<style>.lazy{display:none}</style>Türk Sağlık-Sen Anı Yarışması Kahramanlar Salgınla Mücadelelerini
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türk Sağlık-Sen Anı Yarışması

Türk Sağlık-Sen Anı Yarışması

Türk Sağlık-Sen Anı Yarışması

Türk Sağlık-Sen Anı Yarışması Düzenliyor. Kahramanlar Salgınla Mücadelelerini Yazıyor Yarışmasına Tüm Sağlık Çalışanları Ve Birinci Derece Yakınları Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 2.500 Türk Lirası

Konusunu “Sağlık Çalışanlarının Anılarında Covid-19 Mücadelesi” belirlediğimiz Anı yarışmamızın başvuruları başladı.

Anı yarışmamıza kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli tüm sağlık çalışanları ve birinci derece yakınları katılabilecek.

Yarışmanın Adı
“Sağlık Çalışanlarının Anılarında Covid-19 Mücadelesi”

Ads

Yarışmanın Konusu
Sağlık Çalışanlarının Covid 19 pandemisi sürecinde yaşamış oldukları anılar olarak belirlenmiştir.

Yarışmanın Amacı
Dünyamızı ve ülkemizi saran amansız Covid-19 Pandemisi sürecinde olağanüstü gayret ve fedakârlıkla Türk milletinin bu sinsi virüsün üstesinden gelerek, sağlığına ve normal hayatına kavuşabilmesi için kendi sevdiklerinden çok acı kayıplar vermelerine rağmen, zafiyet göstermeden yapmış oldukları mücadelenin sağlık kahramanlarının anılarıyla anlatılmasıdır. Böylece onların bu mücadelesinin daha iyi anlaşılması, toplumun sağlık çalışanlarının fedakarlıklarına karşı bilincinin artırılması amaçlanmaktadır. Yarışmaya gönderilen anıların kitap olarak basılıp yayınlanması ile salgınla mücadelenin kahramanları bir kez daha yad edilmiş olacaktır.

Yarışmanın Şartları
• Yarışmaya kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan tüm sağlık çalışanları ve birinci derece yakınları katılabilirler.

• Yarışmaya Seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamazlar.

• Anılar, daha önce yaşanılan veya şahit olunan bir tecrübenin ürünü olmalıdır.

• Anılar daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış ve herhangi bir yarışmaya katılmamış olmalıdır.

• Yarışmaya bir kişi en fazla üç (3) anı ile katılabilir.

• Yarışmaya gönderilecek anılar A4 sayfasında, Arial 12 punto, 1 satır aralığı ile bilgisayarda en fazla 5 (beş) sayfa olarak yazılacaktır.

• Yarışmaya katılan kişiler, eserlerinin Türk Sağlık-Sen tarafından yayın organlarında yayınlanabileceğini, yapacağı çalışmalarda kullanabileceğini ve bu şartname hükümlerini aynen kabul etmiş sayılırlar.

• Şartnamelerde belirtilmeyen hususlarda ve tereddüt halinde Seçici Kurul kararları geçerlidir.

• Yarışmaya katılan eserlerden uygun görülenler ile dereceye giren anılar Türk Sağlık-Sen tarafından kitap olarak bastırılacaktır.

30 Mayıs’a kadar sağlık çalışanları anılarını aniyarismasi@turksagliksen.org.tr adresine e-posta yoluyla gönderilecek veya kapalı zarf içinde, en son 30 Mayıs 2021 tarihi ve saat 17:00’ye kadar Türk Sağlık-Sen Şube Başkanlıklarına teslim edilecek.

Teslim Süresi
Yarışmaya eser sahipleri e-posta veya şubelerimiz aracılığıyla katılabileceklerdir.

Yarışmaya katılacakların eserlerini aniyarismasi@turksagliksen.org.tr adresine e-posta yoluyla veya kapalı zarf içinde, en son 30 Mayıs 2021 tarihi ve saat 17:00’ye kadar Türk Sağlık-Sen Şube Başkanlıklarına teslim etmeleri gerekmektedir. Eserlerle birlikte yarışmacılar ad, soyad ve iletişim bilgilerini de göndereceklerdir.

Şubelerin teslim aldıkları eserleri kapalı zarflarla beraber en son 1 Haziran 2021 tarihi saat 17:00’ye kadar “Talatpaşa Bulvarı No:160 Kat: 5 Cebeci-Çankaya/ANKARA” adresindeki Türk Sağlık Sen Genel Merkezi’ne elden veya kargo yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir.

Değerlendirme Ve Değerlendirme Kriterleri
Seçici kurul 5 Haziran 2021 Pazartesi gününden itibaren saat 10:00’da genel merkez binamızda çalışmalarına başlayacak, ödüle değer eserleri belirleyecektir. 10 Haziran 2021 tarihinde sonuçlar ilan edilecektir. Yarışma sonuçları yargıya kapalıdır.

Ödül Töreni
Ödüller törenle verilecektir. Ödüller Pandemi şartları uygun olursa 18 Haziranda gerçekleştirilecek Türkiye Kamu-Sen kuruluş yıl dönümünde eser sahiplerine takdim edilecektir. Dereceye giren ve engelli olan katılımcıların ödül törenine katılımı için her türlü tedbir alınacaktır. Ödül törenine katılacak olanların yol ve konaklama ücreti sendikamız tarafından karşılanacaktır.

Detaylar İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ