<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

TÜGVA Karabağ Zaferi Resim Yarışması

TÜGVA Karabağ Zaferi Resim Yarışması

TÜGVA Karabağ Zaferi Resim Yarışması

Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA Karabağ Zaferi Resim Yarışması Düzenliyor. Türkiye – Azerbaycan Resim Yarışması “Karabağ Zaferi”. Yarışmaya Türkiye Geneli Liselerin 9, 10, 11 Ve 12. Sınıf Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Türkiye Geneli Dereceleri
– Birincilik: Azerbaycan Gezisi
-İkincilik: Azerbaycan Gezisi
– Üçüncülük: Azerbaycan Gezisi

Yarışmanın Amacı
“Karabağ Zaferi” isimli proje Türkiye ve Azerbaycan liseli öğrencileri arasında tertip ettiği bir resim yarışmasıdır. Karabağ zaferini gençlerin gözünden görüp, kardeşlik duygularımızı pekiştirmektir.

Yarışmanın Konusu
2020-2021 TÜRKİYE – AZERBAYCAN Resim Yarışması konusu “ Karabağ Zaferi ” olarak belirlenmiştir. Yarışmacıların çizecekleri resimlerin konusu belirtilen konu üzerinden yapılacaktır.

Katılım Koşulları
1. Yarışma, Türkiye’deki Liselerde öğrenim gören tüm öğrencileri ( T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 9,10,11 ve 12. Sınıflarında okuyan öğrenciler) kapsamaktadır.

Ads

2. Yarışmaya lise öğrencileri, büyüklüğü en az A4 ölçülerinde kâğıtlara yapılmış resimler ile katılabilir.

3. Yarışmacılar, istedikleri boya malzemeleri ve tekniği kullanmakta serbesttir.

4. Yarışmaya her öğrenci en fazla 2 çalışma ile katılacaktır.

5. Yarışmaya katılacak öğrencilerin başvuru için TÜGVA web sitesindeki (www.tugva.org) başvuru formu doldurulmalıdır. Resimler başvuru formundaki ilgili kısma eklenecektir.
NOT: ONLINE BAŞVURU FORMUNA RESİM YÜKLEMESİ YAPILMAMASI HALİNDE BAŞVURU GEÇERSİZ SAYILACAKTIR.

6. Yarışmacıya ait olan resmin ön yüzünde hiçbir bilgi bulunmayacaktır.

7. TÜRKİYE- AZERBAYCAN Resim Yarışmasına son başvuru 24 OCAK 2021’dir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

8. Türkiye derecesine giren resimleri sergilenecek olan öğrencilerin isimleri sosyal medya ve internet sitesi üzerinden ilan edilecektir.

9. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılır. Yarışma şartlarına uymayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

10. Belirlenen tema dışında farklı bir konun referans alarak çizim yapılması durumunda, eser derecelendirmeye tabii tutulmayacaktır.

11. Dereceye girmeye hak kazanan kişilerin yurtiçi konaklama, yol ücretleri ve benzeri harcamalar katılımcılar karşılayıp, yurtdışı konaklama, yol ücretleri ve benzeri harcamaları Türkiye Gençlik Vakfı Tarafından karşılanacaktır.

12. Yarışmaya katılan resimlerin tüm kullanım hakları Türkiye Gençlik Vakfı’na aittir. Türkiye Gençlik Vakfı, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun ilgili maddeleri şekilde yarışmaya katılan tüm eserlerin; işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkının yanı sıra sergilemek ve katılan tüm eserlerin başka kamu kurumlarına devretmek üzere herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır.

13. Türkiye Gençlik Vakfı, yarışma başvuru yöntemi ve süresi, eserlerin değerlendirme şekli ve eserlerin ödüllendirilme yönteminde değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.

14. Türkiye Gençlik Vakfı Türkiye Azerbaycan Resim Yarışmasıyla ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yarışma Takvimi
Duyuru ( Sosyal Medya, İnternet Siteleri v.s.): 14 ARALIK 2020
Online Son Başvuru ve Katılım: 24 OCAK 2021
Türkiye Finalistlerinin İlanı: 13 ŞUBAT 2021
Türkiye Finali Ödülleri ve Sergisi: 2021 yılı içerisinde

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Doğukan dedi ki:

    Jhhhhh

BİR YORUM YAZ