<style>.lazy{display:none}</style>TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması Başvuruları
23.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması

TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması

TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması

TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması Başvuruları. Yarışmaya Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencileri Katılabilir. Yarışma 13 Kategoride Yapılacak Toplam 39 Ödül Verilecek.

Kategoriler
Radyo Belgeseli
Radyo Drama
Radyo Programı
Animasyon Film
Belgesel Film
Kısa Film
Video Haber
Video İçerik
İnternet Sitesi
Sosyal Medya Yönetimi
İnternet Haberi
Podcast
İletişim Kampanyası

Yarışma Ödülleri (Her Kategori İçin)
Birincilik Ödülü 30 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Yarışmayı Kazanan Her Eser İçin Tek Para Ödülü Ve Ödül Heykelciği Verilecektir.

Katılım Koşulları
TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması; “insan ve değer” odaklı bir anlayış ile ülkemizin eğitim, kültür, sanat hayatı ile yayıncılık alanına destek olmak; Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun yayıncılık deneyimini gençlerle paylaşmak; geleceğin iletişimcileri olacak üniversite öğrencilerinin çalışmalarına katkıda bulunmak ve onları nitelikli ürünler vermeye, farklı içerikler üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenmektedir.

1. TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması, katılım şartlarını taşıyan herkese açıktır.

Ads

2. Yarışmaya başvuru ücretsizdir.

3. Yarışmaya; üniversitede eğitim gören ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabilir.

4. Yarışma başvurusu www.trtgeleceginiletisimcileri.com adresi üzerinden yapılmaktadır.

5. Yarışmacılar www.trtgeleceginiletisimcileri.com adresinde yer alan başvuru paneline üye olmalıdır. Yarışmacıların üyelik sonrası panelde bulunan başvuru aşamalarını tamamlamaları ve Katılım Sözleşmesi’ni onaylamaları gereklidir. Yarışmacılar Katılım Sözleşmesi’ni başvuru esnasında görüntüleyecektir. Yarışmaya katılanların, başvuru sırasında verdikleri kişisel veriler 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) kapsamında TRT bünyesinde “veri sorumlusu” sıfatıyla otomatik ya da otomatik olmayan yöntemlerle, TRT’ye ait ve/veya bağlı internet siteleri, sosyal medya mecraları, telefonlar, mobil uygulamalar ve benzeri tüm vasıtalarla sözlü, yazılı ya da elektronik olarak toplanabilmekte, işlenebilmekte ve hem dijital hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilmektedir. Katılanların, bu hususta açık rızaları vardır.

6. Yarışmaya katılım için yaş sınırı bulunmakta olup 01.01.1993 tarihinden sonra doğmuş olanlar yarışmaya katılım sağlayabilir.

7. Yarışmanın dili Türkçedir. Yarışmaya katılacak eserler Türkçe dışında herhangi bir dilde hazırlanmış ise Türkçe altyazı eklenmelidir.

8. Yarışma 13 kategoride düzenlenmektedir.

9. TRT, kategorilerle ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

10. Yarışmaya katılacak eserler, öğrenciler tarafından 2022-2023 eğitim – öğretim yılı içerisinde (1 Eylül 2022- 1 Eylül 2023 tarihleri arasını ifade eder) tamamen kendi fikrî yaratım gücüyle tasarlanmış ve üretilmiş özgün eserler olmalıdır.

11. Yarışmaya başvuran öğrenci veya öğrenci grubunun üniversite öğrenimi gördüklerini belirtir yasal geçerliliği olan güncel belgeyi talep edildiği anda TRT’ye sunmaları zorunludur.

12. Yarışmaya katılan eserler profesyonel yahut diğer şekillerde üçüncü kişilerden destek alınmadan hazırlanmalıdır.

13. Her yarışmacı istediği kategoride, her kategori için en fazla 5 eserle katılabilir.

14. Ulusal medya için hazırlanmış ve/veya ulusal medyada yayınlanmış eserler yarışmaya katılamaz.

15. Türkiye Cumhuriyeti’nin yayıncılıkla ilgili yürürlükteki yasalarına ve kamu düzenine aykırı eserler ve herhangi bir ulusa, ülkeye, dine, kişiye, topluluğa hakaret eden veya propaganda niteliği taşıyan; şiddeti, savaşı, uyuşturucu ve sigara kullanımını veya pornografiyi teşvik eden veya destekleyen; her türlü fanatizmi öven eserler ile reklam unsuru taşıyan eserler yarışmaya katılamazlar. Katılım halinde değerlendirmeye alınmazlar.

16. Bir eserin, TRT dışında başka yarışmalara katılmış olması (ödül almış olsalar dahi) bu yarışmaya başvurmasına engel değildir.

17. RTÜK üyeleri, Kurumda görevleri devam ettiği sürece Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Genel Müdür Yardımcıları, açılacak yarışma ile ilgili seçici kurulda asıl veya yedek üye olarak görevlendirilenler ve yarışma düzenlenmesiyle ilişkili görev alan/almayan tüm TRT Personeli, birinci derece hısım ve akrabaları yarışmaya katılamazlar ve eserlerin gerçekleştirilmesi safhasında esere katkı veya yardımda bulunamazlar.

18. Eser içerisinde RTÜK ve TRT Reklam mevzuatına aykırı olarak hiçbir kişi, kurum, kuruluş, mal veya ürünün sözlü ve yazılı tanıtımı yapılmayacaktır.

19. Öğrenciler, yarışmaya tek başına veya grup olarak her kategori için farklı eserle başvurabilirler. Ancak aynı eserin tamamı veya parçaları ile birden fazla kategoriye başvuru yapılamaz.

20. Grup başvurularında öğrenciler aynı üniversiteden olmalıdır. Gruplar en fazla 3 kişiden oluşabilir.

21. Bir kategoride iki yıl üst üste ödül kazanan yarışmacı aynı kategoride ancak 1 yıl aradan sonra yarışabilir, bu süre geçmeden yarışmaya tekrar katılım sağlanması halinde değerlendirme yapılmaz ve yarışmacı doğrudan elenir.

22. Yarışmacılar, eserlerini duyurulacak tarih aralığında www.trtgeleceginiletisimcileri.com adresi üzerinden sisteme yükleyerek yarışmaya katılacaklardır.

23. Eserler Ön Eleme Kurulu ve Seçici Kurul tarafından değerlendirilir.

24. Ön Eleme Kurulu ve Seçici Kurul üyelerinin seçimini, ilanını ve çalışma koşullarını TRT belirler.

25. Kurulların değerlendirmeleri sonucunda alınan kararlar nihaidir.

26. Değerlendirmeler sonucunda ödüle değer eser bulunmaması halinde, ilgili kategoride ödül verilmeyecektir.

27. Yarışmayı kazanan her eser için tek bir para ödülü ve ödül heykelciği verilecektir.

28. Yarışma kategorilerine yeterli sayıda eser başvurmaması durumunda o kategoride değerlendirme yapıp yapmama hususundaki karar TRT’ye aittir.

29. Yarışma şartlarına uymayan ve/veya yanlış beyanla gönderildiği tespit edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

30. TRT, yarışmada ödül kazanan eserleri hiçbir telif hakkı ya da ödeme yapmadan TRT’nin tüm yayın mecralarında (radyo, televizyon, dergi, yeni medya, dijital mecralar vb.) basit ve alt ruhsatla kullanabilir, yayınlayabilir.

31. Başvuru yaparak “Katılım Sözleşmesi”ni onaylayanlar katılım şartlarını kabul etmiş sayılırlar.

32. Yarışmanın şartlarıyla ilgili olarak, yarışmanın herhangi bir sürecinde öngörülemeyen bir durum ortaya çıktığında TRT’nin şartlarda değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Yarışma Takvimi
Eserlerin Başvuru Sistemine Yüklenmesi: 20 Temmuz 2023 – 7 Ağustos 2023
Başvuru İçin Son Tarih: 7 Ağustos 2023
Ön Eleme Kurulu Değerlendirmesi: 11 Ağustos 2023
Seçici Kurul Değerlendirmeleri: 1 Eylül 2023
GİY Haftası ve Ödül Töreni: 29 Eylül 2023 – 2 Ekim 2023

Detaylar Ve Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ