25.09.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Tüsiad Bu Gençlikte İş Var Yarışması

Tüsiad Bu Gençlikte İş Var Yarışması

Tüsiad Bu Gençlikte İş Var Yarışması 2019

Tüsiad Bu Gençlikte İş Var Yarışması 2019 Başvuruları Açıldı. Yarışmaya 18 İle 30 Yaş Arası Üniversite Öğrencileri Katılabilir. Programa Üniversite Öğrencileri En Az 2 En Fazla 5 Kişilik Ekip İle Başvurabilir.

Tüsiad Bu Gençlikte İş Var Üniversite Öğrencilerine Yönelik Bir Girişimcilik Programıdır.

Programa Henüz Hayata Geçmemiş, Fikir Aşamasında Olan İş Fikirleriyle Başvurabilirsiniz. Fikrin Kapsadığı Ürün Yada Hizmetten Kazanç Elde Etmek İçin Tüzel Bir Kişilik Kurulmamış Olmalıdır.

Halen Bir Üniversitenin Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Programına Kayıtlı Bir Öğrencisi Olanlar Başvuruda Bulunabilir.

Girişimciliğe Adım At!
TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! üniversite öğrencilerine yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla; eğitimden iş dünyası ile etkileşime, kuluçkadan rehberliğe geniş yelpazede destek sağlayan bir girişimcilik programıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

18-30 yaş arası üniversite öğrencisi gençler ekiplerini kurarak www.bugenclikteisvar.com üzerinden başvurularını online olarak gerçekleştirirler. 2020 dönemi başvuruları Kasım – Aralık 2019 tarihleri arasında alınmıştır.

Program Katılımcılarının Belirlenmesi: 6-13 Ocak 2020
Başvurular en az iki yatırımı olan melek yatırımcılar ve girişimcilik ekosisteminin lider isimlerinden oluşan bağımsız bir ön jüri tarafından incelenir. Ön jüri değerlendirmesi sonrası en yüksek puanı alan ekipler, Ocak 2020’de asil ve yedek liste şeklinde web sitesinde yayınlanır. Şartname çerçevesinde katılımcı olması uygun bulunan ekipler 20 Ocak 2020 tarihinde web sitesinde yayınlanacaktır.

Girişimcilik Kampı: 11-14 Şubat 2020
Ekiplerin girişimcilik kampına, online eğitimde bahsedilen iş modeli kanvasını hazırlamış ve fikirlerini tanıtıcı bir sunumla gelmiş olması beklenir. 2020 döneminde İstanbul’da gerçekleştirilecek Girişimcilik Kampı boyunca ekipleri;
• Fikir ve ihtiyaç doğrulamadan pazara çıkış stratejisine, fizibiliteden etkin sunum tekniklerine kadar bir girişimcinin bilmesi gereken tüm temel konular hakkında eğitimler aldıkları;
• Ezberbozan startup deneyimlerini kurucularından dinleme ve ilham alma şansı yakaladıkları;
• Yenilikçi iş fikirlerini ölçeklendirilebilir bir iş modeline dönüştürdükleri çok yoğun bir program bekliyor.

TÜSİAD Rehberleriyle Eşleşme: 15 Şubat 2020
Girişimcilik kampının sonunda iş modellerini hazırlayan ekipler, iş modeli sunumlarını TÜSİAD üye rehberlerinin değerlendirmesine sunarlar. Her üye, rehberlik edeceği ekibi bizzat belirler ve böylelikle ekibini yarı finalist olarak programın bir sonraki aşamasına taşımış olur.
Rehberlerle Çalışma Dönemi | 15 Şubat – 06 Mayıs 2020
Yarı finalist olan ekipler, eşleştikleri TÜSİAD rehberleri ile bir araya gelerek onların deneyimlerinden faydalanma ve iş planlarını geliştirme imkanı bulurlar. Ekipler TÜSİAD rehberleriyle çalışma döneminin sonunda nihai iş planı sunumlarını, projelerini anlatan kısa bir video ile birlikte final jürisine gönderirler.

Final Jürisi Değerlendirmesi: 13 – 27 Nisan 2020
Yarı finalistleri değerlendiren Final Jürisi, ekipler içinden Ödül Töreni’nde sahne alacak olan finalistleri belirler.

Ödül Töreni: 6 Mayıs 2020
Ödül Töreni’nde finalist ekipler TÜSİAD üyeleri ve kamuoyu önünde iş planlarını sunar. Final Jürisinin bire bir değerlendirmesinin ardından ilk üç proje seçilir ve kazanan ekiplere ödülleri verilir.

Yarışma Detayları Ve Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ