<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ulusal Şanlıurfa Fotoğraf Maratonu Yarışması

Ulusal Şanlıurfa Fotoğraf Maratonu Yarışması

Ulusal Şanlıurfa Fotoğraf Maratonu Yarışması

Kuruluşunun 100. Yılında Ulusal Şanlıurfa Fotoğraf Maratonu Yarışması Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Düzenlenmektedir. Yarışmaya 18 Yaşını Doldurmuş Tüm Amatör Ve Profesyonel Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
3 Adet Birincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
3 Adet İkincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası
3 Adet Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası
6 Adet Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası
En Çok Yüz Adet Sergilenme Ödülü 300 Türk Lirası

Yarışmanın Konusu
Medeniyetler şehri olan Şanlıurfa’nın kültürel, tarihi ve doğal zenginliğinin tanıtımını yapmak; Şanlıurfa’da yaşayan insanların fotoğraf sanatına ilgi duymasına, sanatsal faaliyetlere katılımının artırılmasına ve fotoğraf sanatının gelişmesine olanak sağlamaktır. Seçilen fotoğrafların Şanlıurfa fotoğraf arşivine bırakacakları fotoğraflar ile arşivi zenginleştirmek ve günümüzü belgeleriyle yarına taşıyabilmektir.

Yarışma Bölümleri
Digital (sayısal) kategoride Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür.

Fotoğraf Maratonu ve Yarışma Genel Şartları
1- Yarışma; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışanları, yarışma sekretaryası, seçici kurul üyelerinin ve TFSF Temsilcisinin birinci dereceden yakınları ile TFSF kısıtlamalılar listesinde olanların dışında, 18 yaşını dolduran tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır.

Ads

2- Yarışmaya sadece “Fotoğraf Maratonu” etkinliğine katılım için kayıt yapmış olanlar bu etkinlikte yer alanlar katılabilir.

3- Kayıt sırasında fotoğraf makinesinin tarih güncellemesi ve bellek kartının sıfırlaması yapılır ve bellek kartların seri numarası alınır.

4- Yarışmaya sadece Fotoğraf Maratonu esnasında Şanlıurfa sınırları içinde çekilen fotoğraflar teslim edilebilir. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

5- Fotoğrafçı yarışmaya, en fazla 5 (beş) adet Sayısal Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğrafla katılabilir.

6- Yarışma belge niteliği taşıyacağından, renk, keskinlik, kontrast ayarları, toz alma gibi basit işlemler yapılması ve makul oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

7- Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan (kolaj) ve HDR (High DynamicRange) ve cep telefonlarıyla çekilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir. İnsanlı veya drone vb. insansız hava araçlarıyla yapılacak çekimler ve panoramik fotoğraflar da kabul edilmeyecektir.

8- Fotoğraf büyük baskılara uygun şekilde, uzun kenarı en az 2400 piksel ve 150-300 dpi çözünürlüğünde 8-12 sıkıştırma kalitesinde ve jpeg formatında teslim edilmelidir. Teslim edilecek her bir fotoğraf dosyası 2 Mb’den küçük olmalıdır. Exif bilgilerine bilgisayar müdahalesi yapılan fotoğraflar değerlendirme dışı bırakılacaktır.

9- Fotoğrafların üzerinde tarih, isim, imza, logo gibi işaretlemeler olmayacak; çerçeveleme yapılmayacak, kenarlarında boşluk olmayacaktır.

10- Katılımcılar başvuru sırasına göre kabul edilecek olup başvuru sırasında katılımcıya verilecek başvuru numarası o katılımcının rumuzu olacaktır. Örnek; Başvuru No: 063 (Rumuz: 063). Birden fazla rumuzla katılanlar hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

11- Katılımcılar, kayıt sırasında kendilerine verilecek yarışmacı kartlarını foto maraton boyunca üzerlerinde görünür biçimde taşımak zorundadırlar.

12- Katılımcılar fotoğrafları Kayıt Masasına, dijital ortamda ve imza karşılığında teslim etmelidir.

13- Fotoğrafların sadece bir teslim şekli vardır: 05.04.2020 tarihi saat 17.30’ye kadar kayıt yaptırdığı yere teslim etmesi gerekir. Belirlenen saat dışında teslim kabul edilmez.

14- Katılımcılar fotoğraf kabul masası görevlilerine teslim ettikleri fotoğrafların tamamının kendilerine ait olduğunu ve fotoğraflara dair tüm izinlerin alındığını kabul, beyan ve taahhüt ederler. Aksine davrananlar hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

15- Bilgisayara aktarımda oluşabilecek teknik aksaklıklardan düzenleme kurulu sorumlu olmayacaktır.

16- Kural ihlali yapan kişilere ‘’TFSF Ulusal/Uluslararası Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi’’ 13.Maddedeki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir. Bu durum diğer katılımcılar için herhangi bir hak anlamına gelmeyecektir.

17- Yarışmacılar, doğal bir ortamda yarıştıkları için her türlü doğal tehlikeye karşı gereken önlemleri bizzat kendileri almak zorundadır. Yarışma sırasında meydana gelebilecek olası her türlü kaza ve zarardan yarışmacılar bizzat kendileri sorumludur.

18- Yarışmacılar doğaya zarar vermeden çekim yapacaklardır. Doğaya zarar veren senaryo, kurgu vb unsurların saptanması halinde yarışmacı yarışma dışı bırakılır.

19- Fotoğraf Maratonuna ve yarışmaya katılım için gelecek olan fotoğrafçılar giderlerini kendileri karşılayacaktır.

20- Yarışma sonuçları www.sanliurfa.bel.tr, sitesi #11nisanfotografmaratonu hastang ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin www.sanliurfa.bel.tr web sitesi ve Sosyal Medya (Twitter, Facebook, İnstagram vb) hesapları ile TFSF’nin www.tfsf.org.tr web sitesinden duyurulacaktır. Ödül alan eserler TFSF’nin http://www.tfsf.org.tr web sayfasında ve sosyal medya (Facebook, İnstagram, Twitter vb) hesaplarında yayınlanacaktır.

21- Yarışmaya kayıt yaptıran katılımcılar yarışma şartnamesini ve yarışma kurallarına uymayı peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Şartnameye uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılacaktırlar.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi ve Teslim Edilmesi
1- Teslim edilecek fotoğrafların isimleri katılımcının rumuzu ile markalanacaktır. Bu rumuz kayıt sırasına göre sıralanacaktır. (Örnek: 063).
2- Birden fazla fotoğrafla yapılacak katılımlarda fotoğrafa sıra numarası ve ad da verilmelidir (Örnek; 063_1_fotoğraf_adı, 063_2_fotoğraf_adı, …).
3- Teslim edilecek fotoğrafların isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazır halde teslim edilmelidir.
4- Fotoğraflar taşınır bellek ile elden teslim edilecek olup e-posta ile yapılan gönderiler kabul edilmeyecektir.
5- Fotoğraf teslimi 05.04.2020 saat 17:30’da kesinlikle sona erecektir.

Konaklama
1- Otelde kalmak isteyen katılımcılar konaklama ücretlerini kendileri karşılayacaklardır ve rezervasyonlarını kendileri yapacaklardır.
2- Konaklama yapacak katılımcılar konaklama ve diğer ekipmanlarını kendileri temin edeceklerdir.

Yarışma Takvimi
Kayıt Başlangıcı Tarihi :02.04.2020 Saat 08:00
Son Kayıt Tarihi :05.04.2020 Saat 15:00
En Son Fotoğraf Teslim Tarihi : 05.04.2020 Saat 17:30
Jüri Toplanma Tarihi : 05:04.2020 Saat 20:00
Sonuçların açıklanması : 06:04:2020

Yarışma Sekreteryası: 0530 505 63 11 / 0414 318 51 11 dahili 6311

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ