28.09.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

TESUD Logo Yarışması

TESUD Logo Yarışması

TESUD 2018 Logo Yarışması

Türkiye Emekli Subaylar Derneği TESUD 2018 Logo Yarışması Son Başvuru Tarihi 30 Ağustos 2018. Yarışmaya Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir. Katılımcılar En Fazla 1 Eser İle Yarışmaya Katılabilir.

Yarışma Konusu: TESUD Türkiye Emekli Subaylar Derneğinin Özelliklerini Yansıtacak, Bununla Birlikte Kara, Jandarma, Deniz, Sahil Güvenlik Ve Hava Kuvvetlerinden Emekli Olmuş Bütün Üyelerini Simgeleyen Ve Derneğin Kurum Kimliğinde Kullanılacak Yeni Ve Özgün Logo Tasarlanmalıdır.

Yarışma Sonuçları 1 Ekim 2018 Tarihinde Açıklanacak.
Yarışmanın Birincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası.

TÜRKİYE EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ (TESUD) LOGO YARIŞMA ŞARTNAMESİ

1. Konu ve Amaç:
Sürekli yenilenen, gençleşen, çağdaş nitelikleriyle örnek bir sivil toplum kuruluşu olmayı hedefleyen, Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin bu özelliklerini yansıtacak, bununla birlikte kara (jandarma), deniz (sahil güvenlik) ve hava, kuvvetlerinden emekli olmuş bütün üyeleri simgeleyen ve derneğin kurum kimliğinde kullanılacak, yeni ve özgün bir Amblem / Logonun tasarlanmasıdır.

2. Değerlendirme Kriterleri:
Yarışmaya katılan tasarımların özgün olması ilk koşuldur. Çalışmalar, kavramsal yaklaşım, estetik bütünlük ve konuya bağlılık açısından değerlendirilecektir. Tasarımda “Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD)” yazısı açık veya kısaltılmış hali, kuruluş tarihi olan 1984 kullanılabilecektir. Amaca uygun tasarlanmış bir simge ve/veya bunların birleşiminden oluşabilen; Bayrak, Atatürk gibi ortak değerler görsel olarak kullanılabilecektir.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

3. Amblem / Logonun Kullanım Alanları:
Yarışma sonunda seçilecek Amblem / Logo Tasarımı, Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin tanıtımına yönelik etkinliklerde, genel merkez, şube başkanlıkları ve temsilcilikler ile fuar ve toplantılarda flama ve her türlü basılı dokümanda, derneğin rozetinde, web sayfası ve tanıtım filmi gibi hareketli mecralarda kullanılabilecektir. Tasarımda, kullanım alanlarındaki bu çeşitlilik göz önünde bulundurulmalıdır.

4. Kimler Katılabilir:
Yarışmaya Profesyonel ve Amatör herkes katılabilir. Her katılımcı en fazla bir adet eserle katılabilir.

5. Teknik Koşullar:
5.1. Her Tasarım A4 (21 x 29,7cm) ebadında, beyaz zemin üzerine uzun kenarı 15 cm’yi geçmeyecek şekilde yerleştirilecek, kağıdın alt kısmında tasarımın küçültülmüş renkli ve siyah-beyaz şekilleri, kısa kenarı 25 mm’den büyük olmayacak şekilde yer alacaktır. Çıktılar, paspartüsüz biçimde, karton, fotoblock v.b. malzemeye yapıştırılmadan teslim edilecektir. Çalışmalar ayrıca aşağıda belirtilen teslimat adresine CD’ye yüklenmiş halde FreeHand, Illustrator, Corel Draw, Adobe Photoshop vb. vektörel çizim tabanlı tasarım programlarından birinde ayrıca 300 dpi CMYK renk formatında, JPEG veya PDF olarak CD’ye kaydedilmiş şekilde teslim edilecektir. Logo ile birlikte logoya ait 1 adet A4 sayfasını geçmeyecek “açıklama raporu” hazırlanacaktır.
5.2. Türk Bayrağı, Mustafa Kemal ATATÜRK, Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri’ni betimleyen objeleri en iyi bir şekilde bir araya getirmiş tasarımlar tercih sebebi olacaktır.
5.3. Tasarımı yapılmış olan logonun flamada ve yaka rozetinde görünürlüğü ile imal edilebilirliği basit, düşük maliyetli ve kolay olacak şekilde birer örneğinin üretilmiş olması tercih sebebi olacaktır.

6. Başvuru Koşulları:
6.1. Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru formunu ve iş bu şartnameyi http://www.tesud.org.tr/ web sitesinden edinebilirler.
6.2. İmzalanan başvuru formu eksiksiz olarak doldurulup, imzalanan şartnameyle birlikte bir zarfa konacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine sadece 6 harf / rakamdan oluşan RUMUZ yazılacaktır. Aynı rumuz, çalışmanın arka yüzünde ve CD’nin ön yüzünde de yer almalıdır. Amblem / Logo tasarımının üzerinde isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.
6.3. Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru formunu ve şartnameyi 05 Nisan 2018 tarihinden başlayarak, son başvuru tarihi olan 30 Ağustos 2018 günü saat: 16:30’a kadar Türkiye Emekli Subaylar Derneği Selanik Caddesi No:34/6 Kızılay – Çankaya / ANKARA Tel: (312) 418 20 54 adresine, elden teslim edilmiş ya da o tarihte posta veya kargoya verilmiş şekilde eksiksiz olarak iletmelidirler. Postadaki gecikme ve hasardan Türkiye Emekli Subaylar Derneği sorumlu değildir. Bu tarihten sonra yapılan veya posta ya da kargoya verilen başvurular dikkate alınmaz.

7. Yarışma Takvimi :
Yarışma Başlangıç Tarihi : 05 Nisan 2018
Yarışma Son Başvuru Tarihi : 30 Ağustos 2018

8. Değerlendirme :
Seçici Kurul Değerlendirmesi : 30 Ağustos 2018
Sonuçların İlan Edilmesi : 01 Ekim 2018
Ödül Töreni : 29 Ekim 2018

9. Seçici Kurul:
TESUD Yönetim Kurulu

10. Ödüller:
Birincilik Ödülü : 1.500 TL.

11. Amblem / Logo Hakları:
11.1. Yarışmada birincilik ödülü alan Amblem / Logoların, telif ve yayın hakları Türkiye Emekli Subaylar Derneği’ne ait olacak ve TESUD bu çalışmalardan istediğini kullanmakta serbest olacaktır. Sözü edilen çalışmalar, TESUD tarafından her türlü görsel / yazılı iletişimde kullanılabilecek ve TESUD arşivine girecektir.
11.2. Seçici Kurul, değişiklik isteme şartıyla Amblem / Logoya birincilik ödülü vermeye yetkilidir. Yarışmada birinci seçilen yarışmacı, birincilik ödülü alan tasarımlarının telif ve yayın haklarını, kendisine ödenmiş olan ödül bedeli ile, süresiz olarak TESUD’a vermiş olduğunu ve buna bağlı olarak, gerek Fikri Sınai Haklar Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yasaların verdiği en geniş ölçüde, sözü edilen tasarım(lar)ın FSEK 20,21,22,23,24.maddelerinde belirtildiği şekilde, çoğaltma, işleme, yayma, temsil, umuma iletim gibi mali hakları ile yine FSEK 14,15,16,17.maddelerinde belirtildiği şekilde, adın belirtilme yetkisi, eserde değişiklik yapma yetkisi, umuma arz yetkisi, eser sahibinin zilyet ve malikine karşı haklarını kullanma yetkisi gibi bilumum manevi haklarını TESUD’a devrettiklerini kabul ve taahhüt ederler.
11.3. Bu şekilde kullanılan Amblem / Logolar için tasarım sahibi, verdiği izni sonradan kesinlikle geri almayacağını ve Amblem / Logonun yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini, bir başkasına hak tesis etmeyeceğini, başkaca herhangi bir telif hakkı veya maddi / manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.
11.4. Yarışmanın tamamlanmasından sonra da olsa dereceye giren tasarımların özgünlüğü ile ilgili (kopya, çalıntı vb.) oluşabilecek her türlü hukuki ve mali sorundan yarışmacı sorumludur.
11.5. Yarışmada birinci olan tasarımcı, birinci seçilen Amblem / Logolar için TESUD’dan yada başkaca kişilerden herhangi bir başlık altında hiçbir şekilde başkaca bir bedel talebi olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.
11.6. Amblem / Logo yarışmasında ödül almayan tüm çalışmalar da TESUD arşivine girecektir.

12. Diğer Hususlar
12.1. Taahhütlerin yerine getirilmemesi; başvuru formunda belirtilen bilgilerin doğru olmaması veya şartnameye aykırılık olduğunun TESUD tarafından tespit edilmesi halinde, ödeme yapılmaz; yapılmış bir ödeme var ise, ödül tutarı TESUD’a iade edilir.
Yarışma Şartnamesi Ve Katılım Formunu İndirmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İlknurr Özcan dedi ki:

    Katılmak istiyorum!

BİR YORUM YAZ