03.03.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

TOG 2017-2018 Burs Başvuruları Başladı

TOG 2017-2018 Burs Başvuruları Başladı

TOG 2017-2018 Burs Başvuruları Başladı

Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi Bursları Başvuruları 15 Ağustos 2017 İle 15 Eylül 2017 Tarihleri Arasında Vakıfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Yapılacak.

Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG Bursları 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi İçin Gençlik Bursları ve Kardelen Burslarına Başvuru İçin http://burs.tog.gen.tr/ Adresini Ziyaret Ediniz. Burs Sonuçlarını http://burs.tog.gen.tr/Result.aspx Adresine T.C Kimlik Numaranızı Yazarak Sorgulayabilirsiniz.

Burs Duyurusu
Burs başvuruları 15 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır.

Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler ve hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlayacak öğrenciler “yeni sınıf” kapsamındadır. 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üzeri sınıfları okuyacak öğrenciler “ara sınıf” kapsamındadır. Yeni ve ara sınıflar için iki ayrı form vardır.

BURS PROGRAMLARI

Gençlik Bursları:
Gençlik Ara sınıf burs programı, üniversitede okuyan Toplum Gönüllüsü gençlere yöneliktir. Bu burs ilanına sadece, başvuru tarihinden önce aktif olarak TOG faaliyetlerinde yer almış Toplum Gönüllüsü gençler başvurabilmektedir. (Yaz döneminde ya da şu anki katılımlar geçerli değildir. Geçen eğitim yılı içerisindeki faaliyetlere katılmış olmak gerekmektedir.) Başvuru tarihinden önce TOG faaliyetlerinde yer almadıysanız, lütfen başvuru yapmayınız ; başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Gençlik Yeni sınıf burs programına başvurmak için öncesinde Toplum Gönüllüsü olma şartı aranmamaktadır. Yeni sınıf burs programına başvuran sayısı yüksek olduğu için, çok kısıtlı sayıda adaya olumlu dönüş yapılabilmektedir.

Kardelen Bursları:
Kardelenler bursuna; Mühendislik Bölümleri, Fen Edebiyat Fakülteleri’nin Sayısal bölümleri, İşletme / İktisat / İstatistik, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Hukuk ve Tıp Fakültelerinde okuyan kadın öğrenciler başvuru yapabilir.

Forma eklemeniz gereken öğrenci belgesi ve ailenize ait vukuatlı nüfus kayıt örneğini https://www.turkiye.gov.tr/ bağlantısından e-devlet şifrenizle alıp PDF olarak yüklemeniz yeterli olacaktır.

Yeni sınıf öğrencileri, ÖSYM sonuç belgesine https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=4333 bağlantısından ulaşabilirler.

Formu lütfen kendiniz doldurunuz. Başvuru sonucunuzu kimlik numarası ile sorgulayacağınız için forma yazdığınız TC kimlik numarasının doğru olduğundan emin olunuz.

Forma yazmış olduğunuz bilgilerin (Üniversite başarı sırası, aile geliri, gönüllülük ile ilgili sorular vb.) doğruluğu ile ilgili bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde başvurunuz iptal edilecektir. Lütfen yazdığınız bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Formda yazılan tüm alanların doldurulması zorunludur. Formu doldururken teknik bir sorun yaşarsanız “burs@tog.org.tr” adresinden bize ulaşıp destek alabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ