<style>.lazy{display:none}</style>Trakya Üniversitesi Uluslararası Baskı Resim Yarışması
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Trakya Üniversitesi Uluslararası Baskı Resim Yarışması

Trakya Üniversitesi Uluslararası Baskı Resim Yarışması

Trakya Üniversitesi Uluslararası Baskı Resim Yarışması

Trakya Üniversitesi Uluslararası Baskı Resim Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 18 Yaşından Büyük Bütün Sanatçılar Katılabilir.

Konu: Serbest

Katılım Koşulları:
1. Yarışma 18 yaşından büyük bütün sanatçılara açıktır.

2. Her sanatçı, yarışmaya iki adet farklı orijinal işle katılabilir. Yarışmaya katılan sanatçılar, sergi için seçilen yapıtlarını Trakya Üniversitesi İlhan Koman Heykel ve Resim Müzesi’ne bağışlamış sayılırlar.

3. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Gönderilecek her iş iki adet basılmış olmalıdır (fotokopi kabul edilmez). Bunlardan birisi Trakya Üniversitesi İlhan Koman Heykel ve Resim Müzesi koleksiyonuna alınacak, diğeri ise sergi amaçlı kullanılacaktır. Yarışmaya katılan eserler geri gönderilmeyecektir.

Ads

4. Yarışmaya; gravür baskı, ağaç baskı, linol baskı, serigrafi ve litografi teknikleri ile gerçekleştirilen baskılar kabul edilmektedir. Yarışma bu tekniklerin bir arada kullanımına da açıktır.

5. Baskılarda kullanılacak kâğıdın ebadı en küçük 35×50 cm. en büyük 50×70 cm. olmalıdır. Çalışmalar, sert bir malzemenin içinde, çerçevelenmemiş, paspartusuz olarak gönderilmelidir. Yukarıda belirtilen ölçülere uymayan işler kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

6. Yarışmaya gönderilecek eserler son üç yılda yapılmış olmalıdır.

7. Her baskı muhakkak imzalanmalı ve numaralandırılmalıdır. Her işin arka yüzünde kurşun kalemle sanatçının adı-soyadı, işin künyesi(tekniği, yılı, boyutu), sanatçının e-mail adresi, telefonu ve posta adresi yazılmalıdır.

8. Sanatçılar, baskılarını 30.09.2021 tarihine kadar elden ya da posta yoluyla “Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 22050 Karaağaç EDİRNE” adresine teslim edebilirler. Posta/kargo yolu ile gönderilecek çalışmalar, belirtilen adrese en geç 30.09.2021 akşamı ulaşacak şekilde gönderilmelidir. Geç başvurular kabul edilmeyecektir. Kargo nedeniyle oluşabilecek kayıp veya zararlardan Trakya Üniversitesi sorumlu değildir.

9. Çalışmaların posta masrafları sanatçılara aittir.

10. Seçici Kurul Üyeleri yarışmaya katılamazlar. Jüri üyelerinden bir veya birkaçı değerlendirmeye katılamazsa jüriye Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Öğretim Eleman(lar)ı çağrılabilir.

11. Sergiye katılan ve ödül alan yapıtların her türlü kullanım hakkı Trakya Üniversitesi’ne aittir.

12. Dereceye girmeye hak kazananlara, ödülleri, Trakya Üniversitesi’nin düzenleyeceği sergi açılışında elden verilecektir. Sergi açılış günü alınmayan ödüller kargo ile karşı ödemeli gönderilecektir.

13. Sergilenen işlerin tümü bir katalog ile belgelenecektir. Sergilenmeye hak kazanan sanatçılara katalog ve katılım belgesi ptt kargo ile karşı ödemeli olarak gönderilecektir.

14. Şartnamede belirtilmeyen konularda seçici kurul kararı geçerlidir.

15. Yarışmaya katılanlar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Gönderim Adresi:
Deniz Bayav
Trakya Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, 22050, Karaağaç EDİRNE

Değerlendirme ve Sergi:
Jüri tarafından yarışmaya başvuran eserler arasından sergilenecek eserler seçilecek ve içerisinden ilk üç, mansiyon ve Esbaskı Özel Ödülü belirlenecektir. Dereceye girmeye hak kazananların ödülleri Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan sergi açılışında verilecektir.

Yarışma Sonuçları:
Yarışma sonuçları Ekim 2021’de http://guzelsanatlar.trakya.edu.tr/ adresinden duyurulacaktır.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü: 30 adet Hahnemühle gravür kağıdı (78x106cm),3 adet Linolyum Tabaka (35×50 cm), 4 adet 250 ml matbaa boyası.
İkincilik Ödülü: 30 adet Hahnemühle gravür kağıdı (78x106cm), 25×35 cm 4 adet çinko plaka.
Üçüncülük Ödülü: 25 adet Hahnemühle gravür kağıdı(78x106cm),2 adet Linolyum Tabaka (35×50 cm).
Mansiyon: 15adet Hahnemühle gravür kağıdı (78x106cm),25×35 cm 2 adet çinko plaka.
Esbaskı Özel Ödülü: Ekslibris presi (sponsor tarafından verilecektir)

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Web: https://guzelsanatlar.trakya.edu.tr/news/trakya-universitesi-3-uluslararasi-baski-resim-yarismasi—trakya-university-3rd-international-print-contest

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ