01.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türkiye Zeka Vakfı Zeka Oyunları Yarışması

Türkiye Zeka Vakfı Zeka Oyunları Yarışması

Türkiye Zeka Vakfı Zeka Oyunları Yarışması

27. Türkiye Zeka Vakfı Zeka Oyunları Yarışması Başvuruları Başladı. Ödüllü Yarışma 5 Kategoride Yapılacak.

Bu yıl 27.si düzenlenen Türkiye Zeka Oyunları Yarışmasının amacı; her yaştaki insanların düşünme ve problem çözme alışkanlıklarını ve yeteneklerini geliştirmeye katkıda bulunmaktır.

Yarışmaya 5 farklı kategoride internet üzerinden yapılmaktadır.

Ödüller Neler?
Her kategoride ilk 10 dereceye girenler TZV yarışma sayfasında “Şeref Kürsüsü”nde (fotoğrafları ve kısa özgeçmişleriyle birlikte) ilan edileceklerdir.
Final Sınavına ve Yarı Final Sınavına katılım hakkı kazananlara Başarı Belgesi (elektronik), Eleme Sınavına katılanlara ise Katılım Belgesi (elektronik) verilecektir.

Bu Tarihleri Unutmayın
Eleme Sınavı 8 Mart 2022 Salı günü saat 13.00’ten itibaren TZV web sitesinde, gazeteler ve dergilerde yayınlanmaya başladı. Yarışmacıya ait bilgiler ve cevaplar en geç 30 Mayıs 2022 Pazartesi günü TZV web sitesine girilmesi gerekiyor.
Yarı Final Sınavı 2 Temmuz 2022 Cumartesi günü 13.00 ile 14.30 saatleri arasında oyun.tzv.org.tr web sitesi üzerinde yapılacaktır.
Etkinliğin son aşaması olan Final Sınavı ise 13 Ağustos 2022, Cumartesi günü 13.00 ile 14.30 saatleri arasında oyun.tzv.org.tr üzerinde yapılacaktır.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Ödül töreninin günü ve programı ayrıca duyurulacaktır.

“Minikler”, “Çocuklar”, “Gençler”, “Yetişkinler”, “Emektarlar” her yaşa uygun bir zekâ sorumuz var!
Geniş katılımcı yelpazesiyle her yaşa ve her mesleğe hitap eden ve alanında ülkemizin en uzun soluklu yarışması olan Oyun 2022; Eleme, Yarı Final ve Final sınavları 4’ü ortak olmak üzere toplam 10 sorudan oluşuyor.

Sorular Emrehan Halıcı’dan!
Sözel, sayısal, görsel ve mantık alanlarında orijinal zekâ sorularının yer aldığı yarışmanın soruları her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlanıyor. Emrehan Halıcı bu yıl “Dünyanın en uzun süre zekâ sorular hazırlayan köşe yazarı” olarak Guinness Dünya Rekortmenleri arasına girdi. Halıcı ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da zorlayıcı ve yaratıcı zekâ soruları ve oyunlarıyla tanınıyor. Yarışmanın soru kontrol ve itiraz kurulları yurt içinde ve yurt dışında bu alanda üstün başarılar göstermiş olan isimlerden oluşuyor.

• Türkiye Zeka Oyunları Yarışmasının amacı; her yaştaki insanların düşünme ve problem çözme alışkanlıklarını ve yeteneklerini geliştirmeye katkıda bulunmaktır.

• Yarışma beş kategoride yapılmaktadır.

• MİNİKLER 6-7-8 yaş (2016, 2015 ve 2014 yıllarında doğanlar. Okuma, yazma ve matematikte dört işlem becerisine sahip olmak gereklidir.)

• ÇOCUKLAR 9-10-11-12-13 yaş (2013, 2012, 2011, 2010, 2009 yıllarında doğanlar.)

• GENÇLER 14-15-16-17-18 yaş (2008, 2007, 2006, 2005, 2004 yıllarında doğanlar.)

• YETİŞKİNLER 19-49 yaş arası (2003, …,1973 yıllarında doğanlar.)

• EMEKTARLAR 50 yaş ve üstü (1972 ve önceki yıllarda doğanlar.)

• Her kategoride ilk 5 dereceye girenlere TZV Başarı Madalyası verilecektir. Ayrıca;

• Her kategoride ilk 10 dereceye girenler TZV yarışma sayfasında “Şeref Kürsüsü”nde (fotoğrafları ve kısa özgeçmişleriyle birlikte) ilan edileceklerdir.

• Final Sınavına ve Yarı Final Sınavına katılım hakkı kazananlara Başarı Belgesi (elektronik)

• Eleme Sınavına katılanlara Katılım Belgesi (elektronik) verilecektir.

• Yarışmaya TZV web sitesi üzerinden kayıt olunacak ve gerekli bilgiler girilecektir. Yanlış bilgi -hangi aşamada olursa olsun- diskalifiye nedenidir.

• Yarışma kayıt tutarı 40 TL’dir.

• Yarışmacılar Eleme Sınavı sorularını belirtilen tarihler içinde herhangi bir süre kısıtlaması olmadan tek başlarına çözüp sisteme gireceklerdir. Sorular cevaplanırken ara verilebilir, belirtilen süreler içinde kalınan yerden devam edilebilir veya cevaplar değiştirilebilir.

• İptal edilen soruların olması durumunda değerlendirmeler kalan sorular üzerinden yapılacak ve duyurulacaktır.

• Sınav sonuçları TZV web sitesinde yayınlanacak, katılım ve başarı belgelerine internet üzerinden erişeceklerdir.

• Yarışma soruları Emrehan Halıcı tarafından hazırlanmaktadır. Türkiye Zeka Vakfı’nın yazılı izni alınmadan yarışma soruları kullanılamaz, alıntı ya da uyarlama yapılamaz.

• Türkiye Zeka Oyunları Yarışmalarında soruların çözümleri açıklanmamaktadır.

• Yarışma sorularının kontrolünde ve itirazların değerlendirilmesinde TZV Soru Kurulu yetkilidir.

• Türkiye Zeka Vakfı yarışma koşullarında ve takviminde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

• Yarışmaya katılanlar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Yarışma Takvimi

Eleme Sınavı

Eleme Sınavı 8 Mart 2022 Salı günü saat 13:00‘ten itibaren TZV web sitesinde, gazeteler ve dergilerde yayınlanmaya başlayacaktır. Yarışmacıya ait bilgiler ve cevaplar en geç 30 Mayıs 2022 Pazartesi günü TZV web sitesine girilecektir.8 Mart 2022 Salı
30 Mayıs 2022 Pazartesi

Yarı Final Sınavı

2 Temmuz 2022 Cumartesi günü 13:00 ile 14:30 saatleri arasında oyun.tzv.org.tr web sitesi üzerinde yapılacaktır.2 Temmuz 2022 Cumartesi

Final Sınavı

Final Sınavı 13 Ağustos 2022 Cumartesi günü 13:00 ile 14:30 saatleri arasında oyun.tzv.org.tr üzerinde yapılacaktır. Ödül töreninin günü ve programı ayrıca duyurulacaktır.13 Ağustos 2022 Cumartesi

Kayıt Olmak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ