15.05.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Toplum Gönüllüleri Vakfı Öğrenci Bursları

Toplum Gönüllüleri Vakfı Öğrenci Bursları

Toplum Gönüllüleri Vakfı Öğrenci Bursları

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı 2003 Yılından Beri İhtiyaç Sahibi Ve Başaralı Öğrencilere Karşılıksız Burs Veriyor. Burs Başvurusu 1 Eylül 2020 İle 15 Eylül 2020 Tarihleri Arasında Alınacak.

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Bursları Ve Şartlı Burslar Olarak İkiye Ayrılıyor.

TOG Gençlik Bursları
Toplum Gönüllüleri Vakfının Gençlik Bursları Lisans Programlarına Yeni Kayıt Yaptıracaklar İle Ara Sınıf Öğrencileri Olarak İkiye Ayrılır. Üniversiteye Yeni Kayıt Yaptıracaklar İle Üniversitelerin Ara Sınıflarında Okuyanların Burs Başvuru Tarihleri Vakfın Resmi Sitesi Üzeriden Açıklanır. Başvurular Ağustos Ve Eylül Ayları Arasında Yapılır. 2016 Yılında 42 Bin Yeni Burs Başvurusu Alan Vakıf Geçen Yıl Başvuruda Bulunan 360 Öğrenciye Burs Vermiştir.

Vakıf Eylül İle Haziran Ayları Arasında 10 Ay Süreyle Burs Veriyor. Temmuz Ve Ağustos Aylarında Burs Verilmiyor. 2018-2019 Eğitim Öğretim Döneminde Vakfın Gençlik Bursları 255 Türk Lirası Olarak Belirlendi. Burs Alma Hakkını Kazanan Öğrenciler Burs Aldıkları Sürece Toplum Gönüllüleri Vakfının Haftada Faaliyetlerine En Az 4 Saat Katılmaları Gereklidir. Burs Alan Öğrencilerden Her Eğitim Dönemi Arası Ve Sonunda Öğrencinin Not Çizelgesi Ve Öğrenci Belgesi İstenir. Öğrencilerin Not Ortalamasının Burs Komitesi Tarafından Belirlenen Notun Üzerinde Olması Gereklidir. Vakıfın Yüksek Lisans, Lise Ve İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Gençlik Bursları Bulunmuyor.

Ara Sınıflarda Okuyan Lisans Öğrencileri İçin Burs Başvurusu Yapabilmek İçin TOG Gönüllüsü Olması Gereklidir. Yeni Toplum Gönüllülerin Başvuruları Kabul Edilmez, Geçen Eğitim Döneminde TOG Gönüllüsü Olması Gereklidir.
Üniversitelere Yen Kayıt Olacak Öğrenciler Yada Hazırlık Sınıfından Birinci Sınıfa Geçen Öğrencilerin Burs Başvurularında TOG Gönüllüsü Olma Şartı Aranmaz. Üniversiteden Disiplin Cezası Alan Öğrenciler Burs Komitesi Tarafından İncelenerek Gerekli Görülmesi Halinde Bursları Kesilebilir. Başvurularda Yanlış Yada Eksik Bilgi Verenlerin Bursları Kesilir Ve Haklarında Yasal İşlem Başlatılır.

Sponsorlu Bağlantılar

İletişim Bilgileri: Hoybar Mahallesi Aşirefendi Caddesi No: 20 Ankara
Konya Han Kat: 4 Eminönü Fatih İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 522 10 30
Faks: 0 212 522 10 32

Burslar Hakkında Her Türlü Soru İçin E Posta Adresi: burs@tog.org.tr

TOG Şartlı Burslar
Kardelen Bursları: Üniversitelerin Sayısal Bölümlerinde Okuyan Yardıma Muhtaç Kız Öğrencilere Verilen Burstur. Üniversitelerin Mühendislik Bölümleri, Fen Edebiyat Fakültelerinin İktisat, İşletme, İstatistik, Siyaset Bilimi İle Uluslararası İlişkiler Bölümleri İle Hukuk Ve Tıp Fakültelerinin 1-2-3 Sınıflarında Eğitim Öğren Kadın Öğrenciler Başvuruda Bulunabilir.

Öğretmen Çocukları Bursları: Mühendislik, Mimarlık Ve Tıp Fakültelerinde Eğitim Gören Öğretmen Çocuklarına Yönelik Bir Burstur.
Soma Madenci Çocukları Bursları: Soma Maden Faciasından Sağ Kurtulan Madencilerin Lise Ve Üniversite Öğrenimi Gören Yakınları Başvurabilmektir.

TOG Bursları Başvuruları
Burs Başvuruları Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Yapılır
Burs İçin Başvuran Adaylar Mülakata Alınır. Mülakatlar Burs Başvurularının Bittiği Ekim Ayında Başlar Ve Burs İçin Başvuran Öğrencilere Başvuru Sonuçları E-Posta İle İletilir.

Burs Programları

Gençlik Bursları:

Bu burs fonuna TC vatandaşı, Türkiye’deki üniversitelerin lisans/önlisans seviyelerinde öğrenim gören öğrencileri başvuru yapabilir.

– Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, dikey geçiş yapanlar ve hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlayacak öğrenciler “yeni sınıf” kapsamındadır.
– 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üzeri sınıfları okuyacak öğrenciler “ara sınıf” kapsamındadır.
– Yeni ve ara sınıflar için iki ayrı form vardır. Yeni sınıf ya da ara sınıf olma durumunuza göre Gençlik Ara Sınıf ya da Gençlik Yeni Sınıf burslarına başvuru yapabilirsiniz.

Öğretmen Çocuğu Bursları:

Bu bursa anne ya da babası (veya ikisi de) Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi eğitim kurumlarında öğretmenlik yapan/yapmış, TC vatandaşı, Türkiye’deki üniversitelerin lisans/önlisans seviyelerinde öğrenim gören öğrencileri başvuru yapabilir.

– Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, dikey geçiş yapanlar ve hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlayacak öğrenciler “yeni sınıf” kapsamındadır.
– 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üzeri sınıfları okuyacak öğrenciler “ara sınıf” kapsamındadır.
– Yeni ve ara sınıflar için iki ayrı form vardır. Yeni sınıf ya da ara sınıf olma durumunuza göre Gençlik Ara Sınıf ya da Gençlik Yeni Sınıf burslarına başvuru yapabilirsiniz.
Başvuru formunu doldururken anne/baba meslek sorularında anne/babanızın öğretmen olduğunu lütfen belirtiniz. Başvuru formunda eklenmesi gereken belgeler kısmında anne veya babanızın (ya da her ikisinin) öğretmen olduğunu gösterir belgeyi eklemeyi unutmayınız. Aksi takdirde bu burs fonuna yaptığınız başvuru geçersiz sayılacaktır.

Forma eklemeniz gereken dokümanlar:
1. Ara Sınıflar için: 2019 – 2020 yıl sonu transkripti (e-devletten veya okul sisteminden alınabilir).
2. Yeni Sınıflar için: ÖSYM Sonuç belgesi (e-devletten veya ÖSYM sayfasından alınabilir).
3. Tüm Başvuranlar için: Tüm aile fertlerinin gösterildiği Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( e-devletten alınabilir).
4. Tüm Başvuranlar için: Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler (İşyerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap ekstresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise SGK Müdürlüğü’nden gelirsizlik belgesi ve e-devletten gelir gösterir belge alınabilir).
5. Öğretmen Çocuğu Bursu’na Başvuracaklar için: Anne/babanın öğretmen olduğunu gösterir belge (İlgili kurumdan alınabilir).
Bu belgelerin tamamını başvuru esnasında online olarak forma eklemeniz gerekmektedir. Eklenmemesi durumunda başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Forma yazmış olduğunuz bilgilerin (Üniversite başarı sırası, aile geliri, gönüllülük ile ilgili sorular v.b.) doğruluğu ile ilgili bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde başvurunuz iptal edilecektir. Lütfen yazdığınız bilgilerin doğruluğundan ve belge talep edilmesi durumunda belgelenebilir olduğundan emin olunuz.

Formda yazılan tüm alanların doldurulması zorunludur. Formu doldururken teknik bir sorun yaşarsanız burs@tog.org.tr adresinden bize ulaşıp destek alabilirsiniz.

Covid-19 nedeniyle çalışmalarımızı ofis dışından yürütmekteyiz. Ofis telefonundan bize ulaşmanız mümkün olmadığından sadece acil durumlar için aşağıdaki telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Daha detay sorularınız varsa, telefon ile ileteceğiniz soruları burs@tog.org.tr e-posta adresine yazarak sormanız çalışmalarımızın aksamadan devam edebilmesi için önemlidir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Acil durumlarda bize ulaşabileceğiniz telefon numaraları aşağıdaki gibi:
0 549 681 31 32
0 549 681 31 30

Bu numaralar hafta içi günleri saat 10.00-18.00 aralığında erişilebilir olacaktır.

Burs Alanların Uyması Gereken Kurallar
Burs Alan Öğrencinin Bulunduğu Üniversitenin, Dönem Geçme Sistemi Var İse Dönem Geçmesi, Sınıf Geçme Sistemi Var İse Sınıf Geçmesi Gerekmektedir. 4,00’ Lük Not Sistemi Geçerli İse Not Ortalamasının En Az 2,00; 100’lük Not Sistemi Geçerli İse Not Ortalamasının 55 Olması Gerekmektedir. Şartlı Burs Bağışlarında Burs Alan Öğrencinin Akademik Durumuyla İlgili Bağışçının Şartları Geçerli Olup Burs Komitesi Tarafından Değiştirilemez.
Burs Alan Öğrenciler Haftada En Az 4 Saat Toplum Gönüllüleri Vakfı Bünyesindeki Projelerde Ve Etkinliklerde Gönüllü Çalışmalara Katılmak. Burstan Yararlanan Öğrenciler Okulun Kapalı Olduğu Dönemlerde, Sınav Dönemlerinde Ve Sömestr Tatillerinde Rapor Göndermesine Gerek Yoktur.

Burs Başvurusu 1 Eylül 2020 İle 15 Eylül 2020 Tarihleri Arasında Alınacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ