14.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Toplum Gönüllüleri Vakfı Öğrenci Bursları

Toplum Gönüllüleri Vakfı Öğrenci Bursları

Toplum Gönüllüleri Vakfı Öğrenci Bursları

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı 2003 Yılından Beri İhtiyaç Sahibi Ve Başaralı Öğrencilere Karşılıksız Burs Veriyor.

Gençlik Bursları

Kardelenler Bursu
Turkcell’in Desteğiyle 2013 Yılından Beri Yürütülen Kardelenler Burs Programı’ndan, Zor Şartlar Altında Eğitimine Devam Eden Kadın Öğrenciler Yararlanmaktadır. 2021-2022 Yılı Akademik Döneminde 450 Kadın Öğrenci Kardelenler Burs Fonuyla Desteklenmektedir.

Öğretmen Çocukları Bursu
Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Eski Burs Programlarından Biri Olan Öğretmen Çocuğu Burs Programıyla Anne Veya Babası Öğretmen Olan Gençlere Burs Desteği Sağlanmaktadır.

Tog & Trendyol Eğitim Bursu
Belirlenen Üniversite Ve Bölümlerde Okuyan, Akademik Başarı Notu 3.00’ün Üzerinde Olan 2, 3 Ve 4.Sınıf Öğrencilere Burs Desteği Sağlanmaktadır.
2. Sınıf Öğrencileri İçin Üniversite Giriş Sırlaması İlk 200’de 3. Ve 4. Sınıf Öğrencileri İçin İse İlk 1000’de Sıralanması Gerekmektedir. Burs Desteğinin Yanı Sıra 4.Sınıf Öğrencilerine Mentorluk Ve Staj Desteği Sağlanırken, 3. Sınıf Öğrencilerinin İse Yaz Dönemi İtibariyle Zorunlu Staj Süresi Başlamaktadır.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Aşağıda Sıralanan Üniversite Ve Belirtilen Akademik Başarı Durumunu Sağlayan Öğrenciler TOG&Trendyol Eğitim Bursu’na Başvuru Da Bulunabilirler.

Üniversiteler:
• Boğaziçi Üniversitesi
• İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
• İstanbul Teknik Üniversitesi
• Koç Üniversitesi
• Orta Doğu Teknik Üniversitesi
• Sabancı Üniversitesi

Bölümler:
• Bilgisayar Mühendisliği
• Elektrik&Elektronik Mühendisliği
• Endüstri Mühendisliği
• Ekonomi
• İşletme
• MIS (Management Information System)

Tog & Elidoor Kendi Yolumuzda Bursu
Hayallerini Gerçekleştirme Yolunda İstekli, Eğitime Erişimde Maddi Güçlükler Yaşayan Ve Türkiye’de Lisans Seviyesinde Öğrenim Gören Hazırlık Veya 1.Sınıf 200 Genç Kadın Öğrenci Kendi Yolumuzda Burs Fonu’yla Desteklenmektedir. Burs Fonuyla Birlikte Udemy İle Belirlenen Eğitimlerden İndirimli Olarak Yararlanarak İhtiyaç Duyacakları Yepyeni Becerileri Kazanmaları Hedeflenmektedir.

TOG&Elidor Kendi Yolumuzda Burs Fonu’ndan Yararlanan Öğrenciler Lisans Öğrenimler Boyunca Burs Desteğinden Faydalanacaktır.

Sanat Bursları
Tog Birlikte Sanat Burs Fonu
“Birlikte Sanat” Sergisinin Eser Satışlarıyla 2017 Yılında Oluşturulan Birlikte Sanat Burs Fonu’yla Konservatuar Ve Plastik Sanatlar Okuyan Öğrenciler Desteklenmektedir. Özel Gün Kutlamaları Ve Bireysel Katkılar Sayesinde Toplanan Bağışlar İle 4 Yıl Boyunca Sanat Okuyan 8 Gence Burs Sağlanmaktadır.

Afife Jale Burs Fonu
Afife Jale Burs Fonu, 2016 Aralık Ayında Burs Komitesi’nde Yer Alan 3 Kadın Gönüllünün Girişimiyle Oluşturulan Bu Fon İle Bugün Tiyatro Okuyan 7 Genç Kadına Eğitim Desteği Sağlanmaktadır.

Güzel Sanatlar Burs Fonu
HSBC İş Birliğiyle Aralık 2018 İtibariyle Başlayan ‘’Güzel Sanatlar Burs Fonu’’yla Güzel Sanatlar Alanında Öğrenim Gören 6 Genç Kadın Eğitim Desteği Almaktadır.

Gençlik Bursu Başvuru Koşulları
Burs Programlarımız TC Vatandaşı Ve Türkiye’deki Üniversitelerin Ön Lisans Ya Da Lisans Düzeyinde Öğrenim Gören Gençlere Yöneliktir. Üniversiteli Gençlerin Eğitim-Öğretim Hayatına Destek Olma Amacıyla Verilen Ve Gönüllülük Kriteri Olan Karşılıksız Burslardır.
Yeni Sınıf Burslarına Herhangi Bir Bölüm Fark Etmeksizin Üniversite 1. Sınıf Ve Hazırlık Sınıfı Öğrencileri, Ara Sınıf Burslarına İse 2. Sınıf Ve Üzeri 18-24 Yaş Aralığındaki Üniversiteli Gençler Başvuru Yapabilir. Vakıf Üniversitelerinde Okuyan Öğrencilerin %100 Tam Burslu Olması Gerekmektedir.
2021-2022 Yılı Akademik Dönem İtibariyle 400 TL Olarak Belirlenmiştir. Kasım-Temmuz Ayları Arasında 9 Ay Boyunca Ödenmektedir.
TOG Gençlik Burslarının Devamlılığı İçin 2 Temel Koşul Bulunmaktadır. TOG Bünyesi Altında Ayda 16 Saat Olacak Şekilde Gönüllü Faaliyetlere Katılmak Ve 4’lük Sistemde Not Ortalamanızın 2’nin Altına Düşmemesi Gerekmektedir.
Burs Karşılıksızdır, Başka Bir Kurumdan Burs Alınabilir, Ancak Burs Alındığı Bildirilmelidir.

2021-2022 yılı akademik dönemi için TOG Burslarına 17.775 online başvuru yapılmıştır. Burs Komitesi tarafından gerçekleştirilen mülakatlar sonucunda 422 yeni öğrenciye burs olanağı sağlanmıştır. 2021-2022 akademik dönem itibariyle 1500’den fazla genç burs desteğinden faydalanmaktadır.

Burslar Hakkında Her Türlü Soru İçin E Posta Adresi: burs@tog.org.tr

TOG Bursları Başvuruları
Burs Başvuruları Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Yapılır
Burs İçin Başvuran Adaylar Mülakata Alınır. Mülakatlar Burs Başvurularının Bittiği Ekim Ayında Başlar Ve Burs İçin Başvuran Öğrencilere Başvuru Sonuçları E-Posta İle İletilir.

Burs Başvurusu 6 Eylül 2021 İle 20 Eylül 2021 Tarihleri Arasında Alınacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ