<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

TMOK Fair Play Üniversite Öğrencileri Kısa Film Yarışması

TMOK Fair Play Üniversite Öğrencileri Kısa Film Yarışması

TMOK Fair Play Üniversite Öğrencileri Kısa Film Yarışması

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi TMOK Fair Play Üniversite Öğrencileri Kısa Film Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 25 Bin Türk Lirası Artı Fair Play Şilti – Sertifika
İkincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası Artı Fair Play Şilti – Sertifika
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası Artı Fair Play Şilti – Sertifika
2 Adet Jüri Özel Ödülü Fair Play Şilti – Sertifika
2 Adet Mansiyon Ödülü Fair Play Şilti – Sertifika

Not: Kazananlara Ayrıca Yarışma Sponsoru Firmanın Ayni Ödülleri de Verilecektir.

Yarışmanın Amacı
Üniversitelerimizin Güzel Sanatlar, İletişim, Sinema, Televizyon, Medya bölümleri öğrencilerine açık olarak ihdas edilen TMOK Fair Play Kısa Film Yarışması, bir yandan öğrencilerimizin çekecekleri filmlerle kendilerini geliştirmeleri ve aynı zamanda Fair Play ruhunun üniversitelerimiz Spor Bilimleri Fakülteleri ve BESYO’larından sonra, daha da yaşanıp yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Yarışmanın Özeti
TMOK Fair Play Kısa Film Yarışmasına Türkiye’deki tüm üniversitelerin ilgili bölümlerinin öğrencileri katılabilecek ve ortaya çıkacak eserler arasından seçilecek ilk üç eserin sahibi, yarışmaya özel hazırlanacak plaket ve maddi ödül ile ödüllendirilecektir. Yarışmanın ana kriteri, filmin sportif veya toplumsal alanda vereceği Fair Play mesajı olurken diğer kriterler için ise sinema ve televizyon filmi teknikleri esas alınacaktır.

Ads

Belirlenecek ön jüri, başvuran tüm eserlerin arasından yarışmaya uygun bulduğu filmleri seçecek ve bu eserler büyük jüriye sunulacaktır. Jürinin seçeceği ilk üç eser dışında 2 jüri özel ödülü ve 2 de mansiyon verilecektir. Ödüle layık görülen bu eserler, çeşitli mecralarda yayınlanacak, TMOK Üniversiteler Fair Play Kervanı’nın panellerinde gösterilecek, Avrupa Fair Play Birliği (EFPM) ve Dünya Fair Play Komitesi’nin (CIFP) resmi sitelerine de gönderilecektir.

Yarışmanın Ana Statüsü
1. Yarışmaya katılacak eserlerin ana teması ve mesajı Fair Play olmalıdır.

2. Yarışmaya, süresi 10 dakikayı aşmayan Kurmaca Filmler katılabilir.

3. Yarışmaya Mayıs 2022’den sonra çekilmiş filmler katılabilir.

4. Yarışmaya katılacak eserin daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış olması gerekir.

5. Yarışmaya filmin yasal sahibi başvurabilir. Filmin birden fazla yasal sahibi varsa, her birinin onayı gereklidir. Yarışmaya tek filmle başvurulabilir.

6. Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru formunu TMOK web sayfasından (https://www.olimpiyatkomitesi.org.tr) sağlayabilirler.

7. Yarışmaya gönderilen filmlerin, yönetmen adı belirtilerek, ticari amaç gözetmeksizin TMOK sayfasında yayımlanması, Fair Play etkinliklerinde yer alması, gösterime sunulması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.

8. Festival tanıtımı için her bir eserin birer dakikalık kısa bölümünün ya da fragmanının, TV, radyo, basılı yayınlar, internet v.b. ortamlarda kullanımı kabul edilmiş sayılır ve bu bölüm yarışmacı tarafından hazırlanarak filmin orijinali ile birlikte Organizasyon Komitesine teslim edilir.

9. Ön seçici kurul ve jürinin kararı kesindir.

10. Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 31 Ocak 2023’tür.

11. Katılımcıların en geç bu tarihe kadar doldurmuş oldukları katılım başvuru formunu, filmin orijinali ve tanıtımını fairplay@olimpiyat.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

12. Telif hakları konusunda sorumluluk başvuru sahibinindir.

13. Yarışmaya katılan filmler önce ön elemeden geçecektir. Belirlenen filmler sektörün uzmanları ve TMOK Fair Play Komisyonu’nca oluşturulacak jüri tarafından değerlendirilecek ve Ocak 2023’ten sonra yapılacak jüri toplantısının ardından kazananlar duyurulacaktır.

14. Yarışmaya katılacak film sahiplerinin üniversitelerin ilgili bölümlerinin öğrencisi olmaları, fakülte yönetiminden alınmış izin yazısı ile yarışmaya başvurmaları gerekmektedir.

15. Yarışmaya katılacak eserlerin, sosyal medyada ve basın bültenlerinde kullanılacak afişleri, tanıtımlarda kullanılacak fragmanları, başvuru sahipleri tarafından hazırlanacak ve dijital ortamda organizasyon komitesine teslim edilecektir.

Ödül Töreni
Yarışmanın ödülleri Olimpiyatevi’nde veya belirlenecek bir tarihi değeri olan sinema salonunda düzenlenecek törenle takdim edilecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ