<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

TTGV Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Çocuk Resim Yarışması

TTGV Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Çocuk Resim Yarışması

TTGV Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Çocuk Resim Yarışması

TTGV Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Çocuk Resim Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Hakkında:
Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), 30. yılı kapsamında ‘Teknolojiyi Hayal Et’ Resim Yarışması düzenlemektedir. Yarışma Konusu “Teknolojiyi Hayal Et: Teknoloji ile Hangi Sorunu Çözersin?” olarak belirlenmiştir.

Güncel Yarışma Duyuruları İçin Tıklayın.

6-12 yaş aralığındaki tüm çocukların katılabileceği bu yarışma ile çocukların teknolojiyi hayal etmelerini; teknolojinin hangi sorunu çözeceğini, kimlere fayda, kolaylık sağlayacağını düşünmelerini desteklemek amaçlanmaktadır.

Teknik:
Eserler;
• A3 (297 x 430 mm)
• A4 (210 x 297)
• 35 x 50 cm ebatlarında beyaz resim kağıtlarından herhangi birine çalışılmalıdır.

Ads

Her türlü resim ve boya malzemesi kullanılabilir. Yarışmada kullanılacak resim tekniği ve malzemeler, eser sahiplerinin hayal gücünü sınırlandırmamak adına serbesttir. Eserlere paspartu yapılmamalı ve çerçeveletilmemelidir.

Kapsamı:
Ulusal düzeyde olup ülke genelindeki tüm anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri, özel eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler ile bir kurumda kaydı bulunan veya bulunmayan okul öncesi çağını da kapsamak üzere 6-12 yaş aralığında her çocuğa yöneliktir.

Yarışma Katılım Koşulları:
1. Yarışmaya katılacak eserler, veliler tarafından fotoğraflanarak ya da taratılarak yarışma takviminde belirlenen tarihler içerisinde (23 Ağustos 2021 – 15 Ekim 2021 saat 23:59) imzalanan veli izin belgesi ile birlikte TTGV’ye (yarisma@ttgv.org.tr) gönderilecektir. Yarışma takvimine uymadan teslim edilen eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

2. Eserlerin mail ortamında gönderimi esnasında eserle birlikte e-postada yarışmacının; adı, soyadı, yaşı, okulunun ismi gibi bilgiler paylaşılmalıdır. Ebeveyninin; adresi, telefon numarası ve yarışmaya katılım rızasını açık olarak belirttiği veli izin belgesi de aynı e-postada gönderilmelidir. Bilgileri eksik olan eser sahiplerinin eserleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

3. Eserlerin orijinalleri mutlaka saklanmalıdır. Aksi takdirde kazanan yarışmacılar, resimlerinin asıllarını ibraz edemedikleri durumda yarışmaya dahil edilemeyecektir.

4. Her eser sahibi tek bir eser ile yarışmaya katılabilir.

5. Yarışmaya gönderilen eserler daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olmalıdır.

6. Kopya olduğu tespit edilen eserler yarışma dışı bırakılacaktır.

7. Siyasî amaçlara hizmet eden, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret ve reklam unsuru içeren eserler yarışma dışı kalacaktır.

8. Katılımcılar Yarışma Şartnamesinin tüm hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

9. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Eserlerin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar eser sahibine aittir. Eser sahibi ile hak talebinde bulunan üçüncü şahıslar arasında doğabilecek maddi veya manevi uyuşmazlıklardan TTGV sorumlu değildir.

10. Eserleri dereceye giren katılımcılar kargo bedelini TTGV karşılayacak şekilde en geç 5 Kasım 2021 tarihine kadar, eserlerinin asıllarını “TTGV Çocuk Resim Yarışması” adıyla Üniversiteler Mah. 1606.Cad. Cyberpark B Blok 5.Kat P.K. 06800 Bilkent – Çankaya / ANKARA adresine göndermelidir.

11. Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı katılımcılar tarafından, velilerinin bilgisi kapsamında, gönüllü olarak sunulan işbu ve benzeri kişisel verileri, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, “Veri sorumlusu” sıfatıyla işleyebilecek olup, yarışma gereklilikleri ve yasal zorunluluklar (örneğin bir mahkeme kararı ile talep edilmesi hali) dışında açıklamaz. TTGV bu bilgileri; yarışma sonuçları hakkında bildirimde bulunmak, ödülleri teslim etmek, basılı yayınlar/yazışmalar göndermek, elektronik posta ile basın bültenleri veya bildirimler göndermek, ilerleyen dönemlerde yarışmayı daha da etkin kılmak adına ve katılımcılara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, istatistiksel bilgileri (tarayıcı tipi, coğrafi konum, yaş, cinsiyet, vb.) ve genel olarak katılımcılar hakkında daha çok bilgi sahibi olmak, katılımcı profilini belirlemek ve benzeri amaçlar için, yasal mevzuatın zorunlu kıldığı ve izin verdiği ölçüde kullanacaktır.

12. TTGV’ye bağlı çalışanlar ile Seçici Kurul Üyelerinin birinci dereceden yakınları ve çocukları yarışmaya katılamazlar.

Yarışma Takvimi Ve Değerlendirme:
Yarışmaya Son Başvuru Tarihi: 15 Ekim 2021
Ön Eleme Tarihi: 22 Ekim 2021
Kazananların Açıklanması: 18 Ekim 2021

Yarışma Ödülleri:
Ön elemeyi geçen 100 eser sahibine katılım belgesi, dereceye giren 30 eserin sahibine ise LEGO Boost Yaratıcı Alet Kutusu Yapım Seti hediye edilecektir. Ödüller, TTGV tarafından başvuru esnasında belirtilen adreslere gönderilecektir. Bu süreçte TTGV çalışanları ebeveynler ile iletişime geçecektir.

TTGV, hediye edeceği ürünleri, kontrolü dışında olan mücbir sebeplerle temin edememesi durumunda, aynı özelliklere ve aynı değere sahip başka bir hediye ile değiştirme hakkını saklı tutar. Hediye ile ilgili Tüketicinin Korunması Kanunu kapsamındaki tüm taleplerin muhatabı ve sorumlusu, üretici firmalardır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ