<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

UTRADER Akademi Ödülleri

UTRADER Akademi Ödülleri

UTRADER Akademi Ödülleri

Uluslararası Ticaret Ağı Derneği Utrader Akademi Ödülleri Doktora Tezi, Makale Ve Yüksek Lisans Tezi Kategorilerinde Verilecek.

Uluslararası Ticaret Ağı Derneği (UTRADER) ve Sakarya Üniversitesi’nin düzenleyicileri olduğu UTRADER Akademi Ödülleri; Türk şirketlerinin uluslararasılaşmasına ve Türkiye’nin ihracat potansiyelinin artırılmasına odaklı bilimsel araştırmaları teşvik ve takdir etmeyi amaçlamak üzere verilecektir.

Yarışma Ödülleri
Doktora Tezi Ödülü: 18 Bin Türk Lirası
Makale Ödülü: 15 Bin Türk Lirası
Yüksek Lisans Tezi Ödülü: 10 Bin Türk Lirası

Alanında Türkiye’de ve hatta dünyada örneği bulunmayan UTRADER Akademi Ödüllerine, Türkiye’deki üniversiteler ve araştırma merkezlerinde çalışan T.C. vatandaşı araştırmacılar ile lisans ve lisansüstü öğrencileri, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren hazırladıkları doktora tezi, yüksek lisans tezi, ve makale olmak üzere üç farklı kategoride başvurabilirler.

Başvuru Koşulları
• 2023 Yılı Utrader Akademi Ödülleri Başvuru koşulları aşağıdaki gibi belirlenmiştir;

Ads

• Ödüller, Türk şirketlerinin uluslararasılaşmasına ve Türkiye’nin ihracat potansiyelinin artırılmasına katkı sağlayan bilimsel araştırmalar için verilmektedir.

• Ödüle T.C. vatandaşı olan adaylar başvuruda bulunabilir. Çalışmalarda yabancı ortak yazarların olması başvuruya engel değildir.

• Türkiye’deki üniversiteler ve araştırma merkezlerinin yanında, özel ve diğer kamusal tüm alanlarda çalışan T.C. vatandaşı araştırmacılar ile öğrenciler, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren savundukları yüksek lisans tezleri, doktora tezleri ve aşağıda belirtilen endekslerde taranan dergilerde yayınlanan / kabul edilen makaleleri ile başvurabilirler.

• Ödüllere, danışmanlar ve kurumlar tarafından da aday gösterilebilir.

• Adaylar, 2023 Akademi Ödülleri’ne aşağıdaki kriterlere uyan çalışmaları ile başvuru yapabilir:

Yüksek Lisans Tezi: Kabul edilen tezin savunma sınavının 1 Ocak 2020 sonrasında yapılmış olması
Doktora Tezi: Kabul edilen tezin savunma sınavının 1 Ocak 2020 sonrasında yapılmış olması
Makale: Makalenin basımının veya kabul yazısının tarihinin 1 Ocak 2020 sonrasında olması

Adaylar aynı içeriği ve başlığı taşıyan çalışmaları ile birden fazla kategoriye başvuramaz.

Akademi Ödülleri 2022’ye başvuru yapmış ama ödül almamış olanlar, başvurdukları veya farklı çalışmaları ile tekrar başvurabilirler. Ödül almış kişiler tekrar başvuramazlar.

Tüm çalışmalar özgünlük, bilimsel nitelik ve özellikle pratik katkı açısından değerlendirilir. Ancak değerlendirmede kullanılan ağırlıklandırma akademik seviyeye göre farklılık gösterir.

Yüksek Lisans ve Doktora tezleri için jüri tarafından kabul edilmiş olma; makaleler için de WOS, Scopus ve TR Dizin indeksli dergilerde yayımlanmış ya da kabul edilmiş olma şartı aranır. Adaylar bu durumu; tez ise YÖK Tez Numarası/imza ve tarih içeren tez jüri tutanağı, makale ise linki/DOI numarası veya imza-tarih içeren makale kabul yazısı ile belgelendirmek durumundadır.

Adaylar ödüle başvurdukları çalışmalarını www.utrader.org/akademi-odulleri sayfasındaki formu doldurarak ve ardından gerekiyorsa kanıtlayıcı belgeleri ile birlikte akademiodulleri@utrader.org adresine elektronik posta ile göndererek yapacaklardır.

Son Başvuru Tarihi 15 Ekim 2023’dür. Bu Tarihten Sonra Gönderilecek Olan Eserler Kabul Edilmeyecektir.

Kazananlar 9 Kasım 2023 Tarihinde Açıklanacak. Ödül Töreni 29 Kasım 2023.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ