24.09.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

VGM Burs Başvuru Tarihleri Vakıflar Genel Müdürlüğü

VGM Burs Başvuru Tarihleri Vakıflar Genel Müdürlüğü

VGM Burs Başvurusu Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursları 2020-2021

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 2020-2021 Burs Başvuru Tarihleri İlan Edildi. Kurum Orta Öğretim, Yüksek Öğrenim Ve Yabancı Uyruklu Yüksek Öğrenim Bursu Vermektedir.

2020 Ocak ayından itibaren ortaöğrenim bursu 75,00 TL, yükseköğrenim bursu 300,00 TL ve yabancı uyruklu yükseköğrenim bursu ise 600,00 TL olarak ödenmeye başlanacaktır.

2020-2021 Eğitim Dönemi Başvuru Tarihleri
Ortaöğretim Burs Başvurusu 1 Ekim 2020 İle 15 Ekim 2020
Yüksek Öğrenim Bursu Başvurusu 15 Ekim 2020 İle 30 Ekim 2020
Yabancı Uyruklu Öğrenci Bursu Başvurusu 15 Ekim 2020 İle 30 Ekim 2020
Tarihleri Arasında Alınacak.

Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları Türkiye’de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve orta öğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardır. Yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı öğrencilerine yılda 8 ay (Ekim-Mayıs), orta öğrenim bursu ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yılda 9 ay (Ekim-Haziran) süre ile verilir.

Burs Orta Öğretim Öğrencileri İçin Aylık 75 Türk Lirası, Yüksek Öğrenim Öğrencileri İçin Aylık 300 Türk Lirası, Türkiye’deki Eğitim Kurumlarında Okuyan Yabancı Uyruklu Yüksek Öğrenim Öğrencileri İçin Aylık 600 Türk Lirasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler.

Genel Müdürlüğümüz tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu” için başvurular, 2020 – 2021 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitemizden üzerinden alınacaktır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursları Başvuruları Resmi Site Üzerinden Online Olarak Yapılmaktadır. KYK Bursu Alanlar VGM Yüksek Öğrenim Bursu Alamazlar. KYK Öğrenim Kredisi Alanlar VGM Bursu Alabilirler.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.
Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Burslarımız hakkında ayrıntılı bilgi için Sıkça Sorulan Sorular’dan (SSS) faydalanabilirsiniz.

Burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular www.vgm.gov.tr internet sitemizden takip edilebilir.

Geçtiğimiz eğitim dönemlerinde sosyal medyada ve internette Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı görülmüştür. Bu nedenle bu türden sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi ve Genel Müdürlüğümüz bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.
Bölge Müdürlüklerimizin sorumluluk alanında bulunan illerin ve Bölge Müdürlüklerimizin iletişim bilgilerine buradan erişebilirsiniz.

 

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2020 – 2021 EĞİTİM DÖNEMİ BURS BAŞVURU TARİHLERİ

 

BaşlangıçBitiş
Ortaöğrenim Bursu Başvuru Linki1 Ekim 202014 Ekim 2020
Yükseköğrenim Bursu Başvuru Linki15 Ekim 202030 Ekim 2020
Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu Başvuru Linki15 Ekim 202030 Ekim 2020
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ