02.12.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türkiye Teknoloji Takımı Bursu

Türkiye Teknoloji Takımı Bursu

Türkiye Teknoloji Takımı Milli Girişim Bursu 2019-2020

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Milli Girişim Bursu 2019-2020 Döneminde Başvurular 20 Temmuz 2019 Tarihine Kadar Alınacak. Burs Başvurusu Online Olarak Alınmaktadır.

Programı Kabul Edilen Öğrencilere 12 Ay Boyunca Aylık 500 Türk Lirası Burs Verilecek. Toplam 50 Öğrenciye Burs Verilecek.

Türkiye Teknoloji Takımı Milli Teknoloji Bursu (Detaylar)

Burs Tahsis Kriterleri
Yükseköğretim Burs Tahsisi

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, yükseköğretim seviyesinde;
a) Yükseköğretim kurumlarının 4 yıllık lisans programlarında eğitimlerine devam eden öğrencilere burs verir.
b) Öğrenimlerine devam eden üniversite öğrencileri için 2019-2020 dönemi 50 kişilik burs kontenjanı ayrılmıştır.

Sponsorlu

c) Burs tahsisi ve başvuruların değerlendirilmesinde, Türkiye Teknoloji Takımı tek yetkili mercii olarak haklarını saklı tutar.

d) Milli Teknoloji Burs Programı kapsamında burs alan öğrencilerimiz Milli Girişim Burs Programı’na seçildikleri durumda Milli Teknoloji Burs Programı’ndan feragat ederler.

Bursiyer Yükümlülükleri ve Bursun İptali
Yükseköğretim bursları;

Yükseköğretim kurumlarında öğrenimlerine devam etmekte olan üniversite öğrencisi bursiyerlerden, aylık düzenlenecek webinarlara ve iki ayda bir fiziksel olarak gerçekleştirilecek toplantılara katılmaları,

Eşleştirilecekleri ustalar ile vakıf tarafından belirlenen aralıklarda eşleştikleri ustalar ile toplantılarını gerçekleştirmeleri,

Aylık belirlenecek okuma listelerini tamamlamalarını ve bu listeler kapsamında belirlenecek vaka çalışmalarını incelemeleri ve raporlamaları beklenmektedir. Bu sorumluluklarını yerine getirmediği durumlarda bursu kesilir.

Bu koşullara ek olarak, ortaöğretim ve yükseköğretim burs programları çerçevesinde: Bursiyerin, her bir eğitim döneminde webinar ve fiziksel toplantılara 1 defadan fazla katılım göstermemesi durumunda bursu kesilir. Fiziksel toplantılara katılması sırasında tüm masraflar öğrencinin kendi sorumluluğundadır.

Bursa dair her türlü bilgi öğrenciye e-posta yoluyla ulaştırılır, bu nedenle Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’na verilen bilginin doğruluğu ve güncelliği büyük önem taşımakta olup; zamanında başvurusunu yenilemeyen öğrenci burs hakkını tamamen kaybeder.

Bursiyer tahsilini bitirdiğinde, durumu en geç bir ay içinde Türkiye Teknoloji Vakfı’na bildirmeye, diploma/mezuniyet belgesini vakıf yetkililerine ibraz etmeye mecburdur.

Vakıf gerekli gördüğü takdirde burs alan öğrencilerin belge veya durumlarını araştırabilir. Araştırma sonucunda öğrencinin belgelerinde veya durumunda gerçeğe aykırı bir hususun tespit edilmesi halinde bursu kesilir.

Gerçeğe aykırı beyan nedeniyle bursu kesilen öğrenci vakfın hiç bir yardım ya da hizmetinden faydalandırılamaz.

Vakıf tarafından bu öğrencilere ödenen bursların tahsil edilip edilmeyeceği Yönetim Kurulu’nca karara bağlanır.

Öğrencinin burs başvurusundan sonra beyanında meydana gelen değişiklikleri o öğretim yılına ait tahsis sonuçları açıklanıncaya kadar Vakfa yazılı olarak bildirmesi ve belgelendirmesi halinde bu durumu dikkate alınır.

Burs tahsisi yapılan öğrenci, metni Vakıfça hazırlanan taahhütnameyi kendisi ve reşit olmadıysa velisi imza ettikten sonra Vakfa vermekle yükümlüdür.

Herhangi bir suçtan dolay ı haklarında altı ay ve daha fazla hapis, ağır hapis cezası ile kesinleşmiş mahkûmiyeti bulunanların (cezası tecil edilenler hariç) bursları kesilir.

Öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumundan en az bir yarıyıl uzaklaştırma cezası alanların bursları, ceza aldığı tarih itibarıyla kesilir.
Türkiye Teknoloji Takımı, gerekli gördüğü koşullarda verdiği bursu gerekçe belirtmeksizin iptal etme hakkını saklı tutar.

Öğrenimini tamamlayan her burslu, Vakıf tarafından kendisine yapılan ödemeler tutarını, hayata atıldıktan sonra en az kendisi gibi bir başka öğrencinin yetişmesi için Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı aracılığı ile burs vermeyi ya da başkasının Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’na bağış yapmasını sağlamayı vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.

Şartname İçin Tıklayın.
Burs Başvurusu için Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ