14.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

TÜBİTAK 2018 Yurtiçi Doktora Sonrası Araştırma Burs Başvurusu

TÜBİTAK 2018 Yurtiçi Doktora Sonrası Araştırma Burs Başvurusu

TÜBİTAK 2018 Yurtiçi Doktora Sonrası Araştırma Burs Başvurusu

TÜBİTAK 2018 Yurtiçi Doktora Sonrası Araştırma Burs 1. Dönem Son Başvuru Tarihi 6 Nisan 2018. 1. Dönem Burs Sonuçları 2018 Haziran’da Açıklanacak.
İkinci Dönem Burs Başvuruları 3 Eylül 2018 İle 5 Ekim 2018 Tarihleri Arasında Alınacak. İkinci Dönem Burs Sonuçları 2018 Aralık Ayında Açıklanacak.
Program Kapsamında; Doktora Derecesi Veya Tıpta/Diş Hekimliğinde Uzmanlık Derecesine Sahip Araştırmacılara Doktora Sonrası Çalışmalarını Sürdürebilmeleri İçin Destek Verilmektedir.
Program Kapsamında Araştırmacılara Yurt İçinde Doktora Sonrası Çalışma Yapabilmeleri İçin Burs Verilmektedir.
Burs Süresi En Fazla 24 Aydır.

Burs Başvuru Koşulları
1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak,
2. Doktora Veya Tıpta/Diş Hekimliğinde Uzmanlığını Tamamlamış Olmak Ya Da Son Başvuru Tarihi İtibariyle Doktora Tez Sınavında Başarılı Olduğunu Belgelendirmek,
3. Türkiye’deki Bir Üniversite Veya Araştırma Kurumundan Davet Yazısı Almış Olmak,
4. Ücretli Olarak Bir Kuruluşta Çalışılıyorsa, Doktora/Uzmanlık Sonrası Araştırmasını, Çalışmakta Olduğu Kuruluşun Bulunduğu İlden Başka Bir İlde Yapacak/Yapıyor Olmak,
5. Doktora Sonrası Araştırmasını, Doktorasını/Uzmanlığını Almış Olduğu Üniversitenin Dışında Ve Başka Bir İlde Bulunan Üniversitede Başka Bir Danışmanla Birlikte Yapacak/Yapıyor Olmak,
6. Bu Programdan Toplam 2 Yıl Yararlandıktan Sonra En Az 3 Yıl Ara Vermiş Olmak,*
7. Aynı Anda TÜBİTAK’ın Herhangi Bir Programından Bursiyer Olarak Mali Destek Almıyor Olmak,
8. Bu Programdan Daha Önce Yararlanmış Adaylar İçin Kendisine Tahsis Edilen Burs Süresi Kadar Yurt İçinde İlgili Bir İşte Çalışmış Olmak.
* Aday Programa, Çalışmasını Farklı Kurumlarda Farklı Danışmanlarla Yapmak Kaydıyla Toplamda 2 Yılı Aşmamak Üzere Birden Fazla Başvuru Yapabilir.

Burs Tutarı Ve Süresi
Burs Süresi En Fazla 24 Aydır. Aylık Burs Miktarı Bursiyerin Başka Bir Yerden Geliri Olup Olmamasına Göre Tam Ya Da Kısmi Burs Şeklinde Değişmektedir. Tam Burs Miktarı 2.500 TL, Kısmi Burs Miktarı İse 1.000 TL’dir.

Burs Kapsamı
Program Kapsamında; Doktora Derecesi Veya Tıpta/Diş Hekimliğinde Uzmanlık Derecesine Sahip Araştırmacılara Doktora Sonrası Çalışmalarını Sürdürebilmeleri İçin Destek Verilmektedir.
Program Kapsamında Araştırmacılara Yurt İçinde Doktora Sonrası Çalışma Yapabilmeleri İçin Burs Verilmektedir.

Burs Başvuruları https://e-bideb.tubitak.gov.tr Adresinden Yapılır.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Başvuru Sırasında Hazırlanacak Araştırma Önerisi Ve CV, Belirlenen Formatta Olmalı Ve Türkçe Doldurulmalıdır. Farklı Formatta Hazırlanmış CV Ve Araştırma Önerisi Kabul Edilmeyecektir. Başvurunuzu Hazırlarken “Araştırma Önerisinin Unsurları” Dokümanından Yararlanabilirsiniz. İlgili Formlar Başvuru Modülünde Başvuru Formları İçerisinde Yer Almaktadır.

Kurum Kabul Yazısı, Araştırma Yapılacak Kurumun En Üst Yetkilisinden Alınmalıdır. Üniversiteler İçin En Üst Yetkili Rektör Ya Da Rektör Yardımcısı, Araştırma Enstitüleri İçin İse Enstitü Müdürü Ya Da Müdür Yardımcısı Olarak Kabul Edilmektedir. Başvurunuzu Hazırlarken Kurum Kabul Yazısı Örneğinden Yararlanabilirsiniz. Kurum Kabul Yazısı Örneği Başvuru Formları İçerisinde Yer Almaktadır.

Başvuru Belgelerinin Eksiksiz Olarak Online Başvuru Sistemine Yüklenmesi Gerekmektedir. Başvuru Süresince Başvuru Sistemi Açık Kalacaktır. Bu Süre İçerisinde, Başvurunuzu Onaylamadan Önce Bilgilerinizde Değişiklik Yapabilir Ve Yeni Evrak Yükleyebilirsiniz.

Çevrimiçi Başvuru Sistemi Başvurunun Tamamlandığı Mesajını Verdikten Sonra Sistem Tarafından Oluşturulacak Olan Formun Çıktısının Son Sayfası İmzalanıp Geri Kalan Sayfaları Paraflanarak, Kabul Ve Taahhüt Beyanları Formu İle Birlikte İlgili Dönemin Son Başvuru Tarihini İzleyen 5 İş Günü İçerisinde Taahhütname İle Birlikte Tübitak Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığına (Bideb) Ulaşacak Şekilde Gönderilmesi Gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ