25.02.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

TSI SEATS Ekonomi Sınıfı Uçak Koltuk Ve Parçaları Tasarım Yarışması

TSI SEATS Ekonomi Sınıfı Uçak Koltuk Ve Parçaları Tasarım Yarışması

TSI SEATS Ekonomi Sınıfı Uçak Koltuk Ve Parçaları Tasarım Yarışması

TSI Seats Ekonomi Sınıfı Uçak Koltuk Ve Parçaları Tasarım Yarışması Başvuruları 31 Mayıs 2020 Tarihinde Kadar Onilne Olarak Alınacak. Yarışmaya Üniversitelerin Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Sonuçları Ve Ödül Töreni Tarihi Projelerin Teslimi İtibari İle 1 Ay İçerisinde http://tasarim.tsiseats.com Web Sitesi Üzerinden İlan Edilecektir.
Soru Cevap Yarışmacılar Sorularını 31 Mart 2020 Tarihine Kadar tasarimyarismasi@tsiseats.com Elektronik Posta Adresine Gönderebileceklerdir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 3 Bin Türk Lirası

Tasarım Tescili Ödülü
Dereceye giren tasarımcıların ödül kazandıkları projelerinin tescil, faydalı model veya patent masrafları, ilgili ödeme belgelerinin şirketimize ibrazına istinaden 1.000 TL’ye kadar desteklenecektir. Detaylar bilgi için yarışma sekreteryasına başvurulması gerekmektedir.

Üniversite Özel Ödülü
Yarışmayı kazanan öğrencilerin aldıkları dereceler ve üniversitelerin yarışmaya katılan öğrenci sayıları baz alınarak yapılan puanlama neticesinde, toplamda en çok puanı alan üniversiteye “10.000 TL Değerinde Yerli Donanım Malzemesi” verilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ekonomi Sınıfı Uçak Koltuk ve Parçaları Tasarım ve Mühendislik Yarışması; Türkiye’nin ilk ve tek uçak koltuk üreticisi TSI Seats tarafından bu yıl ilk kez düzenlenmektedir. Yarışma 2023 İhracat stratejisine paralel çalışma yürütmek amacıyla her yıl gerçekleştirilecektir.
Yarışmanın düzenlenmesindeki amaçlar aşağıda belirtilmiştir;
• Uçak kabin içi sektöründe önemli bir yere sahip olan; uçak koltuğu ve koltuk yedek parçaları konusunda yenilikçi fikirleri desteklemek,
• Ülkemizin dünya havacılık piyasalarında rekabet gücünü artıracak, katma değeri yüksek, özgün ve modern ürünlerin tasarlanmasına ve geliştirilmesine zemin hazırlamak,
• Öğrenciler ile sektörü buluşturmak,
• Türkiye’de tasarım ve mühendislik kültürünü yaygınlaştırmak ve özendirmek,

Kimler Katılabilir
A) Üniversitelere kayıtlı tüm lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine açıktır.
B) Yarışmaya grup olarak katılmak mümkündür. Grup katılımında, grup temsilcisi olarak bir katılımcının belirlenmesi gereklidir. Grup üyelerinin hepsinin A maddesindeki şartları sağlaması gerekmektedir.

Kapsam
Yarışma,
• Ekonomi Sınıf Uçak Koltuğu ve Parçaları kapsamında katılıma açıktır.
İlgili kapsamda öğrenciler bireysel ya da grup olarak katılım gösterebilir. Kapsam dahilinde 1.,2.,ve 3. seçilenler için ödüllendirme yapılacaktır.
Yarışma kapsamına ilişkin açıklamalar aşağıda sunulmaktadır.
Ekonomi Sınıf Uçak Koltuğu ve Parçaları: Havayolu şirketleri için ergonomik, hafif ve inovatif koltuk ve/veya koltuk üzerindeki parçaların tasarlanması ve mühendislik çalışması yapılarak geliştirilip iyileştirilmesidir. Bu kapsamda piyasada bulunan ürünlerin, sektörün ihtiyaçları ve kullanıcı deneyimleri açısından araştırılarak yeniden tasarlanması ve mühendislik çalışması yapılarak geliştirilerek iyileştirilmesi beklenmektedir.
Tasarım ve mühendislik önerisi tek bir koltuk olabileceği gibi, koltuğa bağlı bir parça (armrest, headrest, vb.) da olabilir.

Katılım Koşulları
• Yarışmaya katılım ücretsizdir.
• Katılımcılar ilgili kategoride bireysel veya grup olarak istedikleri kadar proje ile katılabilirler.
• Grup katılımları en fazla 6 kişiden oluşabilir.
• Öğrenciler Üniversitelerinde geliştirdikleri projeleri ile yarışmaya katılabilirler. Öğretim elemanları ile birlikte geliştirilen projelerde grup katılım gösterilmesi gerekmektedir. Grup üyelerinin öğrencilerden oluşması gerekmektedir.
• Yarışmaya katılan her projede özgünlük, daha önce üretilmemiş olması, 31 Ekim 2019 tarihinden önce düzenlenen başka bir yarışmada ödül almamış olması şartları aranmaktadır.
• Yarışmaya gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.
• TSI personeli yarışmaya hiç bir kategoride katılamaz. Seçici kurul asil üyeleri ve yarışma raportörleri ile bu kişilerin birinci dereceden yakınları seçici kurul üyesinin görevli bulunduğu kategoride yarışmaya katılamaz. Seçici Kurul üyelerinin çalıştığı kurum, firma veya çalıştığı firmadan bir kişi, veya ortaklık içinde olduğu bir firma veya kişi seçici kurul üyesinin görevli bulunduğu kategoride yarışmaya katılamaz.
• Yukarıda sayılan maddeler kapsamında aksi bir durumun tespiti halinde, ilgili projeler ve yarışmacılar yarışmadan diskalifiye edilir. Ödül kazandıysa TSI tarafından ödülü geri alınır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ