25.01.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

TÜBİTAK Yurt Dışı Lisansüstü Bursu 2017-2

TÜBİTAK Yurt Dışı Lisansüstü Bursu 2017-2

TÜBİTAK Yurt Dışı Lisansüstü Bursu 2017-2

TÜBİTAK Yurt Dışı Lisansüstü Bursu 2017-2 Başvuruları 6 Eylül 2017 İle 6 Ekim 2017 Tarihleri Arasında Online Olarak Alınacak. Burs Doktora Eğitiminin İlk İki Yılını Kapsamaktadır. Burs Süresi Boyunca Bursiyerlere Aylık 1.800 ABD Doları, Öğrenim Harçları Ve Sağlık Sigortası Dahil Olmak Üzere Yıl Boyunca Toplam En Fazla 60 Bin ABD Doları Olarak Ödenecektir. Burs Sonuçları Başvuruda Bulunan Adayları E-Posta Yoluyla Duyurulacak.

Başvuru Koşulları:
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları
35 Yaşından Gün Almamış Olmak (1 Ocak 2017 Tarihi İtibariyle)
Geçerli Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Eşit Ağırlıklı Puanı En Az 75 Olmak Veya Bu Puana Eşdeğer GRE Veya GMAT Sonuç Belgesine Sahip Olmak (Eşdeğer Tablosu İçin Tıklayınız)
Öğrenim Gördüğü Üniversitenin Not Sistemi Esas Olmak Üzere, Lisans Öğrenimini En Az 2,50/4 Veya 65/100 Ve (Yapmışsa) Tezli Yüksek Lisans Öğrenimini En Az 2,80/4 Veya 72/100 Ağırlıklı Genel Not Ortalaması İle Bitirmiş Olmak (Ülke Dışında Öğrenim Görüp De Transkriptleri Dörtlük Ya Da Yüzlük Sisteme Göre Düzenlenmemiş Olanlar, Bursiyer Adayı Seçilmeleri Halinde Başvuru Sırasındaki Beyanlarını Transkripti Düzenleyen Üniversitece Hazırlanmış Her Bir Notun Karşılığını Gösteren Dönüşüm Tablosunun Orijinali İle İspatlamalıdırlar. Belge Alınamadığı Durumlarda GYK (Grup Yürütme Kurulu) Tarafından Kabul Edilen Dönüşüm Tablosu Esas Alınır). Henüz Mezun Olmamış Son Sınıf Öğrencileri Müracaat Tarihinde Lisans Not Ortalama Koşulunu Sağlamaları Halinde Başvuru Yapabilirler. Ancak Bu Öğrencilerin Bursluluk Durumunun Kesinleşmesi İçin En Az 2,50/4 Veya 65/100 Ağırlıklı Genel Not Ortalaması İle Mezun Olmaları Gerekir.
Yurt Dışında Doktora Eğitiminin Alınacağı Üniversitenin Eğitim Dilini Yeterli Düzeyde Bildiğini Belgelendirmek (Yabancı Dil Puanının Yeterliliği GYK Tarafından Belirlenir.)
Bu Programa En Çok 3 Defa Başvuru Yapılabilir.
Detaylı Bilgi Ve Başvuru İçin Bu Sayfayı Ziyaret Edin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ