<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

TFMD Türkiye Güzellikleri Fotoğraf Yarışması

TFMD Türkiye Güzellikleri Fotoğraf Yarışması

TFMD Türkiye Güzellikleri Fotoğraf Yarışması

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği TFMD Türkiye Güzellikleri Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Amatör Ve Profesyonel Tüm Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Türkiye Güzellikleri Birincisi 10.000 TL para ödülü ile birlikte Yılın Basın Fotoğrafları Heykelciği kazanacak. Drone ile çekilen fotoğrafların yarışacağı Gökyüzünden Türkiye Güzellikleri kategorisinde ise birinci 10.000 TL para ödülü ile birlikte Yılın Basın Fotoğrafları Heykelciği kazanacak. İkinci, Üçüncü ve mansiyonlar ile özel ödüller Türkiye’nin en prestijli fotoğraf ödüllerinden Yılın Basın Fotoğrafları Heykelciği ile Türkiye Güzellikleri’nde ödül alanlar toplam 20.000 TL para ödülü kazanacak.

Yarışmanın Amacı
Türkiye’nin güzelliklerini her yönü ile fotoğraflara yansıtmak. Türkiye’nin güzelliklerinin fotoğraflanmasını özendirmek ve Türkiye’nin güzelliklerini fotoğraflayan fotoğrafçıları ödüllendirerek teşvik etmek. Sosyal medyada Türkiye’nin Güzellikleri’ni etkileşimlerle paylaşımlarla görünür kılmak. Sergiler ve basılı yayınlarla yarışmaya katılan fotoğrafları kalıcı eserler olarak geleceğe taşımak. Türkiye’nin tanıtımına katkı sunmak.

Yılın Basın Fotoğrafları 2024
Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin 1985 yılından bu yana aralıksız olarak düzenlediği “Yılın Basın Fotoğrafları”,
Türkiye’deki haber fotoğraflarının değerlendirildiği tek yarışmadır. Yılın Basın Fotoğrafları yarışması ve bu dallarla ilgili patent ve tüm hakları derneğe tescillidir.

Türkiye Güzellikleri Fotoğraf Yarışması
Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından 1985 yılından bu yana aralıksız olarak düzenlenen “Yılın Basın Fotoğrafları” yarışmasında basın fotoğrafçılarına açık bir kategori olarak 6 yıldır değerlendirilen, yurt dışı sergilerinde ülke tanıtımına hizmet eden “Türkiye Güzellikleri” bu alanda bir çok fotoğraf severin yoğun ilgi ve talebiyle ayrı bir yarışma şeklinde amatör profesyonel tüm fotoğraf tutkunlarının katılımına açıktır.

Ads

Ödüller 39 Yıllık Organizasyonla Sahiplerini Bulacak
“Türkiye Güzellikleri” Fotoğraflarının Ödülleri, 39 Yıldır Büyük Bir Başarı İle Aralıksız Organize Edilen Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin Yılın Basın Fotoğrafları Ödül Töreni’nde Sahiplerini Bulacaktır. Ödüllerin Dağıtılacağı Organizasyon İse Siyaset, İş, Sanat Ve Medya Dünyasından Yüksek Katılımla Yapılacaktır.

“Türkiye Güzellikleri” Fotoğrafları İngilizce Ve Türkçe Altyazılarla Uluslararası Organizasyonlarda Ve Yurtdışı Sergilerinde Kullanılacaktır. Hedef İse Bu Büyük Serginin Dünyanın Önemli Merkezlerine Taşınabilmesidir.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği, Her Yıl Bir Çok Saygın Yayına İmza Atmaktadır. Dernek Bu Tecrübesini “Türkiye Güzellikleri” Fotoğraflarından Hazırlanacak Özel Bir Prestij Kataloğuna Yansıtacaktır. İngilizce Ve Türkçe Yayınlanacak Katalog, Organizasyonun Önemli Bir Çıktısı Olarak Sunulacaktır.

Kimler Katılabilir ?
Amatör, profesyonel tüm fotoğraf tutkunları katılabilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları şartı aranmaz. Yarışma uluslararası katılıma açıktır. Jüri Üyeleri katılamaz.

Başvuru Adresi Nedir?
Yarışmaya katılan eserler www.tfmd.org.tr adresinden online olarak alınır.

Fotoğraflar Nasıl Gönderilecek?
Yarışmaya başvurular www.tfmd.org.tr adresinden online olarak alınacaktır. Başvuru sahiplerinin kayıt yaptırmaları ve bilgilerini eksiksiz doldurmaları zorunludur.

Yayınlanma Şartı Var Mı?
Yarışmaya katılan fotoğraflar için yayınlanma şartı yoktur.

Kategorilere Göre Tarih Kısıtlamaları Neler?
Yarışmaya yalnızca son 3 yıl içerisinde çekilmiş fotoğraflar katılabilir. 1 Ocak 2021 ile 31 Aralık 2023 arası çekilmiş olması gerekmektedir.

Kaç Fotoğrafla Katılabilirim?
Türkiye Güzellikleri Fotoğraf Yarışması’na bir katılımcı en fazla 20 fotoğrafla katılabilir.

– Uyarı

Yarışmaya Türkiye Foto Muhabirleri Derneği 2021 ödüllerinden yalnızca birine katılabilir. Örneğin aynı fotoğraf hem Yılın Basın Fotoğrafları’na hem de Türkiye Güzellikleri’ne aynı anda gönderilemez. Tespit edildiği anda fotoğraf iki kategoride de tasnif dışı bırakılır.

Fotoğrafların Boyutları Ne Olmalı?
Yarışmaya katılacak eserlerin çözünürlüğü en az 72 DPI, uzun kenarı da en az 3200 pixel olmalıdır. Yarışmaya katılacak eserler Adobe Photoshop AdobeRGB veya sRGB olarak JPEG formatında kalitesi maksimumda (12) kayıt edilmelidir.

-Uyarı
Yarışmaya Türkiye Foto Muhabirleri Derneği 2024 ödüllerinden kategori veya dallardan yalnızca birine katılabilir. Örneğin aynı fotoğraf hem Yılın Basın Fotoğrafları’na hem de Türkiye Güzellikleri’ne gönderilemez. Tespit edildiği anda fotoğraf iki kategoride de tasnif dışı bırakılır.

Konu Ve Sınırlamalar Nelerdir?
Yarışmacı son 3 yıl içerisinde çekilmiş (1 Ocak 2021 ile 31 Aralık 2023 arası) herhangi bir konu üzerine tekil fotoğraflarla yarışmaya başvurabilir. Yarışmanın teknik başvuru şartları Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması ile aynıdır. Dernek ödül alan fotoğrafların orijinal ham hallerini isteyecektir.

Konu sınırı olmadan tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtan, zengin kültürünü, çeşitliliğini gösteren, gastronomi alanındaki zenginliğini, turizm alanındaki etkinliğini sunan fotoğraflar katılabilir. Su altı zenginlikleri ile su altından her alanda fotoğraflar yarışmada değerlendirilir. Drone fotoğrafları ile Gökyüzünden Türkiye Güzellikleri kategorisinde değerlendirilir.

Tarihi, kültürel birikimi, ekonomisi ile her alanda Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın en güçlü ve en etkin ülkeleri arasında en üst sıralardadır. Kıtalar arasındaki yolların kesiştiği coğrafi konumuyla Türkiye’nin, dört mevsiminin ayrı ayrı barındırdığı güzelliklerini gösteren. Türkiye’nin sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri ile yılın her ayında ziyaret edilebilir modern ve çağdaş dünya ülkesi olduğunu vurgulayan. Birçok medeniyetin beşiği ve köprüsü olmuş, eski medeniyetlerin geleneklerini ve kültürlerini miras olarak almış, kendi kültürünü oluşturmuş bu cennet köşenin her yönü ile güzelliklerinin ortaya konulması ve sunulmasına katkı sağlayan fotoğraflar yarışmaya katılabilir.

Gökyüzünden Türkiye Güzellikleri
Yarışmada Drone fotoğrafları ayrı bir kategori olarak değerlendirilecektir. Bu kategoride Türkiye Güzellikleri’ndeki amaç ve konu aynı şekilde geçerlidir.

Yarışma Takvimi
Yarışma Başvuru Tarihi: 5 Aralık 2023 – 5 Ocak 2024
Jüri Toplantı Tarihi: 19-21 Ocak 2024
Ödüllerin Açıklanması: 1 Şubat 2024
Ödül Töreni: Haziran 2024

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ