<style>.lazy{display:none}</style>Türk Eczacılar Birliği Heykel Yarışması Başvuruları
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türk Eczacılar Birliği Heykel Yarışması

Türk Eczacılar Birliği Heykel Yarışması

Türk Eczacılar Birliği Heykel Yarışması

Türk Eczacılar Birliği Heykel Yarışması Düzenliyor. Yarışma Covıd-19 Pandemisi Sürecinde Hayatını Kaybeden Eczacılar Anısına Düzenleniyor.

Konu:
Yarışma heykel yarışması olup, 25 Eylül Dünya Eczacılar Gününde açılacak olan Eczacılar Parkı’na (Ankara) yerleştirmek üzere COVID-19 pandemisi sürecinde hayatını kaybeden eczacıların anısına düzenlenmektedir.

Amaç:
Ülkemizde COVID-19 pandemi sürecinde hayatını kaybeden tüm eczacılar anısına yapılacak olan parka yerleştirilmek üzere kalıcı sanat eserleri ortaya koymaktır.

Yöntem/Katılım:
*Proje kapsamında park içerisine yerleştirilecek heykellerin seçici kurul tarafından belirlenecek sanatçılar tarafından gerçekleştirilmesi heykellerin nitelikleri ve projenin yürütülebilmesi açısından en sağlıklı yöntem olduğu düşünülmüştür.

*Parka yerleştirilmesi düşünülen heykeller Türk Eczacıları Birliğinden 2 üye HÜ GSF Heykel Bölümünden 3 üye olmak üzere toplamda 5 Seçici kurul üyesinin değerlendirmesi sonucunda belirlenecektir.

Ads

*Seçici kurul tarafından 5’i HÜ GSF Heykel Bölümü Öğretim Elemanlarından olmak üzere toplam 10 Sanatçı projelerini uygulamak üzere belirlenecektir.

*Seçici Kurul tarafından belirlenen heykellerin uygulaması tamamlandıktan sonra yerleştirilecekleri yerlerin belirlenmesi de Seçici Kurul tarafından yapılacaktır.

*Seçici Kurul tarafından belirlenen heykellerin tamamlanması sonrasında nakliye ve alana yerleştirilmesi Türkiye Eczacılar Birliği tarafından karşılanacaktır. Yerleştirilme esnasında HÜ GSF Heykel Bölümünden konusunda uzman kişiler destek verecektir.

*Projenin gerçekleştirilmesinde tüm yasal sorumluluk Türk Eczacıları Birliğine aittir.

*Malzeme ve boyut sınırlaması yoktur.

*Sanatçılardan parka yerleştirilmesini düşündükleri çalışmalarını tasarlarken açık alanda sergileneceğini göz önünde bulundurmaları bu nedenle dayanıklı, kalıcı malzeme ile üretilmesi, boyut ve görünürlüğünün açık hava koşullarına uygun bir biçimde planlanması beklenmektedir.

*Sanatçıların uygulamayı düşündükleri projenin ölçekli maketini ve/veya sunum dosyasını belirlenen tarihe kadar hazırlamaları ve aşağıda yazılı adrese ıslak imza karşılığında teslim etmeleri gerekmektedir. Ankara dışından katılımcı olması durumunda teslim tutanağı sanatçısı tarafından ıslak imzalı bir biçimde proje dosyasına ek olarak gönderilecektir.

*Sanatçılar çalışmalarının yerleştirilmesi için gerekli tüm malzemeleri çalışmalarıyla birlikte teslim etmek zorundadır. Sanatçılar eserlerinin parkta belirlenecek alana yerleştirilmesi konusundaki taleplerini başvuru dosyasında belirtmek zorundadır. Sanatçılar çalışmalarının alana yerleştirilmesi konusunda gerekli teknik desteği vermekle mükelleftir. Sanatçılar işlerinin alanda belirlenen yerlere nasıl monte edilmesi gerektiği konusundaki tüm detaylı bilgileri sunum dosyası içerisinde belirtmek zorundadır.

*Projenin seçilmesi durumunda uygulanması için sanatçılara telif ve uygulama ücretinin yarısı kabul edilen projenin başlangıcında, kalan yarısı projenin bitiş tarihini takip eden 5 gün içerisinde ödenecektir.

*Sanatçılar kabul edilen projelerini kendi imkânlarıyla ve atölyelerinde gerçekleştirecektir. *Sanatçılar çalışmalarını herhangi bir zarar gelmemesi adına paketlenmiş bir biçimde teslim tutanağını imzalayarak teslim etmelidirler.

*Sanatçılar yarışmaya en fazla 1 proje ile başvurabilir.

*Eserlerin korunma ve bakımından Türk Eczacıları Birliği sorumludur.

*Projenin hayata geçirilmesi için sanatçı ve Türk Eczacıları Birliği arasında 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu doğrultusunda “eser kullanma hakkı” sözleşmesi imzalanacaktır.

*Türk Eczacıları Birliği seçilen eserlerin görsellerini tüm yayın organlarında kullanabilme hakkına sahiptir.

*Anlaşmazlık durumunda Ankara Mahkemeleri yetkilidir.

Ödeme:
Seçilen projelerin projede belirtildiği şekilde gerçekleştirilmesi ve teslim edilmesi sonrasında her bir sanatçıya malzeme, uygulama ve telif ücreti olarak toplamda 25.000 TL ödenecektir.

Proje Takvimi: 27 Temmuz- 25 Eylül 2021
Projelerin (Sunum ve/veya Maket) gönderim tarihi: 1 Ağustos – 14 Ağustos 2021
Projelerin Seçici Kurul tarafından değerlendirilmesi: 16 Ağustos 2021
Seçici kurul tarafından seçilen projelerin açıklanması: 17 Ağustos 2021
Projelerin uygulanması: 17 Ağustos – 15 Eylül 2021
Projelerin nakliyesi: 15 -19 Eylül 2021
Projelerin yerleştirilmesi: 20-23 Eylül 2021
Projenin bitiş tarihi: 24 Eylül 2021
Açılış tarihi: 25 Eylül 2021

Ölçekli maket ve/veya sunum dosyası göndermek için adres:
Ecehan Balta
Türk Eczacıları Birliği
Mustafa Kemal Mah 2147.Sok No:3 06510 Çankaya/Ankara
Tel: 312 4098155
Email: ebalta@teb.org.tr; teb@teb.org.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ