<style>.lazy{display:none}</style>TV5 Müsider Kısa Film Yarışması Başvuru Koşulları
22.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

TV5 Müsider Kısa Film Yarışması

TV5 Müsider Kısa Film Yarışması

TV5 Müsider Kısa Film Yarışması

TV5 Müsider Kısa Film Yarışması Başvuruları Başlıyor. İkincisi Düzenlenen Yarışmada Toplam 15 Bin Türk Lirası Ödül Verilecek.

Yarıma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2.500 Türk Lirası
Yarışmada Mansiyon Ödülleri De Verilecektir.

“Sözü olan herkes için / Türkiye’nin İhtiyacı” sloganı ile yayın hayatını sürdüren TV5 televizyonu, sinema sanatının gelişmesine katkıda bulunmak, bu alanda faaliyette bulunan kabiliyetli amatörleri teşvik etmek ve insanî değerlerin sinema sanatı vasıtası ile canlandırılmasına vesile olmak amacıyla geleneksel hāle getirerek düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın ikincisini gerçekleştiriyor.

Yarışmaya TV5 ve MÜSİDER çalışanı ve üyeleri haricinde yurt içi ve yurt dışından her yaş grubundan adaylar katılabilecekler.
Yarışma adayları, yarisma@tv5.com.tr veya 0212 495 10 numaralı telefon vasıtasıyla yarışmaya katılım talebinde bulunacaklar. Bu şekilde başvuru yapan adaya TV5 Düzenleme Kurulu tarafından danışman atanacak.

Daha sonra aday, el yazısıyla başvuru formunu doldurup, şartname ile birlikte imzaladıktan sonra, bu belgeleri, yarışmaya katılacağı kısa filmi, filmin 30 saniyeyi geçmeyen kısa tanıtımını, eserde emeği geçenlerin özgeçmişlerini, ekibi birlikte gösteren bir fotoğraf karesini bir flash bellek içerisinde posta yolu ile danışmanının adına şu adrese gönderecekler:

Ads

TV5 Televizyonu, İnönü Mahallesi, Muammer Aksoy Caddesi, No:38/A Sefaköy/Küçükçekmece/İstanbul

Şartname
Katılım talebinde bulunan ve kendisine danışman atanan her başvuru sahibi bir ‘Yarışmacı’ statüsündedir. Bir yarışmacı, en fazla 3 eserle yarışmaya katılabilir.

Yarışmacılar, bir yapımda birden fazla konuyu ele alabilirler.

Eserler, jenerik dahil en fazla 15 dakika olmalıdır. Düzenleme Kurulu, süresi daha uzun olan eserleri de kabul etme hakkına sahiptir.

Eserler, 1920×1080 piksel çözünürlüğünde mpeg, mpeg4 ya da avi formatında hazırlanmalıdır. Eserler, telif hakkı doğurmayacak görüntü ve müziklerle hazırlanmış özgün yapımlar olmalıdır.

Yarışmaya kabul edilen eserler, TV5’de ve sosyal medya hesaplarında yayınlanabilecektir. Yarışmacılar, eserlerinin yayınlanmasından dolayı herhangi bir hak talep edemezler. Eserle ilgili olarak telif hakları konusunda doğabilecek hukukî problemlerden yarışmacı sorumlu olacaktır.

Yarışma konusunda gerekli bilgilendirmeler, tv5.com.tr adresindeki web sitesinde duyurulacaktır.

Farklı dillerde hazırlanan filmler Türkçe alt yazılı olmalıdır. 1. Kısa Film Yarışması’na kabul edilen eserler, 2. Kısa Film Yarışması’na dahil edilmeyecektir.

Örnek Konular
Yarışmacılar, aşağıda örneklendirilen konularda film hazırlayabilirler:
Adalet, Aile, Barış, Doğa ve Çevre, Dostluk, Ekonomi, Gençlik, Güven, Güzel Ahlâk, Hakikat, İnsanlık, İyilik, Kardeşlik, Kültür, Liyakat, Medya, Özel İnsanlar, Selâm, Şehir ve Medeniyet, Toplumsal Uzlaşı, Umut, Üretim, Zaman.
Yukarıdaki örnek konuların dışında seçilen başka konular da danışmanın onaylaması hālinde yarışmaya kabul edilebilecektir.

Detaylar İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ