19.02.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

VGM Burs Başvuru Tarihleri Vakıflar Genel Müdürlüğü

VGM Burs Başvuru Tarihleri Vakıflar Genel Müdürlüğü

VGM Burs Başvurusu Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursları 2019-2020

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 2019-2020 Burs Başvuru Tarihleri İlan Edildi. Kurum Orta Öğretim, Yüksek Öğrenim Ve Yabancı Uyruklu Yüksek Öğrenim Bursu Vermektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Orta Öğretim Öğrencileri İçin Burs Başvurusu 9 Eylül 2019 Tarihinde Başlayıp, 9 Ekim 2019 Tarihinde Sona Erecek.
Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Yüksek Öğrenim Bursu Başvurusu 15 Eylül 2019 Tarihinde Başlayıp, 30 Ekim 2019 Tarihinde Sona Erecek.
VGM Yabancı Uyruklu Yüksek Öğrenim Bursu Başvurusu 15 Eylül 2019 Tarihinde Başlayıp, 30 Ekim 2019 Tarihinde Sona Erecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları Türkiye’de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve orta öğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardır. Yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı öğrencilerine yılda 8 ay (Ekim-Mayıs), orta öğrenim bursu ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yılda 9 ay (Ekim-Haziran) süre ile verilir.

Burs Orta Öğretim Öğrencileri İçin Aylık 75 Türk Lirası, Yüksek Öğrenim Öğrencileri İçin Aylık 300 Türk Lirası, Türkiye’deki Eğitim Kurumlarında Okuyan Yabancı Uyruklu Yüksek Öğrenim Öğrencileri İçin Aylık 600 Türk Lirasıdır.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Genel Müdürlüğümüz tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu” için başvurular, 2019 – 2020 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitemizden üzerinden alınacaktır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursları Başvuruları Resmi Site Üzerinden Online Olarak Yapılmaktadır. KYK Bursu Alanlar VGM Yüksek Öğrenim Bursu Alamazlar. KYK Öğrenim Kredisi Alanlar VGM Bursu Alabilirler.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.
Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Burslarımız hakkında ayrıntılı bilgi için Sıkça Sorulan Sorular’dan (SSS) faydalanabilirsiniz.

Burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular www.vgm.gov.tr internet sitemizden takip edilebilir.

Geçtiğimiz eğitim dönemlerinde sosyal medyada ve internette Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı görülmüştür. Bu nedenle bu türden sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi ve Genel Müdürlüğümüz bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.
Bölge Müdürlüklerimizin sorumluluk alanında bulunan illerin ve Bölge Müdürlüklerimizin iletişim bilgilerine buradan erişebilirsiniz.

 

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2019 – 2020 EĞİTİM DÖNEMİ BURS BAŞVURU TARİHLERİ

 

BaşlangıçBitiş
Ortaöğrenim Bursu Başvuru Linki09 Eylül 201909 Ekim 2019
Yükseköğrenim Bursu Başvuru Linki15 Eylül 201930 Ekim 2019
Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu Başvuru Linki15 Eylül 201930 Ekim 2019
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ