<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ulusal Yenilikçi Öğretim Materyalleri Edirne Tasarım Yarışması

Ulusal Yenilikçi Öğretim Materyalleri Edirne Tasarım Yarışması

Ulusal Yenilikçi Öğretim Materyalleri Edirne Tasarım Yarışması

Ulusal Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Edirne Tasarım Yarışması Edirne Valiliği İle Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Düzenlenmiştir.
Yarışmaya Türkiye Geneli Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Ve Özel Okullarda Kadrolu Yada Sözleşmeli Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul Ve Ortaöğretim Öğretmenleri Katılabilir.
Yarışmada Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Ortaöğretim Ve Dijital Materyal Kategorilerinde Ödül Verilecek.

Yarışma Ödülleri
Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Ortaöğretim Ve Dijital Material Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 1 Adet Tam Altın
İkincilik Ödülü 1 Adet Yarım Altın
Üçüncülük Ödülü 1 Adet Çeyrek Altın

Yarışmanın Konusu
Katılımcılar yarışmaya eğitim-öğretim hizmetleri alanından okul öncesi, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim öğrencilerine yönelik hazırladıkları materyaller ile 4 kategori ile katılabileceklerdir. Projeye başvuru yapacak öğretmenlerin bakanlığımıza bağlı resmi/özel kurumlarında kadrolu veya sözleşmeli olarak görevli olması gerekmektedir. Yarışmacılar materyallerini hazırladıktan sonra http://edirne.meb.gov.tr/mty/ adresinden başvuru formlarını dolduracaklardır. Materyal Değerlendirme Kurulu tarafından okul öncesi, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim kategorileri bazında başvurular değerlendirilerek sergiye kalmayı hak eden materyaller sahada değerlendirildikten sonra dereceye giren ilk üç materyal ödüllendirilecektir.

Projenin Hedef Kitlesi
Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi/özel kurum/okullarında kadrolu veya sözleşmeli olarak yapan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğretmenleri.

Yarışma Katılım Aşamaları
Yarışma başvurusu üç aşamalı olacaktır.

Ads

Birinci aşamada:
“Ulusal Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarımı Yarışması” na başvurular http://edirne.meb.gov.tr/mty/ web sitesi üzerinden yapılacaktır. Site üzerindeki elektronik başvuru adımları takip edilerek sisteme materyalle ilgili bilgiler ve fotoğraflar yüklenecektir. Sistemin ürettiği başvuru kod numarası elde edilecektir.

İkinci aşamada:
Bu bilgiler ışığında her kategori için oluşturulan uzman komisyonca ekte yer alan değerlendirme ölçütlerine göre değerlendirme yapılacaktır. Materyal Değerlendirme Kurulu; ön değerlendirme kurulu, değerlendirme kurulu ve yürütme kurulu şeklinde üç gruptan oluşacaktır. Başvurulan ürünler öncelikle ön değerlendirme kurulu tarafından ekte belirtilen ölçek doğrultusunda değerlendirilecektir. Ön değerlendirme kurulunca yarışmaya katılması uygun görülen ürünler değerlendirme kuruluna gönderilecek. Değerlendirme kurulunun 100 puan üzerinden değerlendireceği ürünler içerisinden her kategoriden en yüksek puanı alan ilk 8 ürün belirlenerek toplam 32 ürün sergiye çıkarılacaktır.

Üçüncü aşamada:
Proje yürütme kurulu tarafından materyallerin nihai değerlendirmesi, sergi alanında ve eşzamanlı olarak puanlanarak yapılacaktır. Materyal sahibi öğretmenler, sahada oluşturulan proje yürütme kurulu üyelerine en fazla 10 dakikalık sunum yapacaklardır. Proje yürütme kurulunun puanlaması doğrultusunda en yüksekten düşüğe olmak üzere yapılan puan sıralamasına göre dereceye giren materyaller belirlenecektir. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim kategorileri olmak üzere dört ayrı kategorideki materyallerin sunumları ve puanlaması sergi alanında aynı gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Her kategorinin ilk üç derecesi ödüllendirilecektir. Ödül töreni Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği alanda yapılacaktır ve ödüller takdim edilecektir.

Son Başvuru Tarihi 15 Mart 2020.

Başvuru Adresi
Başvurular http://edirne.meb.gov.tr/mty/ internet adresinde ilan edilecek web sitesi üzerinden yapılacaktır.

Katılım Şartları
Yarışmaya aşağıdaki maddelerle sıralanan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek kişiler başvuru yapabilecektir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların ve tüzel kişilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır:

a) Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi/özel kurumlarında kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenler yarışmaya bireysel ya da iki kişilik grup ile başvuru yapılabilecektir.

b) Materyallerini grup/takım olarak iki kişi ile hazırlayan grupları ödüllendirmede birden fazla ödül verilmesi söz konusu değildir. Dolayısıyla takım halinde dereceye giren öğretmenlerimiz yine bir adet ödül alacaklardır. Başvuruda ismi 1. Sırada olan katılımcı ödül almaya hak kazanacaktır.
c) Katılımcılar;

1. Okul öncesi

2. İlkokul

3. Ortaokul

4. Ortaöğretim
Kategorilerinde başvuru yapabilirler. Öğretmenler istedikleri sayıda materyal ile yarışmaya başvuruda bulunabilirler. Dijital materyal ile başvuru yapacak katılımcılar, materyali hangi eğitim kademesine hitap ediyorsa o alanda başvuru yapmalıdır.
d) Bireysel başvuruların yanı sıra yarışmaya en fazla 2 (iki) kişi ile çoklu katılım başvurusunda bulunulabilir.
e) Çoklu katılımlarda katılımcılar, başvuruda ismi 1. Sırada olan katılımcı temsilci katılımcı

olacaktır ve ödül almaya o hak kazanacaktır.
f) Yarışmaya bireysel başvuruda bulunanlar, bu başvurularının yanı sıra çoklu katılım yoluyla da yarışmaya herhangi ikinci kategoride başvuruda bulunabilirler. Ancak yarışmaya bireysel başvurusu bulunan katılımcılar, çoklu başvuru yaptıkları takdirde temsilci katılımcı olamazlar.
g) Herhangi bir kategoride bireysel olarak başvurusu yapılan ürün ile çoklu katılım başvurusu yapılamaz.

h) Herhangi bir kategoride başvuru yapan katılımcılar, aynı ürünü kullanarak diğer kategorilerde başvuru yapamazlar.

i) Yarışmaya katılacak ürünler Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na, Milli Eğitim Temel Kanunu’na, Türk millî eğitiminin temel amaçlarına, toplumumuzun kültürel değerlerine uygun; eğitim-öğretim hizmetleri alanında güncel ve ivedi bir gereksinimi karşılayacak nitelikte, yenilikçi ve özgün özelliklere sahip olmalıdır.
j) Yarışmaya başvurusu yapılan ürünün daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekir. Ürünleri başka bir yarışmada ödül aldığı sonradan tespit edilen başvuru sahipleri ödül kazandıkları takdirde ödül ve diğer hakları iptal edilir.

k) Elektronik ortamda istenecek başvuru bilgileri ve formları eksiksiz, açık ve anlaşılır bir şekilde doldurulmalıdır. Eksik, yanlış ve yanıltıcı bilgi verilmesi halinde ürün, yarışma kapsamı dışında tutulacaktır. Eksik ya da hatalı bilgi girişleri nedeniyle oluşabilecek hak kayıplarında katılımcılar herhangi bir hak iddiasında ya da telafi talebinde bulunamazlar.
l) Başvuru sahiplerinin iletişim bilgileri (telefon, elektronik posta, ev adresi, okul adresi vb.) elektronik başvurudan sonra değiştiği takdirde güncel iletişim bilgilerini ürün kodu ve kimlik bilgileri ile birlikte arge22@meb.gov.tr adresine bildirmeleri gerekir. Aksi takdirde İl Müdürlüğümüz doğabilecek aksaklıklardan sorumlu olmayacaktır.
m) Katılımcı, ürünlerin incelenmesi-değerlendirilmesi sürecinde oluşabilecek hasarlardan dolayı herhangi bir hak iddia edemeyecektir.
n) Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü telif hakkı noktasına hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.

o) Yarışmaya ön değerlendirme kurulu, değerlendirme kurulu ve proje yürütme kurullarında jüri üyesi olarak görev yapanlar başvuruda bulunamaz. Bu kişilerin sonradan tespit edilmesi hâlinde ödül kazansalar dahi ödülleri ve diğer hakları iptal edilir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ