<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Yalova Valiliği Ulusal Fotoğraf Yarışması

Yalova Valiliği Ulusal Fotoğraf Yarışması

Yalova Valiliği Ulusal Fotoğraf Yarışması

Yalova Valiliği Ulusal Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası

Yarışma Konusu
Yalova İlinin 5 ilçesinde bulunan tarihi yapıları (köprüler, camiler, kiliseler, kaleler ve mağaralar ile ilçelerin öne çıkan tarihi mirasları) doğal güzellikleri (dağlar, yaylalar, göller, şelaleler, mağaralar vb.) bölgeye ait kültürel ögeleri (yöresel yemekler, tarım, hayvancılık, çiçekçilik, balıkçılık faaliyetleri, gelenekler, halk oyunları, düğünler, kına geceleri, tarım aletler ve el sanatları vb.) yaban hayvanlarını, bitkileri, Yalova’ya özgü yaşam faaliyetleri ve mahallelerdeki sosyal hayatı anlatan belgesel nitelikte fotoğraflardır.

Yarışma Kategori/Bölümleri
Yarışma sayısal (dijital) kategoride renkli veya Siyah Beyaz fotoğraf olmak üzere tek bölümdür.

Katılım Koşulları
a. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Ads

b. Yarışmaya seçici kurul üyeleri, Yalova Valiliği çalışanları ve onların birinci derece yakınları dışında tüm halkımıza, amatör/profesyonel fotoğrafçılara açıktır.

c. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Aksi bir durum tespit edildiğinde yarışmacı ödül almış olsa dahi ödülü geri alınır ve yarışma jürisi tarafından belirlenen sıradaki eser bu ödülü almaya hak kazanır.

d. Yarışmaya her fotoğrafçı, Yalova ili sınırları içinde çekilmiş, en fazla 4 (dört) adet sayısal (Dijital) Renkli veya Siyah-Beyaz eserle katılabilir.

e. Daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül (derece, başarı, mansiyon ve özel ödül) almış fotoğraflar gönderilemez. Ayrıca herhangi bir yarışmada ödül almış bir fotoğraftan yeniden kadrajlama yoluyla elde edilmiş fotoğraflar kabul edilmez.

f. Fotoğraflara basit müdahaleler kabul edilecektir. (Birden fazla fotoğrafın montajıyla yaratılan fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan her hangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı, fotoğraf kabul edilmez), Fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Fotoğrafın orijinal yapısını bozmayacak oranda kadrajlanmış, kontrast, parlaklık, renk ayarı ve toz alımı yapılmış fotoğraflar kabul edilir. Seçici Kurul, yapısı oynanmış fotoğrafları açıklama yapmadan kabul etmeyebilir. İtirazlar kabul edilmeyecektir. Seçici Kurul, isterse fotoğrafların müdahalede bulunulmamış ilk görünümünü isteyebilecektir.

g. Fotoğraflar; cep telefonu, tablet vb cihazların kameraları ile yapılmış çekimler ön elemede yarışma dışında bırakılacaktır.

h. Havadan fotoğraf çekimi için kullanılacak insanlı veya drone vb insansız hava araçlarının kullanımının izne tabi olduğu bölgelerde yapılan çekimlerde bu tür insanlı veya insansız araçların kullanılması durumunda, yerel makam ve yetkililerden alınacak izinler tümüyle yarışmacının sorumluluğundadır.

i. Çekimler JPEG formatında 300 dpi çözünürlükte, orijinal boyutunda teslim edilmelidir. Fotoğraflar en az 3 en fazla 25 MB dosya büyüklüğüne sahip olmalıdırlar.

j. Kural ihlali yapan kişilerin ödülü iptal edilir; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.

k. Fotoğraflar, http://78.186.248.137 adresine online (çevrimiçi) olarak yüklenerek gönderilecektir. Yalova Valiliği’nin web sitesinden yarışmaya katılım linkleri verilecektir.

l. Yarışma sonuçları Yalova Valiliği’nin http://www.yalova.gov.tr ve http://78.186.248.137 internet adresinden ilan edilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara telefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.

m. Düzenleme Kurulu, oluşabilecek sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli gördüğü durumlarda program değişikliği yapabilir. Yarışma takvimi, ödül töreni tarihlerini değiştirme yetkisi Yalova Valiliğinde saklı kalacaktır.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi ve Teslim Edilmesi:
a.Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e-posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir.

b. Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi, http://www.yalova.gov.tr/ adresinden yönlendirmeler izlenerek üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.

c. Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde tarih; katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo vb bilgiler bulunmamalıdır.

d. Her bir fotoğraf dosyasının ismi 31 karakteri geçmeyecektir.

e. Fotoğrafların isimlendirilmesinde Ç, Ğ, İ, Ö, Ş,Ü, ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır.

f. İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ ) kullanılabilir. Ülke kodu ve bölüm tanımlaması yapan karakter dışındaki tüm harfler küçük olmalıdır

İsimledirme
1.adım:Dosya adının ilk iki karakterine ülke kodu yazılmalıdır (Türkiye için “TR”).

2.adım: Sonra eser sahibinin ismi maksimum 5 karakter olacak biçimde yazılmalıdır. Örneğin Ömer Eril Yılmaz isimli katılımcı için omery veya oeril veya oeyil gibi.

3.adım: Sonraki karakter bölümün baş harfi olmalıdır (Sayısal (Dijital)>D).

4.adım: Fotoğrafın sıra no’su rakamla yazılmalı (1’den 4’e kadar) ve bundan sonra alt çizgi eklenmelidir ( _ ).

5.adım: Alt çizgiden sonra fotoğrafın adı toplam karakter sayısını geçmeyecek şekilde yazılmalıdır. Örneğin“TRomeryD1_tatli_yalova

Son Başvuru Tarihi 15 Ekim 2019.

Yarışma İletişim
Adres :T.C. Yalova Valiliği Bilgi İşlem Şb. Müdürlüğü
İsim :Ruhsan ŞAHİN
Tel :0532 663 50 10 / 0 226 811 50 69/1127
E-Posta :77bilgiislem@icisleri.gov.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ