<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Tütünsüz Hayat Uluslararası Afiş Yarışması

Tütünsüz Hayat Uluslararası Afiş Yarışması

Tütünsüz Hayat Uluslararası Afiş Yarışması

Sağlık Diplomasisi Derneği Tütünsüz Hayat Uluslararası Afiş Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası Artı Başarı Belgesi
İkincilik Ödülü 9 Bin Türk Lirası Artı Başarı Belgesi
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası Artı Başarı Belgesi

Yukarıda ifade edilen gerekçelerden hareketle “Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü” ve “Sağlık Diplomasisi Derneği”’nin öncülüğünde Dünya’nın önemli sorunlarından biri olan Tütün ve Tütün Mamüllerinin Zararları konusunda farkındalık oluşturmak için, “TÜTÜNSÜZ HAYAT” temalı uluslararası afiş yarışması gerçekleştirmek bir ihtiyaç olarak görülmüştür.

Katılım Koşulları
• Yarışma; seçici kurul üyeleri ile birinci derece yakınları dışında Türkiye ve Dünya’daki amatör ve profesyonel herkese açıktır.

• Tasarımın boyutları 70×100 cm olmalıdır. Ölçüleri uygun olmayan tasarımlar, elenmiş kabul edilecektir.

Ads

• Yarışma neticesinde başarı ödülü, mansiyon ve sergilenmeye uygun görülen eserler sergilenecektir.

• Afiş çalışmalarında renk ve teknik kullanımında herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak dört renkli (CMYK) ofset baskı teknolojisi ile elde edilebilen renklerin dışına kesinlikle çıkılmamalıdır.

• Tasarımların orijinalleri, CMYK modunda en az 300 dpi çözünürlükte bir sıkıştırma yapılmadan, fontlar convertlenerek kaydedilecektir.

• Tasarımların üzerinde herhangi bir logo, kurum adı veya işaret olmamalıdır.

• Her sanatçı / tasarımcı yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış, sergilenmemiş (sosyal medya, youtube vb. dâhil) ya da katılmamış beş ( 5 ) adet tasarım ile katılabilir.

• Başvuru tasarımının daha önce sergilendiğinin ve/veya herhangi bir yarışmaya katılmış olduğunun tespiti halinde ilgili eserin adaylığı/başvurusu derhal iptal edilecektir. Bu hususun ödül kazanıldıktan sonra tespiti halinde aday kazandığı para ödülünü (yasal faizi ile) ve başarı / katılım belgesini iade ile mükellef olacaktır.

• Bu durumun tespit süreci, ilk 100’e giren afişlerin (www.artworldturkiye.org) web sitesinde kamuoyuyla paylaşılması, tasarımların 5 gün süre boyunca askıda kalması, benzerlik konusunda itiraz olduğunda veya tespit edildiğinde söz konusu tasarımın listeden çıkartılması ve yerine ondan sonra gelen tasarımın eklenerek duyurulması ile devam eder. Eklenen tasarım veya tasarımlar için, 2 gün itiraz süresi verilir. Eğer herhangi bir itiraz olmaz ise kesin sonuç ilan edilir. Eğer eklenen tasarımlar için de itiraz gelirse bu sürecin devam edip etmeyeceğine düzenleme kurulu karar verir.

• Yarışmada, sadece belirtilen konuda yapılacak olan afiş tasarımları değerlendirmeye alınacaktır.

• Yarışmaya katılan tasarımların üzerinde kullanılacak mesajların dili, Türkçe veya katılımcıların yerel dillerinden biri olabilir. Ancak yerel dillerden biri afiş tasarımında kullanıldığı takdirde mutlaka İngilizcesinin de olması gerekmektedir. Aksi durumda bu tarz tasarımlar değerlendirme dışı tutulacaktır.

• Afişlerde görsel tasarımı destekleyen sözel bir mesaj (başlık, slogan, vb.) kullanılabilir.

• Afiş tasarımı için sponsor, içerisinde ticari amaçlı logo veya görsel kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra siyasi, insan haklarına aykırı, cinsellik içeren sembol ve görsel içermemelidir.

• Düzenleme Kurulu gerekli gördüğü takdirde, yarışma takvimi üzerinde değişiklik yapabilir veya yarışmayı herhangi bir aşamasında iptal edebilir.

• Yarışmaya katılan ve tasarımları sergilenmeye değer bulunan tüm sanatçılar/tasarımcılar, bu şartnamenin hükümlerini peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Yarışmanın Değerlendirilmesi Ve Sonucunun Duyurulması
• Yarışma ön elemeli olarak gerçekleştirecektir. Bu amaçla tasarımlar asil jüri üyeleri arasından veya düzenleme kurulunun karanına göre, asil jüri üyesi dışından, düzenleme kurulunun önereceği yeni jüri üyelerinin de katılımıyla oluşturulacak bir ön eleme jürisi tarafından değerlendirilecektir. Bu süreç 19-29 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

• Seçici Kurul, değerlendirmeyi 30 Nisan – 4 Mayıs 2022 tarihleri arasında sayısal ortamda çevrimiçi olarak yapacaktır. Jüri değerlendirme sırasında afiş tasarımı dışında kullanıcıya ait hiçbir bilgiyi görmeyecektir.

• 7-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında ilk 100 afiş (www.artworldturkiye.org) askıya çıkartılacaktır. Eğer afişlerin kopya veya yüksek oranda benzerlikten dolayı itiraz olursa, itirazların gerekçeleri düzenleme kurulu tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunursa itiraz edilen tasarımlar listeden çıkartılacak, yerine yedek listeden tasarım/tasarımlar eklenecek ve duyurusu 11 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilecektir. Bu tasarımlara itiraz için de iki gün süre verilecektir. Eğer bu tasarımlara da itiraz olursa düzenleme kurulu, bu sürecin devam edip etmeyeceğine karar vererek sonucu 13 Mayıs 2022 tarihinde (www.artworldturkiye.org) üzerinden duyurulacaktır.

Yarışmaya İlişkin Diğer Hususlar
• Yarışmaya katılan adaylar, yarışmaya katılmak üzere başvurduğu andan itibaren bu şartnamedeki tüm koşulları peşinen kabul etmiş sayılırlar.
• Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ve Sağlık Diplomasisi Derneği’nin kararları geçerlidir.

İletişim Bilgileri
www.artworldturkiye.org
Mail: poster@healthdiplomacy.org.tr

Yarışma Takvimi
Eserlerin Son Gönderim Tarihi 15 Nisan 2022
Jüri Değerlendirmesi 30 Nisan – 4 Mayıs 2022
İlk 100 Eserin Askıya Çıkarılması 7 – 8 Mayıs 2022
Sonuçların Duyurulması 11 Mayıs 2022
Ödül Töreni Ve Sergi 31 Mayıs 2022

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ