<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu TGZ Ödülleri

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu TGZ Ödülleri

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu TGZ Ödülleri

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu TGZ Ödülleri Başvuruları Başladı.

Ödüller
Birincilik Ödülü 30 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 15 Bin Türk Lirası

TGZ Ödülleri 2020 nedir?
Türkiye Gençlik Zirvesi’nde TGSP’nin özgün, ilham veren, iyi örneklik oluşturan sosyal girişimcilik uygulamalarına teşvik amacıyla vereceği ödüllerdir.

Kimler başvurabilir ?

* Gençliğe yönelik çalışmalar yapan STK’lar
* 15-29 yaş arasındaki gençler
(18 yaş altı gençler veli muvaffakatnamesi ile başvurmalıdır.)

Ads

Türkiye Gençlik Zirvesi nedir?
Genç nesillerin geleceğini kendisine dert edinerek gençliğin geleceğini inşa etmeye çalışan, gençliğin içinde bulunduğu sosyal ve psikolojik problemleri aşmasına yardımcı olmayı arzulayan ve bu doğrultuda gençlik ile alakalı çalışmalar yapan yapıların; kurumsal kapasite gelişimlerini öncelemek ve onların sahada daha nitelikli işler ortaya koymaları için yine kendi içinde birikimi olan kardeş kuruluşlardan istifade etmeleri amaçlanarak oluşturulan Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nun düzenlediği bir zirvedir.

TGZ Ödülleri 2020 nedir?
Türkiye Gençlik Zirvesi’nde TGSP’nin özgün, ilham veren, iyi örneklik oluşturan sosyal girişimcilik uygulamalarına teşvik amacıyla vereceği ödüllerdir.

Ödüllerin kapsamı nedir?
Toplumsal bir problemin çözümüne katkı sağlamayı amaçlayan, kar amacı gütmeyen, gençlerin öncülüğünde gerçekleştirilen, aşağıdaki alanlardan birinde gençliğin gelişimine katkı sağlayan STK’lar bünyesinde veya bağımsız olarak yürütülen proje/çalışmalar ödül kapsamında değerlendirilecektir.

* Gençliğe Erişim
Gençliğin kişisel, sosyal ve manevi gelişimine katkı sağlayan projelere/uygulamalara erişimde özgün kanallar oluşturan yöntemler.

* Gönüllü Yönetimi
Gençliğin STK’larda veya benzeri toplumsal zeminlerde aktif görev ve sorumluluk almasını sağlayan özgün gönüllü yönetimi uygulamaları.

* Eğitim
STK’lar tarafından gençlere sunulan ve gençlerde tutum davranış değişikliği geliştirmede başarılı olan yaygın eğitim programları.

* Kültür Sanat
Gençlerin milli ve manevi değerlerimize uygun ve özgün kültür-sanat ürünleri geliştirmelerini destekleyen projeler.

* Toplum Hizmeti
Toplumda dezavantajlı konumda bulunan farklı yaşlardaki kesimlerin (engelliler, yaşlılar, yoksullar, mülteciler, bağımlılar, sokaktaki gençler vb. ) huzur ve refahını artırmaya yönelik özgün proje ve çalışmalar.

* Sağlık ve Spor
Gençlerin daha sağlıklı bir hayat sürmelerine katkı sağlayan ve spor etkinliklerine katılımını teşvik eden özgün uygulamalar.

* Bilim Teknoloji
Gençlerin bilimsel merak duygularını, bilimsel düşünme ve bilimsel üretim becerilerini geliştiren, gençlerin teknolojiyi tüketen değil üreten kişiler olmasına yönelik alt yapı hazırlayan projeler.

* İnovasyon ve Girişimcilik
Gençlerin ticari ve sınai alanlarda yeni ürün ve hizmet geliştirme ve iktisadi girişim kurabilme konularındaki tutum ve becerilerini geliştiren proje ve uygulamalar

Başvuru koşulları nelerdir?

* Toplumsal bir problemin çözümüne katkı sağlamalı.
* Kar amacı gütmeyen uygulama olmalı.
* Gençlerin öncülüğü/aktif katılımı ile gerçekleştirilmeli.
* Tamamı veya en azından bir kısmı uygulanmış olmalı.
* Güncel olmalı (2018 yılından bu yana uygulanmış ya da uygulanıyor olmalı)

* Türkiye’de ve Dünya’da bilinen benzeri bir uygulama olmamalı.

Son Başvuru 15 Kasım 2020 Saat 23:00.

Başvuru şekli ve içeriği nasıl olmalıdır?

* Başvurular en fazla 3 dakikalık videolar halinde yapılacaktır.

* Fark edilen toplumsal problemin/gelişme ihtiyacının ne olduğu, bu doğrultuda projenin nasıl bir amaçla yola çıktığı, bu amaç doğrultusunda ne tür uygulamaların gerçekleştirildiği ve bu uygulamaların nasıl sonuçlar verdiği yerinde çekimlerle videolarda yer almalıdır. Uygulamanın sonuçları, varsa yapılmış olan ölçme sonuçları, uygulamaya katılan/yararlanan kişilerin ifadeleri ve ortaya çıkan ürünlerin gösterimi gibi yollarla sağlanabilecektir.

* Başvuru türü olarak sadece video formatındaki başvurular kabul edilecektir.

* Projelerinizin aşağıdaki başvuru butonları üzerinden gönderebilirsiniz.

* Videolarınızı; Youtube’a ya da herhangi bir dosya yükleme sitesine yükleyebilir, WeTransfer aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ