<style>.lazy{display:none}</style>Uluslararası Dostluk Film Festivali Afiş Yarışması Başvurusu
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Uluslararası Dostluk Film Festivali Afiş Yarışması

Uluslararası Dostluk Film Festivali Afiş Yarışması

Uluslararası Dostluk Film Festivali Afiş Yarışması

Kızılay Uluslararası Dostluk Film Festivali Afiş Yarışması Başvuruları Başladı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle ilk yılından bu yana Balkon Film’in organize ettiği ve bu yıl Türk Kızılay’ı çatısı altında düzenlenecek olan Kızılay 4. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’nde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da afiş tasarım yarışması düzenlenecek.

Dostluğu En İyi şekilde Tasarlayana 5.000 TL Ödül
Sinemanın iletişim gücüyle hayal dünyasındaki dostluk kavramını en iyi şekilde afişe dökecek olan genç tasarımcı 5.000 TL para ödülünün sahibi olacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle ilk yılından bu yana Balkon Film’in organize ettiği ve bu yıl Türk Kızılay’ı çatısı altında düzenlenecek olan Kızılay 4. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’nde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da afiş tasarım yarışması düzenlenecek. Sinemanın birleştirici gücünden hareketle düzenlenen bu yarışmaya; katılımcılar bir veya birden fazla tasarımla 15 Eylül 2021‘e kadar başvuru yapılabilecek.

Dostluğun Afişini Sen Tasarla sloganıyla yola çıkan afiş tasarım yarışmasına başvuracak kişiler, eserlerini info@dostlukfilmfestivali.com ve dostlukfilmfest@gmail.com adreslerinin her ikisine de göndermeleri gerekiyor. Yarışma şartnamesi ve ayrıntılı bilgi için festivalin internet sitesi dostlukfilmfestivali.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Yapılan tasarımlar için festival sitesi http://dostlukfilmfestivali.com/ ve festivalin sosyal medyalarındaki festivale ait özgün içerikler esin kaynağı olarak kullanılabilecektir.

Ads

Yarışma Şartnamesi:
• Yarışmaya son katılım 15 Eylül 2021 saat 23:00’e kadardır.

• Yarışma 25 yaş altı (1996 ve sonrası doğumlu) tüm gençlere açıktır. Dileyen yarışmaya birden fazla tasarımla katılabilir.

• Yarışmaya katılacak çalışmalar daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış ve sergilenmemiş olmalıdır. Ayrıca çalışma özgün olmalı, eserde kullanılan imajlar, festival içeriklerin esin kaynağı olarak kullanılması dışında eser sahibinin kendisine ait olmalıdır. Kopya çalışmalar, telif hakkı kendisine ait olmayan imajlarla yapılan afişler, seçilmiş olsa dahi iptal edilerek verilen ödüller geri alınır; böyle bir durumda sorumluluk festival yönetimine değil çalışma sahibine ait olacaktır.

• Seçici kurulun ödüle layık gördüğü afiş çalışması, festivalin resmi afişi olarak düzenlenerek tüm tanıtım mecralarında kullanılabilecektir.

• Başvurular dijital olarak yapılacaktır; yarışmaya katılacak eserler info@dostlukfilmfestivali.com ve dostlukfilmfest@gmail.com mail adreslerinin her ikisine de gönderilmelidir.

• Yarışmaya katılacak eserler 50×70 cm boyutlarında, dikey olarak tasarlanacaktır. Başvuruda eserlerin değerlendirmeye uygun formatta tercihen 72 dpi olarak gönderilmesi yeterlidir. Kazanan eser sahibi daha sonra bu çalışmayı festivalin istediği boyut ve formatta dijital ortamda teslim etmesi gereklidir.

• Ödül almaya hak kazanan afiş çalışmasının sahibine vergiler dahil 5.000 TL ödenecektir. Ödül sahibi ödül konusu çalışmasının tüm mecralarında aynen veya düzenlenerek kullanım hakkını festival organizasyonuna devretmiş kabul edilir

Detaylar İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ