20.02.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

VGM Burs Başvuru Tarihleri

VGM Burs Başvuru Tarihleri

VGM Burs Başvurusu Başladı 2018-2019

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 2018-2019 Burs Başvuru Tarihleri İlan Edildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursları Başvuruları Resmi Site Üzerinden Online Olarak Yapılmaktadır. KYK Bursu Alanlar VGM Yüksek Öğrenim Bursu Alamazlar. KYK Öğrenim Kredisi Alanlar VGM Bursu Alabilirler.

VGM 2018-2019 Burs Başvuru Tarihleri
Yüksek Öğretim Bursu 15 Eylül 2018 İle 30 Ekim 2018 (Başvuru Linki)
Orta Öğretim Bursu 17 Eylül 2018 İle 17 Ekim 2018 (Başvuru Linki)
Yabancı Uyruklu Yüksek Öğretim Bursu 15 Eylül 2018 İle 30 Ekim 2018 (Başvuru Linki)

VGM Bursları Öncelikle Anne Yada Babası Hayatta Olmayan Maddi Durumu Yetersiz Olan Öğrencilere Verilir.

VGM Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine (Ön Lisans-Lisans) Yılda 8 Ay Ekim Ve Mayıs Aylarında Ödenir.

Sponsorlu Bağlantılar

VGM Orta Öğretim Bursu (İlkokul, Ortaokul Ve Lise) Yılda 9 Ay Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenir.

Burs Miktarları
Ortaöğretim Öğrencilerine Aylık 60 Türk Lirası
Yüksek Öğretim Öğrencilerine Aylık 250 Türk Lirası
Yabancı Uyruklu Yüksek Öğretim Öğrencilerine Aylık 500 Türk Lirası

En Az Asgari Ücret Düzeyinde Bir İşte Çalışanlar, Polis Akademisi İle Askeri Okul Öğrencileri, Ek Sürede Öğrenim Gören Öğrenciler, Yüksek Lisans İle Doktora Öğrencileri, Kamu Kurumlarından Karşılıksız Eğitim Yardımı Ve Burs Alan Öğrenciler, Genel Müdürlükten Muhtaçlık Aylığı Alan Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Verilmez.

Özel Okulda, Açık Öğretim Ortaokulunda, Açık Öğretim Lisesinde Ya Da Mesleki Açık Öğretim Lisesinde Okuyan Öğrenciler İle Kardeşi Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Bursundan Yararlanmakta Olan Öğrenciler, Kamu Kurumlarından Karşılıksız Eğitim Yardımı Ve Burs Alan Öğrenciler Ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden Muhtaç Aylığı Alan Öğrenciler Ortaöğrenim Bursundan Yararlanamazlar.

Burs Ödemeleri
Burs Almaya Hak Kazanan Öğrencilere Bursları Okullarının Bulunduğu İlin Bağlı Olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce Ödenir. Burs Almaya Hak Kazanan Öğrenciler İlgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne Gerekli Evraklar İle Öğrenci Adına Açılmış Banka Hesap Numaralarını Belirtir Dekontları İletmelidirler.

Öğrenci Adına Açılacak Hesap Öğrenci İçin Uygun Bir Vakıfbank Şubesinden Açılmalıdır. Eğer Bulunulan Yerde Vakıfbank Şubesi Yoksa Ziraat Bankası Şubelerinden De Hesap Açılabilir.

Başvuruların Tamamlanmasın Ardından Başvurular, Doğruluk Kontrolleri Yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği Ve Bu Yönetmeliğin Eki Olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-2)’Ye Göre Değerlendirilmektedir. Başvuru Doğruluk Kontrolleri İlgili Kamu Kurumlarından Yapılmaktadır.

Burs Başvuru Kılavuzları
Yüksek Öğrenim
Orta Öğretim
Yabancı Uyruklu

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ