17.09.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Toplum Gönüllüleri Vakfı Öğrenci Bursları

Toplum Gönüllüleri Vakfı Öğrenci Bursları

Toplum Gönüllüleri Vakfı Öğrenci Bursları

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı 2003 Yılından Beri İhtiyaç Sahibi Ve Başaralı Öğrencilere Karşılıksız Burs Veriyor. Burs Başvurusu 6 Eylül 2021 İle 20 Eylül 2021 Tarihleri Arasında Alınacak.

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Bursları Ve Şartlı Burslar Olarak İkiye Ayrılıyor.

Toplum Gönüllüleri Vakfı

• ING Türkiye işbirliğiyle beraber, Covid-19 nedeniyle işini kaybeden ebeveyni olan 7 – 24 yaş aralığından toplamda 1.147 gence yönelik TOG & ING Türkiye Covid-19 Destek Fonu,
• Eğitim hayatında başarılı Toplum Gönüllüsü gençlere yönelik Gençlik Bursları,
• Sayısal bölümlerde okuyan, zor şartlar altında eğitimine devam etmeye çalışan kadın öğrencilere yönelik Kardelenler Bursu,
• Soma faciasında yaralı ya da sağ kurtulan madencilerimizin bir nebze de olsa acılarını hafifletmek için kurulan Soma Madenci Çocukları Bursu,
• Öğretmenlerimizin üniversiteli çocuklarına destek olmayı amaçlayan Öğretmen Çocukları Bursu ile binlerce gencin hikâyesine ortak olarak, hayallerini gerçekleştirmeleri için maddi destekte bulunmaktadır.

2019-2020 dönemi için TOG Bursları’na 10.372 online başvuru yapılmıştır. Burs Komitesi tarafından gerçekleştirilen mülakatlara 406 aday davet edilmiş ve mülakatlar sonucunda 220 yeni öğrenciye burs olanağı sağlanmıştır. 2019 – 2020 döneminde toplam 2.197 öğrenci burs olanağından yararlanmaktadır.

Sponsorlu

İletişim Bilgileri: Hoybar Mahallesi Aşirefendi Caddesi No: 20 Ankara
Konya Han Kat: 4 Eminönü Fatih İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 522 10 30
Faks: 0 212 522 10 32

Burslar Hakkında Her Türlü Soru İçin E Posta Adresi: burs@tog.org.tr

TOG Şartlı Burslar
Kardelen Bursları: Üniversitelerin Sayısal Bölümlerinde Okuyan Yardıma Muhtaç Kız Öğrencilere Verilen Burstur. Üniversitelerin Mühendislik Bölümleri, Fen Edebiyat Fakültelerinin İktisat, İşletme, İstatistik, Siyaset Bilimi İle Uluslararası İlişkiler Bölümleri İle Hukuk Ve Tıp Fakültelerinin 1-2-3 Sınıflarında Eğitim Öğren Kadın Öğrenciler Başvuruda Bulunabilir.

Öğretmen Çocukları Bursları: Mühendislik, Mimarlık Ve Tıp Fakültelerinde Eğitim Gören Öğretmen Çocuklarına Yönelik Bir Burstur.
Soma Madenci Çocukları Bursları: Soma Maden Faciasından Sağ Kurtulan Madencilerin Lise Ve Üniversite Öğrenimi Gören Yakınları Başvurabilmektir.

TOG Bursları Başvuruları
Burs Başvuruları Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Yapılır
Burs İçin Başvuran Adaylar Mülakata Alınır. Mülakatlar Burs Başvurularının Bittiği Ekim Ayında Başlar Ve Burs İçin Başvuran Öğrencilere Başvuru Sonuçları E-Posta İle İletilir.

Burs Programları

Gençlik Bursları:

Bu burs fonuna TC vatandaşı, Türkiye’deki üniversitelerin lisans/önlisans seviyelerinde öğrenim gören öğrencileri başvuru yapabilir.

– Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, dikey geçiş yapanlar ve hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlayacak öğrenciler “yeni sınıf” kapsamındadır.
– 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üzeri sınıfları okuyacak öğrenciler “ara sınıf” kapsamındadır.
– Yeni ve ara sınıflar için iki ayrı form vardır. Yeni sınıf ya da ara sınıf olma durumunuza göre Gençlik Ara Sınıf ya da Gençlik Yeni Sınıf burslarına başvuru yapabilirsiniz.

Öğretmen Çocuğu Bursları:

Bu bursa anne ya da babası (veya ikisi de) Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi eğitim kurumlarında öğretmenlik yapan/yapmış, TC vatandaşı, Türkiye’deki üniversitelerin lisans/önlisans seviyelerinde öğrenim gören öğrencileri başvuru yapabilir.

– Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, dikey geçiş yapanlar ve hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlayacak öğrenciler “yeni sınıf” kapsamındadır.
– 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üzeri sınıfları okuyacak öğrenciler “ara sınıf” kapsamındadır.
– Yeni ve ara sınıflar için iki ayrı form vardır. Yeni sınıf ya da ara sınıf olma durumunuza göre Gençlik Ara Sınıf ya da Gençlik Yeni Sınıf burslarına başvuru yapabilirsiniz.
Başvuru formunu doldururken anne/baba meslek sorularında anne/babanızın öğretmen olduğunu lütfen belirtiniz. Başvuru formunda eklenmesi gereken belgeler kısmında anne veya babanızın (ya da her ikisinin) öğretmen olduğunu gösterir belgeyi eklemeyi unutmayınız. Aksi takdirde bu burs fonuna yaptığınız başvuru geçersiz sayılacaktır.

Acil durumlarda bize ulaşabileceğiniz telefon numaraları aşağıdaki gibi:
0 549 681 31 32
0 549 681 31 30

Bu numaralar hafta içi günleri saat 10.00-18.00 aralığında erişilebilir olacaktır.

Burs Alanların Uyması Gereken Kurallar
Burs Alan Öğrencinin Bulunduğu Üniversitenin, Dönem Geçme Sistemi Var İse Dönem Geçmesi, Sınıf Geçme Sistemi Var İse Sınıf Geçmesi Gerekmektedir. 4,00’ Lük Not Sistemi Geçerli İse Not Ortalamasının En Az 2,00; 100’lük Not Sistemi Geçerli İse Not Ortalamasının 55 Olması Gerekmektedir. Şartlı Burs Bağışlarında Burs Alan Öğrencinin Akademik Durumuyla İlgili Bağışçının Şartları Geçerli Olup Burs Komitesi Tarafından Değiştirilemez.
Burs Alan Öğrenciler Haftada En Az 4 Saat Toplum Gönüllüleri Vakfı Bünyesindeki Projelerde Ve Etkinliklerde Gönüllü Çalışmalara Katılmak. Burstan Yararlanan Öğrenciler Okulun Kapalı Olduğu Dönemlerde, Sınav Dönemlerinde Ve Sömestr Tatillerinde Rapor Göndermesine Gerek Yoktur.

Burs Başvurusu 6 Eylül 2021 İle 20 Eylül 2021 Tarihleri Arasında Alınacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ