<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

TUSAŞ Ulusal Fotoğraf Yarışması

TUSAŞ Ulusal Fotoğraf Yarışması

TUSAŞ Ulusal Fotoğraf Yarışması

Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii TUSAŞ Ulusal Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmanın Teması “Havalara Uçmak”. Yarışmaya 18 Yaşını Doldurmuş Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
M. İzzet Tok Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası Artı Plaket
Şener Koltuk İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası Artı Plaket
Emin Kıran Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası Artı Plaket
3 Adet Mansiyon Ödülü 1.500 Türk Lirası
En Fazla 40 Adet Sergilenme Ödülü 250 Türk Lirası

HÜRKUŞ Özel Ödülü: Hürkuş B Maketi (1/32 ölçek)
GÖKBEY Özel Ödülü: Gökbey Maketi (1/32 ölçek)
ANKA Özel Ödülü: Anka Maketi (1/32 ölçek)
ATAK Özel Ödülü: T129 Atak Maketi (1/32 ölçek)

Yarışmanın Amacı: Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir” sözü ışığında, “özgün ürünlere sahip ve küresel rekabet gücüne ulaşmış “dünya markası havacılık ve uzay şirketi” olmak vizyonu ve “Havacılık ve uzay sektöründe ulusal güvenlik ihtiyacını karşılayan çözümler üretmek ve sanayinin gelişmesine öncülük etmek” misyonuyla Türkiye’nin gözbebeği şirketlerinden birisi olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin fotoğraf severlerin gözünden fotoğraf arşivine sahip olması amaçlanmaktadır. Ayrıca fotoğraf sanatının ve sanatçılarının gelişmesine katkıda bulunmak hedeflenmektedir.

Yarışmanın Konusu: Yarışmanın teması olan “Havalara Uçmak” bir olay karşısında çok sevinmek, mutlu olmak anlamına gelmektedir. İnsanlara mutluluğu çağrıştıracak her türlü konu bu yarışmanın konusu dahilindedir.

Ads

Yarışma Organizasyonu: Yarışma, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. tarafından düzenlenmektedir ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. tarafından yürütülecektir.

Yarışma Kategorileri / Bölümleri: Yarışma Dijital (sayısal) Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf olmak üzere tek kategoridedir.

Yarışma Genel Şartları:
1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2. Yarışma Seçici Kurul Üyeleri, TFSF temsilcisi, Yarışma Sekretaryası ve TUSAŞ Yaşam Atöyesi Derneği Amatör Fotoğrafçılık Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri ve tümünün 1. derece akrabaları dışında; son başvuru tarihinde 18 yaşını doldurmuş amatör veya profesyonel fotoğraf sanatına ilgi duyan herkese açıktır.

3. Her katılımcı en fazla 4 (dört) adet sayısal renkli veya siyah-beyaz fotoğraf ile katılabilir. Her türlü teknik serbest olmakla birlikte, tamamen bilgisayar yazılımlarıyla oluşturulmuş veya fotoğrafik içeriğe sahip olmayan görüntüler kabul edilmeyecektir.

4. Yarışmaya sadece www.tfsfonayliyarismalar.org adresinden yüklenen eserler kabul edilecektir. Baskı, CD / DVD veya e-posta ile katılım kabul edilmeyecektir.

5. Gönderilen fotoğraflar sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile Jüri değerlendirmesine girer. Jüri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

6. Katılımcı yarışmaya gönderdiği yapıtın kendisi tarafından çekildiğini, tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde fotoğraf kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve
değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

7. Kural ihlali yapan kişilere TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesinin 13.Maddesindeki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının kazandığı ödül, sergileme, unvan ve tüm kazanımları geri alınır. Ödül ve / veya sergilemesi iptal edilir, yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu diğer ödül almış ve / veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

8. Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamaz.

9. Havadan fotoğraf çekimi için kullanılacak insanlı veya drone gibi insansız hava araçlarının kullanımının izne tabi olduğu bölgelerde yapılan çekimlerde bu tür insanlı veya insansız araçların kullanılması durumunda yerel makam ve yetkililerden alınacak izinler tümüyle yarışmacının sorumluluğundadır.

10. Daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül (derece, mansiyon, özel ödül) almış fotoğraflar bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren ve/veya renk değiştirme uygulanmış görüntüleri yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Fotoğrafın yarışma organizasyonu dışında yayınlaşmış olması katılım açısından engel değildir.

11. Şartnamede belirtilmeyen durumlar için TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi ile Düzenleme Kurulu ve TFSF Yönetim Kurulunun kararları geçerli olacaktır.

Yarışma Takvimi
Yarışma Başlangıç Tarihi: 3 Mart 2020
Son Katılım Tarihi: 11 Haziran 2020 Perşembe / Saat: 23:00 (TSİ)
Seçici Kurul Toplantı Tarihi: 20-21 Haziran Cumartesi – Pazar
Sonuç Bildirim Tarihi: 23 Haziran 2020 Salı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ