18.11.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Toplum Gönüllüleri Vakfı Öğrenci Bursları

Toplum Gönüllüleri Vakfı Öğrenci Bursları

Toplum Gönüllüleri Vakfı Öğrenci Bursları 2019-2020

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı 2003 Yılından Beri İhtiyaç Sahibi Ve Başaralı Öğrencilere Karşılıksız Burs Veriyor. Burs Başvurusu 2 Eylül 2019 İle 2 Ekim 2019 Tarihleri Arasında Alınacak.

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Bursları Ve Şartlı Burslar Olarak İkiye Ayrılıyor.

TOG Gençlik Bursları
Toplum Gönüllüleri Vakfının Gençlik Bursları Lisans Programlarına Yeni Kayıt Yaptıracaklar İle Ara Sınıf Öğrencileri Olarak İkiye Ayrılır. Üniversiteye Yeni Kayıt Yaptıracaklar İle Üniversitelerin Ara Sınıflarında Okuyanların Burs Başvuru Tarihleri Vakfın Resmi Sitesi Üzeriden Açıklanır. Başvurular Ağustos Ve Eylül Ayları Arasında Yapılır. 2016 Yılında 42 Bin Yeni Burs Başvurusu Alan Vakıf Geçen Yıl Başvuruda Bulunan 360 Öğrenciye Burs Vermiştir.

Vakıf Eylül İle Haziran Ayları Arasında 10 Ay Süreyle Burs Veriyor. Temmuz Ve Ağustos Aylarında Burs Verilmiyor. 2018-2019 Eğitim Öğretim Döneminde Vakfın Gençlik Bursları 255 Türk Lirası Olarak Belirlendi. Burs Alma Hakkını Kazanan Öğrenciler Burs Aldıkları Sürece Toplum Gönüllüleri Vakfının Haftada Faaliyetlerine En Az 4 Saat Katılmaları Gereklidir. Burs Alan Öğrencilerden Her Eğitim Dönemi Arası Ve Sonunda Öğrencinin Not Çizelgesi Ve Öğrenci Belgesi İstenir. Öğrencilerin Not Ortalamasının Burs Komitesi Tarafından Belirlenen Notun Üzerinde Olması Gereklidir. Vakıfın Yüksek Lisans, Lise Ve İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Gençlik Bursları Bulunmuyor.

Ara Sınıflarda Okuyan Lisans Öğrencileri İçin Burs Başvurusu Yapabilmek İçin TOG Gönüllüsü Olması Gereklidir. Yeni Toplum Gönüllülerin Başvuruları Kabul Edilmez, Geçen Eğitim Döneminde TOG Gönüllüsü Olması Gereklidir.
Üniversitelere Yen Kayıt Olacak Öğrenciler Yada Hazırlık Sınıfından Birinci Sınıfa Geçen Öğrencilerin Burs Başvurularında TOG Gönüllüsü Olma Şartı Aranmaz. Üniversiteden Disiplin Cezası Alan Öğrenciler Burs Komitesi Tarafından İncelenerek Gerekli Görülmesi Halinde Bursları Kesilebilir. Başvurularda Yanlış Yada Eksik Bilgi Verenlerin Bursları Kesilir Ve Haklarında Yasal İşlem Başlatılır.

Sponsorlu Bağlantılar

İletişim Bilgileri: Hoybar Mahallesi Aşirefendi Caddesi No: 20 Ankara
Konya Han Kat: 4 Eminönü Fatih İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 522 10 30
Faks: 0 212 522 10 32

Burslar Hakkında Her Türlü Soru İçin E Posta Adresi: burs@tog.org.tr

TOG Şartlı Burslar
Kardelen Bursları: Üniversitelerin Sayısal Bölümlerinde Okuyan Yardıma Muhtaç Kız Öğrencilere Verilen Burstur. Üniversitelerin Mühendislik Bölümleri, Fen Edebiyat Fakültelerinin İktisat, İşletme, İstatistik, Siyaset Bilimi İle Uluslararası İlişkiler Bölümleri İle Hukuk Ve Tıp Fakültelerinin 1-2-3 Sınıflarında Eğitim Öğren Kadın Öğrenciler Başvuruda Bulunabilir.

Öğretmen Çocukları Bursları: Mühendislik, Mimarlık Ve Tıp Fakültelerinde Eğitim Gören Öğretmen Çocuklarına Yönelik Bir Burstur.
Soma Madenci Çocukları Bursları: Soma Maden Faciasından Sağ Kurtulan Madencilerin Lise Ve Üniversite Öğrenimi Gören Yakınları Başvurabilmektir.

TOG Bursları Başvuruları
Burs Başvuruları Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Yapılır
Burs İçin Başvuran Adaylar Mülakata Alınır. Mülakatlar Burs Başvurularının Bittiği Ekim Ayında Başlar Ve Burs İçin Başvuran Öğrencilere Başvuru Sonuçları E-Posta İle İletilir.

Burs Alanların Uyması Gereken Kurallar
Burs Alan Öğrencinin Bulunduğu Üniversitenin, Dönem Geçme Sistemi Var İse Dönem Geçmesi, Sınıf Geçme Sistemi Var İse Sınıf Geçmesi Gerekmektedir. 4,00’ Lük Not Sistemi Geçerli İse Not Ortalamasının En Az 2,00; 100’lük Not Sistemi Geçerli İse Not Ortalamasının 55 Olması Gerekmektedir. Şartlı Burs Bağışlarında Burs Alan Öğrencinin Akademik Durumuyla İlgili Bağışçının Şartları Geçerli Olup Burs Komitesi Tarafından Değiştirilemez.
Burs Alan Öğrenciler Haftada En Az 4 Saat Toplum Gönüllüleri Vakfı Bünyesindeki Projelerde Ve Etkinliklerde Gönüllü Çalışmalara Katılmak. Burstan Yararlanan Öğrenciler Okulun Kapalı Olduğu Dönemlerde, Sınav Dönemlerinde Ve Sömestr Tatillerinde Rapor Göndermesine Gerek Yoktur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ