<style>.lazy{display:none}</style>

Umut Vakfı Resim Yarışması

Umut Vakfı Resim Yarışması

Umut Vakfı Resim Yarışması

Umut Vakfı Resim Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışma Ortaokul Ve Lise Öğrencilerine Yöneliktir.

Yarışma Ödülleri
Ortaokul Ve Lise Kategorileri Ayrı Ayrı
Birincilik Ödlü Dizüstü Bilgisayar
İkincilik Ödülü Bisiklet
Üçüncülük Ödülü Tablet
Üç Öğrenciye Mansiyon Ödülü Spor Ayakkabısı

Yarışma Konusu: Bireysel Silahsızlanma: Yaşama Hak Tanıyın

Bireysel silahlı şiddet okul çağındaki çocuklara kadar inerken Umut Vakfı; gençler arasında şiddete karşı “farkındalık” yaratmak amacıyla ortaokul ve lise öğrencilerinin katılabileceği “Bireysel Silahlanma Yaşama Hak Tanıyın” konulu Resim Yarışması düzenledi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle gerçekleştirilecek Resim Yarışması’na İstanbul genelinde özel ve devlete ait ortaokul ve liselerde okuyan öğrenciler katılabilecek ve her bir öğrenci en fazla üç eser gönderebilecektir.

Ads

Resimler; 25×35 veya 35×50 santimetre ölçülerindeki resim kağıdına yapılmış olacak. Resimler; sulu boya, pastel, kuru boya veya yağlı boya dahil her türlü resim malzemesi kullanılarak yapılabilecektir.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nce okullarda duyurusu yapılan yarışmaya, öğrenciler için kolaylık olması amacıyla başvurular online yapılabilecek. 17 Şubat 2023 tarihinden itibaren başlayacak olan başvurular en son 5 Mayıs 2023 tarihi saat 18.30’a kadar vakif@umut.org.tr – ebru.ilke@umut.org.tr adreslerine gönderilebilecektir.

Öğrencilerin, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve sergilenmemiş eserleriyle katılabilecekleri yarışmada, kopya olduğu tespit edilen eserler yarışma dışı bırakılacaktır.

Umut Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Özben Önal, Yönetim Kurulu Üyeleri Damla Soyuer, Prof. Dr. Yasemin Giritli İnceoğlu, Psikiyatr Dr. Ayhan Akcan’dan oluşan Değerlendirme Komisyonu’nun değerlendirmesi sonucunda yarışmayı kazanan eserlerle ilgili sonuçlar 26 Mayıs 2023 günü açıklanacak.

Yarışmada dereceye giren eserlerin sahibi öğrencilere, hem ortaokul hem de liseler kategorisinde birinciye “dizüstü bilgisayar”, ikinciye “bisiklet”, üçüncüye “tablet” ve üç öğrenciye de mansiyon olarak “spor ayakkabısı” armağan edilecektir.

Ödüller; kazanan her bir öğrenciye kendi okulunda, okul müdürü ve öğretmenlerin de uygun gördüğü şekilde düzenlenecek törenle verilecektir…
Sayın öğretmenler, öğrencilerinizi teşvik etmenizi, sevgili öğrenciler, gençler katılımınızı ve silahlı şiddet konusunda farkındalığı artırmanızı bekliyoruz.

Yarışma Takvimi:
Başvuru Başlama Tarihi: 17 Şubat 2023
Son Başvuru Tarihi: 5 Mayıs 2023 Saat 18:30
Yarışma Sonuçları Açıklanma Tarihi: 26 Mayıs 2023

Web Sitesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ