20.06.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Türkiye Teknoloji Takımı Bursu

Türkiye Teknoloji Takımı Bursu

Türkiye Teknoloji Takımı Bursu 2018-2019

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Milli Teknoloji Bursu 2018-2019 Döneminde Başvurular 26 Ekim 2018 Tarihine Kadar Alınacak. Burs Başvurusu Online Olarak Alınmaktadır.

Üniversite Öğrencilerine Verilen Burslar Yılda 10 Ay Süre İle (Ekim Ve Temmuz) Aylık 500 Türk Lirası Olarak Ödenecek. 2018-2019 Döneminde 300 Öğrenciye Burs Verilecek.

Milli Teknoloji Burs Programı Şartnamesi

Genel Anlayış Ve Kurallar
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, Her Eğitim Döneminde Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesine Katkı Sağlamak Konusunda İstekli, İhtiyaç Sahibi Ve Çalışmalarında Gayret Gösteren Üniversite Öğrencilerine Belirtilen Süre Boyunca Burs Desteği Sağlamaktadır.
Burs Programı Kapsamında; Kabul Edilen Üniversite Öğrencilerine Ekim 2018-Temmuz 2019 Döneminde 10 Ay Süreyle İle Aylık 500 TL Eğitim Desteği Verilmektedir.
Burs Programına Yapılan Başvurular, Türkiye Teknoloji Takımı Yönetim Kurulu Tarafından Değerlendirilmektedir.
Vakıf Tarafından Sağlanan Burslar Karşılıksız Olup, Üniversitelerde Öğrenimlerine Devam Etmekte Olan Bursiyerlerden Vakıf Bünyesinde Bulunan Teknoloji Takımlarının Eğitim Programlarına Yarı Zamanlı Olarak Destek Vermeleri Beklenmektedir.

Burs Tahsis Kriterleri

Sponsorlu Bağlantılar

Yükseköğretim Burs Tahsisi
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, Yükseköğretim Seviyesinde;
A) Yükseköğretim Kurumlarının 4 Yıllık Lisans Programlarında Eğitimlerine Devam Eden Öğrencilere Burs Verir:
B) Öğrenimlerine Devam Eden Üniversite Öğrencileri İçin 2018-2019 Dönemi 300 Kişilik Burs Kontenjanı Ayrılmıştır.
C) Burs Tahsisi Ve Başvuruların Değerlendirilmesinde, Türkiye Teknoloji Takımı Tek Yetkili Mercii Olarak Haklarını Saklı Tutar.

Bursiyer Yükümlülükleri Ve Bursun İptali
Yükseköğretim Bursları
Yükseköğretim Kurumlarında Öğrenimlerine Devam Etmekte Olan Üniversite Öğrencisi Bursiyerlerden, Kendilerinin Sorumlu Olarak Belirlendiği Teknoloji Takımının Eğitim Faaliyetlerine Destek Vermeleri Beklenmektedir.
Bu Koşullara Ek Olarak, Ortaöğretim Ve Yükseköğretim Burs Programları Çerçevesinde: Bursiyerin, Her Bir Eğitim Döneminde Eğitim Programlarına Mazeret Belirtmeden
3 Defadan Fazla Katılım Göstermemesi Durumunda Bursu İptal Edilir Ve Dahil
Edildiği Teknoloji Takımının Eğitim Programından Çıkarılır. Eğitim Programları, Ortaöğretim Ve Lise Öğrencilerine Yönelik Teorik Ve Pratik Dersler İle Kamp Programlarını Kapsayıp, Bunların Dışında Program Kapsamında Sunulan Diğer Etkinlik Ve Çalışmaları Da İçerir.
Bursiyer, Her Yıl Burs Başvuru Döneminde Evraklarını Göndererek Kaydını Yenilemek Sorumluluğundadır.
Bursa Dair Her Türlü Bilgi Öğrenciye E-Posta Yoluyla Ulaştırılır, Bu Nedenle Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’na Verilen Bilginin Doğruluğu Ve Güncelliği Büyük Önem Taşımakta Olup; Zamanında Başvurusunu Yenilemeyen Öğrenci Burs Hakkını Tamamen Kaybeder.

Bursiyer Tahsilini Bitirdiğinde, Durumu En Geç Bir Ay İçinde Türkiye Teknoloji Vakfı’na Bildirmeye, Diploma/Mezuniyet Belgesini Vakıf Yetkililerine İbraz Etmeye Mecburdur.
Vakıf Gerekli Gördüğü Takdirde Burs Alan Öğrencilerin Belge Veya Durumlarını Araştırabilir. Araştırma Sonucunda Öğrencinin Belgelerinde Veya Durumunda Gerçeğe Aykırı Bir Hususun Tespit Edilmesi Halinde Bursu Kesilir.

Gerçeğe Aykırı Beyan Nedeniyle Bursu Kesilen Öğrenci Vakfın Hiç Bir Yardım Ya Da Hizmetinden Faydalandırılamaz.
Vakıf Tarafından Bu Öğrencilere Ödenen Bursların Tahsil Edilip Edilmeyeceği Yönetim Kurulunca Karara Bağlanır.

Öğrencinin Burs Başvurusundan Sonra Beyanında Meydana Gelen Değişiklikleri O Öğretim Yılına Ait Tahsis Sonuçları Açıklanıncaya Kadar Vakfa Yazılı Olarak Bildirmesi Ve Belgelendirmesi Halinde Bu Durumu Dikkate Alınır.
Burs Tahsisi Yapılan Öğrenci, Metni Vakıfça Hazırlanan Taahhütnameyi Kendisi Ve Reşit Olmadıysa Velisi İmza Ettikten Sonra Vakfa Vermekle Yükümlüdür.

Herhangi Bir Suçtan Dolay I Haklarında Altı Ay Ve Daha Fazla Hapis, Ağır Hapis Cezası İle Kesinleşmiş Mahkumiyeti Bulunanların (Cezası Tecil Edilenler Hariç) Bursları Kesilir.
Öğrenim Görmekte Olduğu Öğretim Kurumundan En Az Bir Yarıyıl Uzaklaştırma Cezası Alanların Bursları, Ceza Aldığı Tarih İtibarıyla Kesilir.

Türkiye Teknoloji Takımı, Gerekli Gördüğü Koşullarda Verdiği Bursu Gerekçe Belirtmeksizin İptal Etme Hakkını Saklı Tutar.
Öğrenimini Tamamlayan Her Burslu, Vakıf Tarafından Kendisine Yapılan Ödemeler Tutarını, Hayata Atıldıktan Sonra En Az Kendisi Gibi Bir Başka Öğrencinin Yetişmesi İçin Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Aracılığı İle Burs Vermeyi Ya Da Başkasının Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’na Bağış Yapmasını Sağlamayı Vicdani Bir Yükümlülük Olarak Kabul Eder.

Mülakata Girmeye Hak Kazanan Adayların Teslim Etmesi Gereken Belgeler

1. Öğrenci Belgesi

2. Transkript

3. Lise Diploması Kopyası

4. Nüfus Müdürlüğünden Alınmış Nüfus Kayıt Örneği

5. Öğrencilerin Kendi Adlarına Açılmış Hesapların IBAN Numarası

6. Türkiye Teknoloji Takımı Burs Başvuru Formu

7. Türkiye Teknoloji Takımı Burs Taahhütnamesi (Islak İmzalı)

8. İki Adet Vesikalık Fotoğraf

9. Sosyal Güvenlik Kurumundan Alınmış Provizyon Sorgulama Belgesi

10. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

11. Ailede Öğrenci Kardeş Varsa Öğrenci Belgesi

12. Anne Ya Da Baba Şehit Ya Da Gazi İse Bunu Bildirir Resmi Belge

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ