<style>.lazy{display:none}</style>Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Öykü Yarışması
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Öykü Yarışması

Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Öykü Yarışması

Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Öykü Yarışması

İşçileri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Öykü Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Üniversite Öğrencileri Katılabilir.
Yarışma Konusu: Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Öykü Yarışması.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2.500 Türk Lirası
2 Adet Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası

Katılım Koşulları

a. Öykülerin teması; bağımlılık, uyuşturucunun insan ve toplum üzerindeki zararları konuları çerçevesinde oluşturulacaktır.

b. Eserlerde, uyuşturucu maddeyi özendiren, teşvik eden, kullanımı hakkında detaylı bilgi veren ifadeler kullanılmayacaktır.

Ads

c. Yarışmaya katılım sağlayan tüm eserler;
• İmla kurallarına uygun şekilde,
• A4 kağıdı ebadında,
• Word formatında Times New Roman karakteri kullanılarak,
• 12 punto büyüklüğünde,
• Sayfa kenar boşlukları her yandan 2,5 cm boşluk,
• Her satır arası 1,2 nk,
• En fazla 3000 kelime olacak şekilde hazırlanıp narkoyarisma@egm.gov.tr veya oykuyarismasi@egm.gov.tr mail adresine gönderilecektir.
• Eser sahiplerinin Adı-Soyadı, TC kimlik numarası, Telefon numarası ve Üniversite bilgileri Öykü metninin ilk sayfasına yazılacaktır.
• Şartnamede bulunan katılım formu eksiksiz ve ıslak imzalı bir şekilde PK 155 YENİŞEHİR PTT MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA adresine fiziki olarak gönderilecektir. Fiziki olarak gönderilecek katılım formların tamamı PTT Şubeleri üzerinden gönderilmelidir. Katılım formu gönderilmeyen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

d. Her üretici bir eser ile yarışmaya katılabilir, ayrıca birden fazla kişi tarafından ortaklaşa üretilen veya gönderilen eser değerlendirmeye alınmayacaktır.

e. Eser içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin kullanımıyla ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.

f. Yarışmaya üniversitelerde öğrenim gören herkes katılabilir.

g. Başvuru yapılan eserlerin, mevzuattaki yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

h. Üretilen eser, katılımcının adı-soyadı, T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, iletişim bilgileri ile “Eserin, tüm haklarının bizzat tarafımca üretildiğini veya kullanım haklarının tarafımda olduğunu, daha önce benzer nitelikli bir yarışmaya katılmadığını, özgün ve telif haklarının satılmamış olduğunu taahhüt ederim. Yarışma şartnamesi tarafımca okunmuş, telif haklarının 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında bedelsiz ve süresiz olarak T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü – Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığına geçeceğini ve tüm şartları kabul ederim’’. ifadesinin bulunduğu, ıslak imzalı katılım formu ile tarafımıza iletilecektir.

i. Katılım formuna katılımcının bilgileri yazılacak ve kişi tarafından kendi el yazısı ile ismi yazılarak imzalanacaktır. Katılım formunun imzalanması yarışma ile ilgili şartnamenin tüm hükümlerinin kabul edildiği anlamına gelmektedir.

j. Usulüne uygun olarak doldurulmamış ve imzalanmamış katılım formlarına ilişkin eser değerlendirilmeye alınmayacaktır.

k. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Eser Değerlendirme Kriterleri
a. Öykü metninin temaya uygunluğu ve etkileyiciliği.
b. Üslup (Anlaşılabilir bir anlatım biçimi ve etkili bir giriş gelişme sonuç oluşturabilme).
c. Özgünlük ve edebi nitelik.
d. Türkçeyi Kullanma gücü (Anlatılmak isteneni ifade edecek doğru sözcükleri kullanabilme ve dilbilgisi ile yazım kurallarını uygulayabilme).

Eserlerle Gönderilecek Bilgi Ve Belgeler
a. Hazırlanan eser ile birlikte ekte bulunan katılım formu.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 30 Nisan 2020. Yarışma Sonuçları 2 Haziran 2020 Tarihinde Açıklanacak.

Teslim Şekli, Zamanı Ve Gönderim Adresi
Yarışmacılar eserlerini, 30 Nisan 2020 günü saat 17.00’a kadar narkoyarisma@egm.gov.tr veya oykuyarismasi@egm.gov.tr mail adresine, eksiksiz ve ıslak imzalı şekilde doldurulan katılım formu ise posta yolu ile PTT Şubeleri üzerinden PK 155 YENİŞEHİR PTT MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA adresine göndermeleri gerekmektedir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ