<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Uluslararası Zonguldak Karaelmas Kısa Film Yarışması

Uluslararası Zonguldak Karaelmas Kısa Film Yarışması

Uluslararası Zonguldak Karaelmas Kısa Film Yarışması

Uluslararası Zonguldak Karaelmas Kısa Film Yarışması Başvuruları. Birincisi Düzenlenen Uluslararası Zonguldak Karaelmas Kısa Film Festivali Kısa Film Yarışması ticari bir amacı olmayan kısa film yapımlarını desteklemek; kurmaca, deneysel, canlandırma ve belgesel sinemanın ulusal çaptaki gelişimine katkı sağlamak, yurt dışı ve yurt içinde bulunan sinemacıları bir araya getirmek amacıyla kısa film yarışması düzenlenmiştir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Jüri Özel Ödülü
Halk Ödülü

Katılım Koşulları
1. Yarışmanın yapılabilmesi için en az 16 (Kurmaca, Deneysel, Canlandırma ve Belgesel) filmin katılmış ve ön değerlendirmeyi geçmiş olması gerekir.

2. Kısa film yarışmasına 35mm’lik ve 16mm’lik filmler ile video tekniği ya da dijital teknoloji ile çekilmiş yapımlar katılabilir. Ancak analog film tekniği ile çekilmiş filmler dijital ortama aktarılmış olmalıdır. Kısa Film Yarışmasında gösterim formatları festival yürütme kurulu tarafından belirlenir.

3. Yarışmaya, süresi maksimum 25 dakikayı aşmayan yapımlar katılabilir.

Ads

4. Yarışmacılar birden fazla eserle başvurabilirler.

5. Yarışmaya 2019 ve 2021 yılları içerisinde yapılmış filmler katılabilir. Daha önceden herhangi bir festivale, kısa film yarışmasına katılmış olmak ya da bu yarışmalardan ödül almış olmak yarışmaya katılmaya engel değildir.

6. Orijinal dili Türkçe olan filmler için İngilizce, orijinal dili Türkçe olmayan filmler ise Türkçe ve İngilizce alt yazı dosyaları olmalıdır.

7. Yarışmaya katılan filmler arasından 24 film festival kapsamında izleyiciler ile buluşacak, bu filmler arasından 8 film finalist olarak yarışırken kalan 16 film festival özel seçki gösterimine dahil edilecektir.

8. Finalist eser sahiplerinin kendisi ya da temsilcisinin ulaşım ve konaklama ücretleri tarafımızca karşılanarak festivalimizce ağırlanacaktır.

9. Ödül Kazanan Eser Sahibi, Ödülünü Almak Üzere Ödül Töreni’nde Bulunmak Ya Da Bir Temsilci Göndermek Zorundadır. Bu Şartı Yerine Getirmeyen Eser Sahibine; Parasal Ödül Dâhil Hiçbir Ödülü Verilmez.

10. Yarışmaya katılmak için son gün 20 NİSAN 2021’dir. 20 Nisan tarihine kadar online başvuru formunun doldurmuş olması gerekir. Katılımcı filmini http://youtube.com veya http://www.vimeo.com ‘a yüklenerek, şifreli online izleme linkini başvuruda şifresiyle birlikte paylaşmış olmalıdır.

Not: Olası hataların önüne geçmek adına başvuru sahibi tarafından; başvurudan önce izleme linkinin ve şifresinin doğruluğunun kontrolünün yapılması gerekmektedir.

11. Yarışmacı online başvuru formunu doldurarak festivalin yarışma şartlarını kabul etmiş olur.

12. Başvuru formunun ıslak imzalı şekilde gönderilmemesi durumunda eser, ön elemeyi geçse dahi yarışma dışı bırakılır.

13. Başvuru koşullarını yerine getirmeyen filmler, ön elemeyi geçse dahi festival yönetimi tarafından yarışma dışı bırakılabilir.

14. Finalist filmler ile gösterimi yapılacak filmlerin, ıslak imzalı başvuru formu ve film ile ilgili istenilen diğer belgelerle birlikte harici bellek içerisinde Yeni Mahalle Küme Sokak TOKİ Evleri C2-5 Blok Daire; 27 – Kat; 7 adresine Taha BAŞ adına 0 505 511 43 31 numarası ile gönderilmesi istenilecektir. Kargoya arama ve mesajla bildirim ekletilmelidir. Kargodan doğacak aksaklıklardan festival komitesi sorumlu değildir.

15. Ülkemizde ve dünyada yaşanan Covid-19 Pandemi salgını nedeni ile sosyal mesafe kuralları uygulanacak olup maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.

Festival Seçkisine Dahil Edilen 24 Eser Sahibinin Göndereceği Belgeler;

1. Her biri ıslak imzalı başvuru formu ve şartname çıktısı. (Alınan çıktının her sayfasının altında ıslak imza olması zorunludur.)

2. Yarışacak filmin gösterim kopyası. (1080p ve mpeg4 formatında olmalıdır.)

3. Yarışacak filmin fragmanı. (1080p ve mpeg4 formatında olmalıdır.)

4. 10 saniyelik tanıtım videosu. (1080p ve mpeg4 formatında olmalıdır.)

5. Yönetmenin/Yönetmenlerin fotoğrafı. (jpeg formatında 300 dpi)

6. Filmden en az 2 karenin fotoğrafı. (jpeg formatında 300 dpi)

7. Filmin afişi. (jpeg formatında 300 dpi)

8. Word dosyası içerisinde filmin yönetmeni, yapımcısı, oyuncuları, senaristi, filmin türü gibi bilgilerin belirtildiği eser künyesi yer almalıdır.

Önemli Not: Kargo içerisinde istenilen materyaller.
1) Başvuru formu ve şartnamesi A4 çıktısı alınarak her sayfası imzalanarak gönderilecektir.
2) Islak imzalı “başvuru formu ve şartnamesi” taranarak dijital hale getirilecek, film dahil tüm dijital belgeler harici bellek içerisinde gönderilecektir.

Özel Koşullar
1. Yarışmadan sonra festival arşivinde bulundurulacak olan kopyaların 60 saniyeyi aşmayacak şekilde bir kısmı ya da filmden birkaç kare tanıtım amaçlı olarak görsel ve basılı medyada gösterilmesini eser sahibi koşulsuz olarak kabul etmiş sayılır.

2. Finale kalan filmlerin festival kapsamında halka açık yerlerde gösteriminden dolayı herhangi bir telif ücreti yapılmaz.

3. Başvuru belgesinde belirtilecek olan tüm bilgilerin doğruluğu, imzalayan kişiyi bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk imza sahibine aittir. Başvuru eserlerinde özgün olmayan müzik, fotoğraf, video vb. içeriklerin telif hakları sorumluluğu başvuruda imzası bulunan eser sahibine aittir. Filmin yasal sahibi festival komitesine filmin tamamen yasal ve telif haklarına uygun olduğunu taahhüt eder.

4. Yapımlar izleyiciye ve seçici kurula festival yönetiminin uygun gördüğü salonlarda sunulur. Seans, salon ve program değişikliği önerilemez.

5. Filmlerin ne şartlarda oylanacağı ve ödüllendirileceği festival komitesi tarafından belirlenir.

6. Ön eleme sonucunda belirlenecek filmlere ait istenilen verilerin gönderim masrafları katılımcı tarafından sağlanır.

7. Ön eleme jürisinin ve yarışma jürisinin kararları kesindir. Ön eleme sonuçları açıklandıktan sonra katılımcı filmini geri çekemez.

8. Yarışmaya katılan filmlere herhangi bir katılım veya gösterim ücreti ödenmez.

İrtibat için iletişim: 0 505 511 43 31

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ