<style>.lazy{display:none}</style>Trakya Birlik Ulusal Ayçiçeği Fotoğraf Yarışması Başvurusu
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Trakya Birlik Ulusal Ayçiçeği Fotoğraf Yarışması

Trakya Birlik Ulusal Ayçiçeği Fotoğraf Yarışması

Trakya Birlik Ulusal Ayçiçeği Fotoğraf Yarışması

Tekirdağ Valiliği Trakya Birlik Ulusal Ayçiçeği Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 18 Yaşını Doldurmuş Tüm Amatör Ve Profesyonel Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 750 Türk Lirası
En Fazla 35 Adet Sergilenme Ödülü 250 Türk Lirası

Yarışmanın Konusu
Yağı için yetiştirildiği bilinen fakat görüntüsü de çeşitli doğa koşullarıyla birleştiğinde göz alıcı manzaralar yaratan Ayçiçeği; nam-ı diğer günebakan, gündöndü, günçiçeği, güne aşık, güntabak, güne tapan, çiğdem, devriamber, deranber, aydın çiçeği, vardıvan, sımıska, şemşamer yaz aylarında tarlalarda uzaktan kilim gibi sarı sarı dokunmuş ve sıra sıra dizilmiş halleriyle görsel bir zenginlik sunarlar. Ayçiçekleri; Vincent Van Gogh’un en ünlü eserlerine ilham olmuş sıklıkla dönüp çalıştığı ve en sevdiği temalardan biridir. Katılımcılardan ayçiçeğinin üretim ve hasat aşamaları esnasında çekilen fotoğrafları beklenmektedir.

Yarışmanın Amacı
Trakya Birlik arşivi zenginleştirilerek, katılımcılardan seçilecek fotoğraflar ile günümüzün yarına taşınmasına hizmet edilecektir. Fotoğraf sanatına ilgi duyulmasına, sanatsal faaliyetlere katılımın artırılmasına ve fotoğraf sanatının gelişmesine katkıda bulunmak maksadıyla düzenlenecektir.

Yarışma Kategori / Bölümler
Yarışma, dijital (sayısal) kategoride Renkli fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür.

Ads

Katılım Şartları
1-Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2-Katılımcılar 2018 – 2021 yılları arasında ayçiçeğinin üretim ve hasat aşamalarını belgeleyen fotoğraflar ile yarışmaya katılabilecektir. Belirtilen tarihleri kapsamayan ve exif bilgilerine bilgisayar müdahalesi yapıldığı tespit edilen fotoğraflar değerlendirme dışı bırakılacaktır.

3-Her bir katılımcı yarışmaya en fazla 5 (beş) adet sayısal renkli fotoğraf ile katılabilecektir.

4-Yarışmaya seçici kurul üyeleri, düzenleme kurulu üyeleri, yarışma sekreteri ve bu kişilerin birinci derece yakınları katılamayacaktır. Bu maddede belirtilen kişiler dışında, 18 yaşını dolduran tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılar katılabilecektir.

5-Katılımcılar fotoğraflarını ‘’kulturturizmyarisma@gmail.com’’ adresine ‘’wetransfer’’ ile gönderecektir.

6-Katılımcı göndereceği fotoğraflar ile birlikte; Adı-Soyadı, e-mail adresi, gsm numarası ve ikamet adresi bilgilerini de ekleyerek tek bir dosya halinde gönderecektir.

7-Fotoğraflar seçici kurula katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmaksızın, kodlanmış olarak sunulacaktır

8-Yarışma belge niteliği taşıyacağından, basit düzeltme ve iyileştirme işlemlerinin dışında renk, keskinlik, toz alma gibi basit işlemler yapılması; kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotografik müdahaleler kabul edilecektir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

9-Yarışmaya daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan başka herhangi bir yarışmada ödül alan ya da bu fotoğrafların kadraj farklılığı ve/veya bir kısmının kesilmesiyle oluşturulan veya renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Fotoğrafların sergilenmiş veya yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmeyecektir.
10-Katılımcılar fotoğrafların tamamının kendilerine ait olduğunu ve fotoğraflara dair tüm izinlerin alındığını kabul, beyan ve taahhüt edeceklerdir. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda yarışmacı diskalifiye olacaktır. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğraflarının yarışmaya gönderilmesine ve fotoğrafların görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilecektir.

11-Kural ihlali yapan katılımcının ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül verilmişse katılımcının 7 (yedi) iş günü içerisinde ödülü düzenleyici kuruma iade etmesi gerekir. Yalnızca ödül grubunda boş bırakılan ödül sıralaması kaydırma yapmak suretiyle yeniden belirlenerek jüri değerlendirmesindeki puanlamaya müracaat edilecektir. Sergileme sırasında bir değişiklik olmayacak ve ilave yapılmayacaktır.

12-Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilecektir. Fotoğraf çekimi için insanlı veya drone vb. insansız hava araçlarının kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir.
13-Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), HDR (High Dynamic Range) ve cep telefonlarıyla çekilmiş fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

14-Yarışmacılar doğaya zarar vermeden çekim yapacaklardır. Doğaya zarar veren senaryo, kurgu vb. unsurların saptanması halinde yarışmacı diskalifiye edilecektir.
15-Düzenleyici kurum, ödül alan ve sergilemeye değer bulunan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan isteyebilir. Katılımcının istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinası ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik işbirliğine girmemesi durumunda katılımcı yarışmadan diskalifiye edilecektir.

16-Yarışma sonuçları Tekirdağ İl Kültür Turizm Müdürlüğü web sayfasından duyurulacaktır.

17-Yarışmaya katılan katılımcılar yarışma şartnamesini ve yarışma kurallarına uymayı kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılacaktır. Şartnameye uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılacaktır.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi

1-Katılımcı fotoğraflarını kulturturizmyarisma@gmail.com adresine wetransfer ile gönderecektir. Alternatif hiçbir gönderi ( kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

2-Fotoğraflar; Katılımcının adı_soyadı,_fotoğrafın adı,_jpg. şeklinde isimlendirilecektir. ( Örnek: Burcu_Tokuc_Sanat_jpg.)

3-İsimlendirmede Ç,Ğ,İ,Ö,Ş,Ü,ç,ı,ğ,ö,ş,ü karakterleri kullanılmamalıdır. Her bir fotoğraf dosyasının ismi maksimum 30 (otuz) karakter olmalıdır.

4-Fotoğraflar seçici kurula katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmaksızın, kodlanmış olarak sunulacaktır.( Örnek: 059).

5-Katılımcı göndereceği fotoğraflar ile birlikte; Adı-Soyadı, e-mail adresi, gsm numarası ve ikamet adresi bilgilerini de ekleyerek tek bir dosya halinde gönderecektir.

6-Yarışmaya katılacak fotoğraflar; jpg/jpeg formatında,150-300 dpi çözünürlükte,8-12 sıkıştırma kalitesinde gönderilmeli ve dosyaların boyutları 1 MB’den az olmamalı, 4 MB’yi geçmemelidir.

7-Fotoğraflar, paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.

Yarışma Takvimi
Yarışmanın Başlangıç Tarihi: 14 Temmuz 2021
Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 13 Eylül 2021 saat 13:00 (TSI)
Seçici Kurul Toplanma Tarihi: 19 Eylül 2021
Sonuç Bildirim Tarihi: 21 Eylül 2021

Yarışma Sekretaryası/İletişim
Nurcan ÖZDEMİR
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Turgut Mah. Avni Anıl Sok. No:5 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ
Telefon: (0282) 262 60 12
Fax. : (0282) 262 80 00
E-posta: kulturturizmyarisma@gmail.com

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ