06.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türk Eczacıları Birliği Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Türk Eczacıları Birliği Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Türk Eczacıları Birliği Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Türk Eczacıları Birliği Uluslararası Fotoğraf Yarışması Düzenliyor.

Organizasyon: Türk Eczacıları Birliği Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Türk Eczacıları Birliği tarafından düzenlenmektedir ve yarışmanın yürütücülüğü Sille Sanat Sarayı tarafından gerçekleştirilecektir.

Yarışma Kategorileri: Yarışma dijital olarak üç kategoride yapılacaktır.
A. SERBEST (RENKLİ ve/veya S&B)
B. SAĞLIK ( RENKLİ ve/veya S&B)
C. ECZACIM BENİM İLACIM ( RENKİ ve/veya S&B)

Fotoğraf Boyutu: Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar jpg/JPEG formatında, (en yüksek sıkıştırılmamış kalite) ve 300 dpi çözünürlükte, büyük boy baskıya elverecek şekilde, uzun kenarı en az 1980 piksel ve 4 Mb’den büyük olmayacak boyutta internet sitesine yüklenecektir. Gönderilen fotoğraflar hangi isimde yüklenirse yüklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile jüri değerlendirmesine girer. Jüri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

Katılım Koşulları:
1. Katılımcılar her kategoriye en fazla 4 (dört) eser ile katılabilir. Her eser tek tek değerlendirilir. Aynı fotoğrafın renkli ve/veya siyah-beyaz versiyonları gönderilemez.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

2. Fotoğrafın üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.

3. Jüri Üyeleri ve TFSF temsilcisi ile 1. dereceden akrabaları yarışmaya katılamaz.

4. Yarışmaya sadece http://pharmacy.yarismasistemi.com/ adresinden sunulan eserler kabul edilecektir. Baskı, CD/DVD veya mail (e-posta) ile katılım kabul edilmeyecektir.

5. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

6. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır.

7. Haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden veya FIAP kırmızı listesinde yer alan katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

8. Düzenleyici kurum; jüri değerlendirilmesinden önce TFSF kısıtlamalılar listesi ile FIAP Kırmızı Liste’de olup bu yarışmaya katılan kişileri tespit ederek eleme yoluna gidecektir.

9. Kural ihlali tespit edilen katılımcıya “TFSF Ulusal/Uluslararası Fotoğraf Yarışması Düzenleme Ana Yönergesine Ek Yaptırımlar ve Kural İhlal Uygulamaları Yönergesi” https://tfsf.org.tr/writable/uploads/tfsf/yonergeler/TFSF-YN-02-D-YAPTIRIMLAR-VE-KURAL_IHLAL-04-2022.pdf ‘ndeki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının elde ettiği ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül iptal edilir; yeri boş bırakılır. Bu durum diğer katılımcılara ekstra bir hak tanımaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir. Durumdan TFSF ve FIAP bilgilendirilir.

10. TFSF ve FIAP patronajlı bir yarışmaya katılmakla yarışmacı, TFSF ve FIAP üyesi olsun veya olmasın, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde TFSF ve FIAP kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır; TFSF ve FIAP elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik TFSF ve FIAP ile iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile TFSF ve FIAP tarafından yasaklanır ve adı her şekilde teşhir edilir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.

11. Fotoğrafta nesne olarak kullanılmış olan mimari yapı, sanat eseri, insan yüzü vb gibi şeylerin telif sorumluluğu yarışmacıya aittir. Eser gönderenler bu konuda gereken izinlerin kendileri tarafından alınmış olduğunu, doğabilecek anlaşmazlıklarda tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektedirler. Organizasyon kuruluşu bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

12. Jüri, üye sayısının yarısından bir fazlası ile toplanabilir. (Bu en az 3 kişi ile toplanır demektir)

13. İnternet üzerinden yarışmaya gönderilen fotoğraflarda, sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde pharmacy@sillesanat.com adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecektir. Bu e-mail adresi sadece fotoğraf yükleme problemiyle ilgili kullanılabilecektir; bu mail adresine fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılmış olunması anlamında değerlendirilmez ve katılım kesinlikle kabul edilmez.

14. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için TFSF veya organizasyon sorumlu olmayacaktır.

15. Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası anlaşmazlıklarda Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Ulusal / Uluslararası Fotoğraf Yarışması Düzenleme Ana Yönergesi ile Düzenleme Kurulu ve TFSF YK kararları geçerlidir.

16. Tüm katılımcılara ödül almış ve sergilemeye değer bulunmuş eserlerin yer aldığı bir dijital albüm, sonuçların açıklanmasının ardından 6 ay boyunca http://pharmacy.yarismasistemi.com/adresinden dijital olarak indirilmeye hazır tutulacaktır.

Ödüller
FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü (Toplamda en fazla kabul (sergileme + ödül) alan fotoğrafçıya verilecektir).
Her kategori için;
Türk Eczacıları Birliği Altın, Gümüş, Bronz Madalya
FIAP Altın, Gümüş, Bronz Madalya
5. Bölge Konya Eczacı Odası Özel Ödülü
Sille Sanat Sarayı Altın, Gümüş, Bronz Madalya
FIAP Mansiyonu (6 adet)
Sille Sanat Sarayı Mansiyon ( 3 Adet)
Jüri Özel Ödülü ( 5 Adet)

Sergilemeler:
Toplam katılıma göre %8’den az olmayacaktır.

Yarışma Takvimi:
Son fotoğraf yükleme tarihi : 28 Ağustos 2022
Jürinin puanlaması : 29 Ağustos – 31 Ağustos 2022
Ödüllerin belirlenmesi için jüri toplantısı : 3 Eylül 2022
Sonuçların açıklanması : 10 Eylül 2022
Ödül Töreni : 25 Eylül 2022 – (Çevrimiçi yapılacak)
Sergi Süresi : 25 Eylül 2022 – 25 Şubat 2023 (Çevrimiçi Sergi)
Yarışma sonuçları http://pharmacy.yarismasistemi.com/ adresinde ve
TFSF’nin https://tfsfonayliyarismalar.org/ web adresinden 10 Eylül 2022 günü duyurulacaktır.

Organizasyon Komitesi:
• Şadiye YILMAZ BİLİR – Hon.SSS, GPU Afrodit
• Meltem TÜRKER – Türk Eczacıları Birliği
• pharmacy@sillesanat.com – +90.542.7342 888

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hasan dedi ki:

    Kazanırsam anneme babama teşekkürler diliyorum

BİR YORUM YAZ