<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Yalova Şehir Logosu Tasarım Yarışması

Yalova Şehir Logosu Tasarım Yarışması

Yalova Şehir Logosu Tasarım Yarışması

Yalova Valiliği Yalova Şehir Logosu Tasarım Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Seçici Komisyon Üyelerinin Birinci Derece Yakınları Dışında Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası Artı Plaket
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası Artı Plaket
Üçüncülük Ödülü 2.500 Türk Lirası Artı Plaket

Yarışma Konusu
Turizmi, Termal’i, Tersaneleri, Kivisi, Çiçeği, Yürüyen Köşk’ü Yaşam Alanları Ve Bulunduğu Stratejik Konumu İle Yalova’yı Tanıtıcı Ve Belirleyici Logonun, Yaşadığımız Çağa Uygun Olarak, Vizyonel Ve Fonksiyonel Bir Logo Yapılması Düşünülmektedir. Logoda Yalova Yazısı Yazmasa Dahi, Bakıldığında Yalova’ya Ait Olduğu Ve Yalova’yı Simgelediği Herkes Tarafından Anlaşılır Olması Gerekmektedir.

Katılım İçin Gerekli Genel Şartlar:

1. Tüm çalışmaların “T.C. Yalova Valiliği” ibaresiyle birlikte değerlendirilmesine dikkat edilecektir.

Ads

2. Yarışmada yaş sınırı yoktur. Katılım ücretsiz olup, seçici komisyon üyelerinin birinci derecede yakınları dışındaki herkese açıktır.

3. Yarışma; eserlerin ihtiyacı karşılamaması halinde ya da diğer herhangi bir nedenle tekrarlanabilir veya Valilikçe her aşamasında iptal edilebilir.

4. Yalova Valiliği, katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

5. Yarışmada seçilen tasarımın tüm hakları Yalova Valiliği’ne devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan logoda hiçbir şekilde isim ve hak talebinde bulunamaz. Diğer tasarımlar, sonuçların duyurulmasından sonra bir ay içerisinde aynı adresten geri alınabilir. Bu süre içerisinde adresten alınmayan çalışmalardan Yalova Valiliği sorumlu olmayacaktır.

6. Ödül kazanan tasarımı Yalova Valiliği kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir. Ödüle değer görülen eserin yüksek çözünürlükteki kopyası seçici kurul tarafından katılımcıdan talep edilebilir. Seçici kurul, seçilen eserin sahibinden eser üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir. Bunun için Yalova Valiliği tarafından ödül tutarı dışında bir ödeme yapılamaz.

7. Eserler, seçici kurul tarafından yaratıcılık, özgünlük, uygulamadaki başarı kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.

8. Yarışma sonunda birinci seçilen eser şehir logosu olarak belirlenecek ve dereceye giren diğer eserler ile birlikte herhangi bir süre sınırlanması olmaksızın etkinlikle ilgili olarak oluşturulacak her türlü basılı ve görsel materyal üzerinde kullanılacak, gerektiğinde sergilenecek veya ileride bir katalog olarak basılabilecektir. Katılımcılara eserlerin basılı veya görsel materyaller üzerinde kullanılması, sergilenmesi veya albüm oluşturulması için ayrıca telif ödenmeyecektir.

9. Yarışmacılar, gönderecekleri tasarımlar için belirtilen ödül dışında, herhangi bir ödül veya ücret kesinlikle talep edemez, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler. Yarışmaya katılanlar, yarışma şartlarını ve seçici kurul kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

10. Yarışmacılar yarışmaya Ek.1 deki başvuru formunu doldurmak suretiyle en fazla 1 (bir) adet eserle yarışmaya katılabilir.

11. Yarışmaya sunulan tasarımların; daha önce başka yarışmalarda ödül almamış olmaları, özgün olup başka bir yerde yayımlanmamış olmaları, ayrıca diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerekmektedir. Yarışmaya katılanlar tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

12. Değerlendirme Kurulu tarafından, kopya olduğu anlaşılan tasarımlar yarışma dışı kalacak, ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü iade edecektir.

Katılım İçin Teknik Şartlar:

Her tasarım A4 (21 x 29,7cm) ebadında, beyaz zemin üzerine uzun kenarı 15 cm’yi geçmeyecek şekilde yerleştirilecek, kâğıdın alt kısmında tasarımın küçültülmüş renkli ve siyah-beyaz şekilleri, kısa kenarı 25 mm’den büyük olmayacak şekilde yer alacaktır. Sayfanın arka kısmında yarışmacının rumuzu yer alacaktır. Çıktılar, karton, fotoblok vb. malzemeye yapıştırılmadan sadece A4 kâğıda basılmış şekilde teslim edilecektir. Çalışmalar aşağıda belirtilen teslimat adresine; FreeHand, Illustrator, Corel Draw, vb. gibi vektörel çizim tabanlı tasarım programlarından birinde hazırlanmış çalışma hali, 300 dpi CMYK renk formatında JPEG ve PDF formatlarında CD’ye kaydedilerek teslim edilecektir. Ayrıca yapılan çalışma ile ilgili ve logoyu anlatan detaylı bir açıklamanın da beraberinde gönderilmesi gerekmektedir.

Katılımcılar, eserlerinin esin kaynakları ve simgelerine ilişkin 1 veya 2 paragraflık kısa bir açıklama metnini, EK-2’deki açıklama formuna yazmak suretiyle çalışmalarıyla birlikte sunacaklardır. (Örnek: “?” Simgenin çıpa şeklinde olması TL’nin güvenli liman haline geldiğini gösteriyor. Yukarı doğru çizgiler de paranın yükselen değer olduğunu simgeliyor.)

Not: Tasarlanan logonun anlamına ilişkin yapılacak açıklama metninin edebi olmasından ziyade anlamlı
olması dikkate alınacaktır.

Başvuru Koşulları:

1. Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru formunu Yalova Valiliği, Yalova Üniversitesi ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Web Sitesinden edinebilirler.

2. İmzaladıkları başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup bir zarfa koyacak ve zarfı kapattıktan sonra üzerine sadece 6 harf veya rakamdan oluşan bir RUMUZ yazacaklardır. (Örnek; XYZ123, ABCDEF, 123456 vb. gibi) Aynı rumuz, çıktı alınan çalışmanın arka yüzünde ve CD’nin ön yüzünde de yer almalıdır. Logo tasarımının üzerinde isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.

3. Yarışmaya katılmak isteyenler, eserlerini, 15 Nisan 2019 günü Saat: 17.00’a kadar Yalova Valiliği Basın Bürosu’na elden teslim etmeli ya da o tarihte aşağıdaki adrese ulaşmak koşuluyla posta ya da kargoya vermelidirler. Postadaki gecikme ve hasardan Yalova Valiliği sorumlu değildir. Bu tarihten sonra iletilen çalışmalar dikkate alınmaz.

Katılım Şekli ve Adresi:
Elden, posta veya kargo yolu ile teslim yapılabilir.
Adres: Yalova Valiliği /Basın Bürosu

İletişim ve Ayrıntılı Bilgi:
Web: www.yalova.gov.tr, www.ytso.org.tr, www.yalova.edu.tr
Adres: Yalova Valiliği / Basın Bürosu
İletişim ve Ayrıntılı Bilgi: Yurdagül TALİ 0 226 811 50 69 Dahili (1107)

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 15 Nisan 2019.

Yarışma Sitesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ