28.09.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Yaktaş Öğrenci Projeleri Yarışması

Yaktaş Öğrenci Projeleri Yarışması

Yaktaş Öğrenci Projeleri Yarışması

Yaktaş Öğrenci Projeleri Yarışması Geleceğine Zemin Yarat. Yaktaş’la Geleceğine Zemin Yarat Öğrenci Proje Yarışmasına Yaktaş Tarafından İlgili Yıl İçin Belirlenmiş Üniversitelerin Mimarlık Bölümlerinde Lisans Öğrenimi Öğren Öğrenciler Katılabilir.

Yarışmanın Amacı
Ülkemizde Verilen Mimarlık Eğitimine Katkıda Bulunulması Hedefiyle, Kaygı Ve Coşkunun Birlikte Yaşandığı Zorlu Bir Süreci Deneyimleyen Mimarlık Öğrencilerine Yönelik Bir Seyahat Bursu İmkanının Yaratılması Amaçlanmıştır.

Verilecek Seyahat Bursları İle Öğrencilerin Farklı Coğrafi Ve Kültürel Bağlamlarda Farklı Özgün Yapıları Ve Kentsel Çevreleri Yerinde Deneyimleyerek Görmeleri Mümkün Olacaktır. Bu Vesileyle Hem Öğrencilerin Bireysel Mesleki Gelişimine Hem De Toplumsal Kültürel Ortama Katkı Sağlanması Öngörülmektedir.

Yarışma Ödülleri
Bir Öğrenciye Avrupa Ülkelerini Kapsayacak Şekilde Seyahat Bursu

Yarışmaya Katılım Koşulları
Yarışma, Yaktaş tarafından, ilgili yıl için belirlenmiş üniversitelerin Mimarlık Bölümlerinde lisans öğrenimi gören öğrencilere açıktır. Lisansüstü öğrenim gören öğrenciler yarışmaya katılamaz.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Yarışmaya katılacak olan projenin, Mimarlık Bölümü diploma öncesi verilen proje olmalıdır. Yarışmaya sunulan proje daha önce farklı öğrenci yarışmalarına katılmamış ve yayınlanmamış olmalıdır.

Mimarlık lisans eğitimlerinin son senesinde bulunan öğrenciler, mezuniyet projesi öncesinde hazırladıkları son mimari proje çalışmasını yarışmanın web sitesinde ve duyurularında yer alan formatta teslim ederek yarışmaya başvurabileceklerdir.

Her eğitim yılında, öğrenciler tarafından gezi süresince üretilecek dokümanlardan (gezi notları, analizler, fotoğraflar, vb.) oluşan bir kitapçık hazırlanacaktır. Kitapçıkların yeni mimar adaylarını özendiren, gelecek dönemlere örnek ve mimarlık ortamına da zenginlik getirecek mütevazı kaynaklar olacağı düşünülmektedir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 3 Şubat 2020. Yarışma Sonuçları 8 Şubat 2020 Tarihinde Açıklanacak.

Teslim ve Sunum Koşulları
Projeler A1 boyutunda (594 x 841 mm), en çok 3 pafta (hepsi dikey veya hepsi yatay) halinde PDF ve JPEG formatlarında (300 dpi çözünürlükte), öğrencinin tercih edeceği ölçek ve sunum tekniği kullanılarak hazırlanır. Paftalara ek olarak, tasarımcı projeyi animasyon veya kısa bir film (max. 60 sn.) ile de ifade edebilir.
Her proje 5 rakamdan oluşan bir rumuzla tanımlanır. Paftaların sağ üst köşesinde 5 rakamlı rumuz bulunmalıdır. Ek olarak teslim edilen belgelerde, sadece söz konusu rumuz kullanılır, bunun dışında proje sahiplerinin kimliğini ve bağlı bulunduğu üniversiteyi belli eden herhangi bir işaret bulunmaz.

Teslim Şekli
Öğrenci, dijital olarak hazırladığı proje pafta ve belgelerini * Soft copy * en çok 3 pafta (hepsi dikey veya hepsi yatay) halinde PDF ve JPEG formatlarında (300 dpi çözünürlükte), www.geleceginezeminyarat.com web sitesinde ilgili bölüme proje son teslim tarihi olan 03.02.2020 gün sonu, saat 00:00’a kadar yüklemek zorundadır. Daha sonra yapılan yüklemeler, sistem izin verse dahi, değerlendirme dışında kalacaktır.

Projenin yüklenmesi, aşağıdaki aşamalar halinde ve her aşama belgeleri için dosya adı rumuz rakamlarında oluşan birer dosya içinde dijital olarak gerçekleştirilmelidir. Proje yüklemesi, belgelerin tümü üzerinde sadece rumuz yazılarak PDF ya da JPEG formatında yapılmalıdır. Maksimum yükleme boyutu 10MB olabilir.

Proje son teslim tarihinden sonra sistem veri yüklemesine kapatılacağında, son gün yükleme konusunda yoğunluk yaşanabileceği göz önüne alınarak, projelerin yüklenememe riskine karşılık önceden yüklenmesi önerilir.

Öğrencinin kimlik bilgileri tek bir dosya halinde yarışma raportörlüğüne aşağıdaki belgeleri içerecek şekilde (taranarak elektronik posta yoluyla) berna.acik@dezinti.com adresine teslim edilmelidir.

• Öğrencinin isim, adres, elektronik posta ve telefon bilgileri
• Öğrenci belgesi

Ödül
Yarışmaya katılım hakkı kazanmış projelerin değerlendirilmesi sonucunda; 1 öğrenci seyahat bursu ile ödüllendirilecektir. Seyahat Avrupa Ülkelerini kapsayacak şekilde kurgulanacak olup, Jüri ve yarışmayı kazanan mimar adayı ile birlikte rota ve seyahat takvimi oluşturulacaktır. Kazanan aday, seyahat sonrasında seyahatin detaylarını içeren görsel ve yazılı seyahatname hazırlamakla yükümlüdür.
Gerekli görüldüğü takdirde sponsor aracılığı ile mansiyon ödülleri verilebilir.

İletişim
Adres: ÇİLEKLİ CAD.NO:12 LEVENT /İSTANBUL
E-posta: yaktas@yaktas.com.tr
Tel: 0538 – 5902309
Raportör: Berna Açık Tunçbaş
E-posta : berna.acik@dezinti.com

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ