<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

TÜGVA Çizimlerle 40 Hadis Resim Yarışması

TÜGVA Çizimlerle 40 Hadis Resim Yarışması

TÜGVA Çizimlerle 40 Hadis Resim Yarışması

Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA Çizimlerle 40 Hadis Resim Yarışması Düzenliyor. Hayatına Yön Veren Hadisi Çizerek Anlat. Ödüllü Yarışmaya Türkiye Geneli Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Ve Özel Ortaokulların 5, 6, 7 Ve 8. Sınıf Öğrencileri Katılabilir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in “Kim benim hadislerimden kırk tanesini öğrenip başkasına da öğretirse Allah, onu kıyamet gününde âlimlerle diriltsin.”

Hadis-i Şerif’inden ilham edinilerek düzenlenen bu yarışmada, belirlenmiş kırk hadis arasından seçtiğin bir hadisi nasıl anladığını merak ediyor ve hayal dünyanda nasıl yer edindiğini görmek istiyoruz! Bunun için tek yapman gereken; kırk hadis arasından kendine en uygun bulduğun hadisi seçmek ve bu hadisin sana ne kattığını göstermek için kalemi kâğıdı alıp acilen resmetmektir.

Yarışma Ödülleri
Türkiye Geneli Dereceleri (İl Birincileri Arasından Seçilen Eserler)
-1. 2. 3. 4. 5. Öğrencilere: Elektrikli Scooter
-6. 7. 8. 9. 10. Öğrencilere: Tablet
-11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. Öğrencilere: Akıllı Bileklik
-İl Dereceleri (İllerde Ödül Verilip Verilmemesi İl Temsilciliklerimizin İnisiyatifindedir)

Yarışmanın Amacı
Çizimlerle 40 Hadis isimli proje TÜGVA’nın ortaokul öğrencileri arasında tertip ettiği bir resim yarışmasıdır. Bu sosyal ve kültürel yarışma ile öğrencilerimize; yeteneklerini geliştirebilme, farklı görüş, düşünce, inanç ve kültürel değerleri yorumlayabilme, aldığı görevi istekle yapabilme, sorumluluk alabilme, bireysel olarak veya iş birliği içinde çalışabilme ve uygulayabilme gibi tutum, davranış ve becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Ads

Yarışmanın Konusu
Ortaokul çağındaki öğrencilerine yönelik olan yarışmada, Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (S.A.V.)’in hayatından; öğrencilerimizin gelişimine yön vermek üzere seçilmiş 40 adet Hadis-i Şerifin, yarışma şartnamesinde belirtilen kurallarca resmedilmesi istenmektedir. Öğrenciler seçecekleri Hadis-i Şerif’i konu olarak belirleyip resmedecektir.

Katılım Koşulları

1. Yarışma, Türkiye’deki ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencileri (T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarında öğrenim gören 5, 6, 7 ve 8. Sınıflarında okuyan öğrenciler) kapsamaktadır.

2. Yarışmaya ortaokul öğrencileri, büyüklüğü en az A4 ölçülerinde kâğıtlara yapılmış resimler ile katılabilir.

3. Resimler, resim kâğıdı boyutundaki bir mukavva karton üzerine yapıştırılacak ve resimlerin yıpranmaması için iki mukavva karton arasında gönderilecektir.

4. Yarışmacılar, istedikleri boya malzemeleri ve tekniği kullanmakta serbesttir.

5. Yarışmaya her öğrenci en fazla 3 çalışma ile katılacaktır.

6. Yarışmaya katılacak öğrenciler TÜGVA web sitesindeki (www.tugva.org) başvuru formunu doldurulmalıdır. Resimler başvuru formundaki ilgili kısma eklenecektir.
Not: Online Başvuru Formuna Resim Yüklemesi Yapılmaması Başvuruyu Olumsuz Yönde Etkilemektedir.

7. Yarışmacıya ait olan resmin ön yüzünde hiçbir bilgi bulunmayacaktır. Resmin arka yüzünün sağ üst bölümünde ise öğrencinin adı-soyadı, ili, okulu, sınıfı, çizdiği hadis ve iletişim bilgisi yazılacaktır.

8. Başvuru yapıldıktan sonra yarışmacı eserini posta, kargo yolu veya elden TÜGVA il temsilciliklerine ulaştırması gerekmektedir. (İl Temsilcilik adresleri www.tugva.org adresinden yayımlanacaktır. İl temsilciliğine kargonun ulaşamaması halinde resimler TÜGVA Genel Merkez (Defterdar Mah. Savaklar Cad. No:45 Eyüpsultan/İstanbul)’e gönderilebilecektir.

9. Çizimlerle 40 Hadis Yarışmasına son katılım tarihi olan 10 Mayıs 2023 tarihidir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. Online başvuru yapmayan yarışmacıların resimleri değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

10. İlk değerlendirmeyi geçip resimleri sergilenecek olan öğrencilerin isimleri sosyal medya ve internet sitesi üzerinden ilan edilecektir.

11. Dereceye giren eserlerin, il finali ve Türkiye geneli finali yapılacaktır. Gerekli koşulların sağlandığı illerde, il finalleri gerçekleştirilecektir. İl finallerini gerçekleştirmek üzere il temsilciliği ile bulunduğu ilin Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle sergi yapılacak, mekân ve tarih istişare edilecektir. Türkiye büyük finali ise Genel Merkezin belirlediği ilde yapılacak olup, mekân ve zaman ileri bir tarihte belirlenecektir. Türkiye Gençlik Vakfı il temsilciliğine ulaşılamadığı taktirde illerden yapılan başvurular Genel Merkez tarafından değerlendirilmeye alınacaktır. Ayrıca 100 başvurunun altında olan illerimizde il ödül töreni yapılması TÜGVA Genel Merkez inisiyatifinde olacaktır. Bununla ilgili duyuru TÜGVA web sitesinden takip edilecektir.

12. Resimlerin posta veya kargo bedelleri katılımcılara aittir. Resimlerin posta veya kargo yoluyla ulaşması gereken son tarih 29 Mayıs 2023’dir.

13. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılır. Yarışma şartlarına uymayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

14. Belirlenen 40 hadis dışında farklı bir hadisin referans alarak çizim yapılması durumunda, eser derecelendirmeye tabii tutulmayacaktır.

15. Gerçekleşecek olan Büyük Türkiye Finali’nde konaklama, yol ücretleri ve benzeri harcamalar katılımcılara ait olacaktır.

16. Yarışmaya katılan resimlerin tüm kullanım hakları Türkiye Gençlik Vakfı’na aittir. Türkiye Gençlik Vakfı, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun ilgili maddeleri şekilde yarışmaya katılan tüm eserlerin; işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkının yanı sıra sergilemek ve katılan tüm eserlerin başka kamu kurumlarına devretmek üzere herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır.

17. Türkiye Gençlik Vakfı, yarışma başvuru yöntemi ve süresi, eserlerin değerlendirme şekli ve eserlerin ödüllendirilme yönteminde değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.

18. Yarışmayla ilgili itirazların son tarihi 15 Haziran 2023’dir.

19. Türkiye Gençlik Vakfı Çizimlerle Kırk Hadis Yarışmasıyla ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yarışma Takvimi
Online Son Başvuru: 10 Mayıs 2023
Elden Son Teslim Tarihi: 20 Mayıs 2023
İl Derecelerinin Açıklanması: 25 Mayıs 2023
İl Ödülleri Ve Sergisi: 2023 Haziran
Türkiye Finali Ödülleri Ve Sergisi: 2023 Haziran

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. #####₺ dedi ki:

  Iyy çok çirkin eğğ iğrenç bir çalışma valla ya valla bu çalışmaya 100%0 verdim.

 2. Fethi Emir dedi ki:

  bugün açıklanacaktı ne zaman açıklanır ? katıldım suan merak içinde bekliyorum

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya hesaplarında yayımlanacaktır.

 3. Leyla dedi ki:

  Resim guzeldir

 4. ecrin dedi ki:

  ben başvurdum ama resim gönderdikten sonramı arıyosunuz acaba?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   başvuru formu doldurulup, resim yüklenir. resim posta – kargo yolu ile tügva il temsilciliklerine gönderilir.

 5. zeynep dedi ki:

  nasıl başvurabilirim

 6. Elif KAYALAR dedi ki:

  Beyeniyorum

 7. Elif kayalar dedi ki:

  Çok güzel ve iyi

 8. Deniz dedi ki:

  Ben azerbaycanliyim katıla bilirmiyim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Türkiye’deki ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrenciler Katılabiliyor.

BİR YORUM YAZ