<style>.lazy{display:none}</style>EGM Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Kısa Film Yarışması
03.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Kısa Film Yarışması

Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Kısa Film Yarışması

Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Kısa Film Yarışması

EGM Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Kısa Film Yarışması Son Başvuru Tarihi 1 Mart 2019. Yarışmaya Üniversitelerde Öğrenim Gören Herkes Katılabilir.
Yarışma Sonuçları 29 Nisan 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
2 Adet Mansiyon Ödülü 2.500’er Türk Lirası

Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Kısa Film Yarışması Katılım Koşulları

a. Yarışma değerlendirme jürisinin 1. ve 2. derece yakınları dışında yaş grubu ayrımı gözetilmeksizin üniversitede öğrenim gören herkesi kapsamaktadır. Yarışma bireysel veya toplu halde herkesin katılımına açıktır.

b. 18 yaşından küçük katılımcıların katılım formlarında veli/vasi onayı olması zorunludur. Bu yarışmacıların yarışmalarda dereceye girmeleri durumunda ödüllerini veli/vasileri ile birlikte almaları gerekmektedir.

Ads

Yarışma Kuralları
a. Yarışmacılar, sadece 1 eser ile yarışmaya katılabilirler. 18 yaşından küçük yarışmacılar için yasal veli veya vasisinin de onayı gereklidir.
b. Jüri değerlendirmeyi genel olarak, anlatım yetkinliğini, görsel zenginlik, özgün, kurgu, amaca uygunluk vb. açıları dikkate alarak yapacaktır.
c. Eserlerin içeriğinde ve hazırlanma aşamasında kullanılan her türlü malzemenin (resim, senaryo, müzik vb.) bizzat katılımcı/katılımcılar tarafından üretilmiş veya kullanım haklarının katılımcıda/katılımcılarda olması, daha önce benzer nitelikli bir yarışmaya katılmamış, özgün ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.
d. Hazırlanan eser, içeriğinde katılımcının adı-soyadı, T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, iletişim bilgileri ile “Eserin, senaryo, görsel, işitsel vb. gibi malzemeleri dahil olmak üzere bizzat tarafımca/tarafımızca üretildiğini veya kullanım haklarının tarafımda/tarafımızda/ olduğunu, daha önce benzer nitelikli bir yarışmaya katılmadığını, özgün ve telif haklarının satılmamış olduğunu taahhüt ederim/ederiz. Yarışma şartnamesi tarafımca/tarafımızca okunmuş, telif haklarının 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında bedelsiz ve süresiz olarak T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü- Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığına geçeceğini ve tüm şartları kabul ederim/ederiz.” ifadesinin bulunduğu, ıslak imzalı katılım formu ile tarafımıza iletilecektir.
e. Katılım formuna katılımcıların tamamının bilgileri yazılacak ve kişi/kişiler tarafından kendi el yazıları ile isimleri yazılarak imzalanacaktır. Katılım formunun imzalanması yarışma ile ilgili şartnamenin tüm hükümlerinin kabul edildiği anlamına gelmektedir.
f. Usulüne uygun olarak doldurulmamış ve imzalanmamış katılım formlarına ilişkin eser değerlendirilmeye alınmayacaktır.
g. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Yarışmaya Katılacak Eserler İçin Kriterler
a. Eserlerde, uyuşturucu kullanımı gösteren resimler veya kullanım şekli hakkında bilgi veren ifadeler veya aparatlar kesinlikle kullanılmamalıdır.
b. Yarışmaya; jenerik hariç en az 3 dakika en fazla 5 dakika süreli, dublajları yapılmış, en az HD kalitesinde 16:9 (minimum 720p) olmak üzere, renk kayıpsız MOV, AVI, MP4, MPEG formatında hazırlanarak soft copy (bilgisayar data halleri) ile DVD ortamında sunulacak olan kısa filmler katılabilir.
c. Filmin hiçbir bölümünde reklam içerikli veya sponsora ait olabilecek logo ve herhangi bir markayı temsil edebilecek görsel ve sesli içerik kullanılamaz.
d. Filmlerde herhangi bir slogan bulunmayabilir. Ancak, filmler görselin anlam bütünlüğünü sağlayacak bir sloganla birlikte de yapılabilir. Eser; hedef kitleye yönelik özgün, net ve akılda kalıcı ve etkileyici mesajlar içermelidir. Özellikle üniversite gençliği arasında uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığı konusunda farkındalık yaratacak tutumları vurgulamalı ve bu hedef doğrultusunda eserin fikri altyapısı ile bütünlüğü sağlanmalıdır. Filmler için üretilen tüm ürün ve hizmetler, bu fikri altyapı ve bütünlük çerçevesinde hazırlanmalıdır.

Eserlerle Gönderilecek Bilgi Ve Belgeler
a. Hazırlanan eserler ile birlikte ekte bulunan katılım formu.
b. Yarışmaya katılan filme ait senaryonun yazılı bir özeti (Sinopsis).

Yarışma Sonuçları
Yarışma sonuçları, 29.04.2019 Pazartesi günü saat 17.00’dan itibaren Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı web sayfasından (narkotik.pol.tr) duyurulacaktır.

Eserlerin Teslim Şekli, Zamanı Ve Gönderim Adresi
Yarışmacıların eserlerini 1 Mart 2019 günü saat 17.00’e kadar Meşrutiyet Mahallesi Konur Sokak No:40 06420 Çankaya/ANKARA adresine göndermeleri gerekmektedir.
Yarışma Şartnamesi Ve Katılım Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ