28.09.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı Yarışması

Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı Yarışması

Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı Yarışması

Yeditepe Üniversitesi İstek Okulları Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı Yarışması Eleme Etabı 11 Şubat 2019 İle 17 Şubat 2019 Tarihleri Arasında www.turkiyezekaoyunlari.com Adresinde Yapılacak. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Hazırlık, 9, 10, 11 Ve 12. Sınıf Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası

Kategori Ödülleri
Beş Farklı Kategoride Düzenlenecek Yarışmalarda, Her Kategoride İlk Üçe İren Yarışmacılara Sırasıyla 2.500 Türk Lirası, 1.5000 Türk Lirası Ve 1.000 Türk Lirası Ödül Verilecek.

Türkiye Zeka Oyunları, Eleme Ve Finaller Şeklinde İki Etapta Düzenlenecektir.
Eleme Etabı Online Olarak www.turkiyezekaoyunlari.com Adresinde, 11-17 Şubat 2019 Tarihinde Düzenlenecek, Kendi İlinde (Okulun Bulunduğu İl) En İyi Dereceleri (Puan Ve Süre) Alan Öğrenciler Nisan Ayında Yapılacak Olan Finallere Davet Edilecektir. Öğrencinin Okuduğu Okulun Bulunduğu İl, Yarışmaya Katılım Gösterilen İl Olarak Kabul Edilir. Başvuruda Okulun Bulunduğu İl İle Katılım Gösterilen İl Farklı İse, Yarışmacının Okulunun Bulunduğu İlden Katıldığı Kabul Edilecektir.
Her İlden Belli Sayıda Öğrenci Seçileceğinden, Her İlin Nüfusuna Göre Katılımcı Sayısı Kotası Belirlenecektir.
Yeni Katılımcılara Derece Elde Etme Şansı Doğması, Fırsat Eşitliği Sağlanması Ve Farklı Öğrencilerin Ödüllendirilebilmesi Adına; Herhangi Bir Yarışmacı, Türkiye Zeka Oyunlarında Kategori Ve Genel Sıralamada En Az 4 Ve Daha Fazla Sayıda İlk 3 Dereceyi Elde Etmiş İse Yarışmaya Bir Daha Katılamaz.
Eleme Etabı Online, Süre Sınırlı Olarak, Sistem 7 Gün Açık Kalacak Şekilde Düzenlenecektir. Duyuru Aşamasında, Katılımcı Öğrencilerin Türkiye Zeka Oyunları Sitesine Kayıt Olması Sağlanacak, Akabinde De Soruların Yayınlanması Ve Cevaplarının Alınması Bu Site Üzerinden Gerçekleştirilecektir.
Türkiye Zeka Oyunlarına Kayıt Esnasında Öğrenciden, Ad-Soyad, Danışman Öğretmen Adı-Soyadı, Okul İsmi, Sınıfı, Okul Müdürü E-Postası, Veli Adı Soyadı, Telefonu Ve E-Postası Bilgileri İstenecektir. Buradaki Amaç Eleme Kısmında Başarılı Olan Öğrencilerin, Sağlıklı Bir Şekilde Bir Sonraki Aşamaya Davet Edilmesidir.
İki Etapta Öğrencilerin Karşısına Çıkan Bütün Zeka Oyunları Türleri, MEB’in Ortaokullar İçin Uyguladığı Seçmeli Zeka Oyunları Müfredatı İçerisinde Yer Alan Veya Öğrencilerin Analitik Becerilerini, Muhakeme Güçlerini Ölçen Türlerden Oluşacaktır.
Eleme Etabı Sonrasında, Bir Hafta İçerisinde Bütün Sonuçlar, İl Bazlı Olarak Türkiye Zeka Oyunları Web Sitesinde Online Duyurulacak, Devam Eden Günlerde De Kazananların Final Etabına Kayıt Süreci Başlayacaktır.
Sonuçlar Her İl İçin, İlin Kotasına Göre, Asil Ve Yedekler Olarak Katılımcılara Sitede Yayınlanan Sonuçlar Üzerinden Gösterilecektir.
Kesin Olmayan Sonuçlar 18 Şubat 2019 Tarihinde Yayınlanacaktır. 19-20 Şubat 2019 Tarihleri Arasında İtiraz Süresi Kullanılacaktır. 25 Şubat 2019 Tarihinde Kesin Sonuçlar Açıklanacaktır.
Yarışma Etabı İstanbul Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı 26 Ağustos Yerleşkesi’nde, 21-22-23 Mart 2019 Tarihlerinde Düzenlenecektir.
Detaylar Ve Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ