<style>.lazy{display:none}</style>Ulusal Hızlı Dayanımlı Beton Yarışması Başvuruları
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Ulusal Hızlı Dayanımlı Beton Yarışması

Ulusal Hızlı Dayanımlı Beton Yarışması

Ulusal Hızlı Dayanımlı Beton Yarışması

Ulusal Hızlı Dayanımlı Beton Yarışması Başvuruları Başladı. Yarışmanın Adı; Ulusal Hızlı Dayanımlı Harç Ve Beton Yarışması ( 1 Saatteki Basınç Dayanımı).

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Teması
Ülkemizin öncelikli hedeflerinden savunma sanayinde, deprem bölgelerinde ve hızlı tamir ve onarım istenen yerlerde kullanılması amacıyla erken yüksek dayanımlı beton ve harçların geliştirilmesidir.

Genel Katılım Koşulları
Yarışma tek kategoride düzenlenmektedir. Yarışmaya katılacak ekip üyelerinde Türkiye Cumhuriyeti (TC) ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) vatandaşı olan en az bir kişinin katılımı olmak üzere, akademik veya özel sektörden herkes katılabilir.
Yarışmaya katılım ücretsizdir.
Yarışmaya bireysel ya da ekip halinde katılım mümkündür. Ekipler en fazla 3 kişiden oluşur.
Yarışmanın jüri ve danışma üyeleri ve bunlardan herhangi birinin ortağı, çalışanı ya da birinci dereceden akrabası olanlar yarışmaya katılamaz.

Yarışmanın Türü ve Şekli
Yarışmacıların hazırlayacakları toz karışım çimento esaslı olmak üzere su ile bağlayıcılık özelliği göstermesi gerekmektedir. Yarışmacılar hazırlayacakları toz karışımları kendileri getirecektir. 1 adet 15x15x15 cm küp numunesinde kalıbı dolduracak kadar toz karışımları yarışmacı kendisi tedarik edecektir. Herhangi bir aksaklık durumunda yarışmacıların fazla toz karışım getirmesi kendisi için faydalı olacaktır. Yarışmacılar karışımları kendileri yapacak ve kendileri kalıba yerleştirecektir. Karıştırma ve kalıba almadan oluşabilecek sorunlar yarışmacıya ait olacaktır.

Ads

Çimento esaslı toz karışımların su ile karıştırılması ve kalıba alınması için gerekli tüm alet ve teçhizatlar Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından temin edilecektir. Yarışmacıların hazırlayacakları toz karışımların içeriği ve kimyasal formülünün hakları tamamen yarışmacıya aittir. Basınç dayanım için test cihazı Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından temin edilecektir.

Yarışmanın süresi toz karışımın su ile temas etmesi anında başlatılacaktır. 60. Dakika sonunda hazırlanan harç veya betonların basınç dayanımı test edilecektir.

60. dakika sonunda en yüksek basınç dayanımına sahip harç veya betonlar derecelendirilecektir.

Yarışmada basınç dayanım testi tüm yarışmacılara açık olacaktır. İsteyen tüm yarışmacılar kendi hazırladıkları karışımların veya rakip yarışmacıların hazırladıkları karışımların 60. Dakika sonunda basınç dayanım test sonucunu takip edebilirler.

Yarışma Takvimi
• 02 Mart 2020 – Yarışma duyurusu
• 09 Mart 2020 – Kayıtların açılması
• 31 Mayıs 2020 – Soru sormak için son gün
• 19-20 Haziran 2020 – Yarışma tarihi
• 20 Haziran – son yarışmacıdan sonra kazananların duyurulması ve ilk üçe girenlerin ödüllerinin verilmesi

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ