<style>.lazy{display:none}</style>Türk Japon Vakfı Afet Risk Azaltma Proje Yarışması
28.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türk Japon Vakfı Afet Risk Azaltma Proje Yarışması

Türk Japon Vakfı Afet Risk Azaltma Proje Yarışması

Türk Japon Vakfı Afet Risk Azaltma Proje Yarışması

Türk Japon Vakfı Afet Risk Azaltma Proje Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Türkiye Geneli İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Özel Eğitim Okullarındaki Öğrenciler Katılabilir.

Yarışma Ödülleri

Projeler; ilkokul, ortaokul, lise ve özel eğitim seviyelerine yönelik olarak dört ayrı kategoride Ek-1’deki “Proje Değerlendirme Kriterleri” doğrultusunda değerlendirilerek, layık bulunması halinde aşağıdaki ödüller takdim edilecektir. Ayrıca, öğrencilerin okullarına da ayni olarak ödül verilmesi planlanmaktadır.

Birincilik Ödülü 12 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 9 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 6 Bin Türk Lirası
Teşvik Ödülü 3 Bin Türk Lirası

Özel Eğitim kategorisi dışındaki kategorilerde, özel gereksinimli bireylerin afet eğitimine yönelik geliştirilecek projelerin ödüle layık bulunması durumunda, yukarıda belirtilen ödüller % 10 oranında artırılır. Ayrıca, 6 Şubat 2023 ve sonrası DAFZ bölgesi depremlerinden etkilenen 11 ildeki okullardan yarışmaya katılacak öğrencilerin projelerinin ödüle layık bulunması durumunda belirtilen ödüller % 20 oranında artırılır.

Ads

Yarışmayla ilgili Başvuru Koşulları

1) Yarışma ilk-orta-lise ve özel eğitim okullarında eğitimlerine devam eden öğrencilere yöneliktir.

2) Öğrenciler bireysel veya bir ekip olarak yarışmaya katılabilir, ancak bir aday birden fazla proje ile yarışmaya katılamaz.

3) Daha önce başka bir yarışmaya sunulmuş proje bu yarışma için tekrar sunulamaz (projenin bu yarışma için hazırlanmış olması beklenmektedir).

4) Proje başvuru dosyası, ekli “Başvuru Dosyası Formatı’ndaki başlıkları içermelidir. Gerekirse ilave başlıklar da yarışmacı tarafından açıklayıcı olarak eklenebilir.

5) Beyan kısmında yazılı olduğu şekilde telif hakkı devrine ilişkin bölüm uygun şekilde düzenlenip imzalanmalıdır.

6) Geliştirilen proje veya uygulamayı açıklamaya yönelik görsel-işitsel destekleyici unsurların (video, çizim vs.) da gönderilmesi beklenmektedir.

7) Projenin yarı finale seçilmesi durumunda, çevrimiçi olarak yapılacak sunumda projenin daha detaylı anlatımları istenebilir.

8) Projenin finale seçilmesi durumunda ise, proje sahibinin proje sunum ve ödül törenine katılması beklenmektedir. Proje sunumunu yapacak olan bir öğrenci ile öğrenciye eşlik edecek olan bir öğretmen veya bir velinin ulaşım ve gereği halinde konaklama giderleri Türk Japon Vakfı tarafından karşılanacaktır.

Projeye İlişkin Koşullar
1) Geliştirilecek proje yerel olarak özgün içerikte ve afet farkındalığını artırmaya yönelik olmalıdır.

2) Proje geliştirilirken öğrencinin yaşadığı çevrenin doğa ve teknoloji kaynaklı yerel tehlikeleri özellikle dikkate alınmalıdır.

3) Geliştirilen projenin akran eğitimine/paylaşımına uyumlu olması önerilir.

4) Proje, afet risk azaltma konusunda okul ve okul dışında, ev ve diğer ortamlarda, öğrencilere ve toplumun diğer kesimlerine, afet öncesi, sırası ve sonrasındaki doğru davranışları kazandırmayı özendirecek özellikte olmalıdır.

5) Proje, uygulaması kolay ve bireyleri yaş grubuna bağlı olarak ilgi uyandıracak şekilde (eğlenceli, oyunla) eğitmeye yönelik olmalıdır.

6) Projede kullanılacak materyaller sağlık/hijyen ve güvenlik kurallarına uygun olmalıdır.

Proje Başvuru Takvimi
Son başvuru tarihi: 30 Ekim 2023
Ön değerlendirme sonuçlarının açıklanması: 30 Kasım 2023
Yarı finale seçilen projelerin sunumu (çevrimiçi): 20-24 Aralık 2023
Finale seçilen projelerin sunumu ve ödül töreni: 6 Şubat 2024

Yarışma sonuçlarına itiraz etmek isteyen katılımcılar ön değerlendirme sonuçların açıklanmasını takiben 3 gün içinde yarışmanın başvuru eposta adresi de olan selentiryaki@tjv.org.tr adresine taleplerini iletebilirler. İtirazlara 1 hafta içerisinde dönüş yapılacaktır.

Proje Başvuru Adresi
Türk Japon Vakfı
Ferit Recai Ertuğrul Caddesi No: 2
Or-An, Çankaya-Ankara
Tel: 0312 491 17 48 – 491 17 54
E-posta: selentiryaki@tjv.org.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ