<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Tepebaşı Belediyesi INSTAGRAM Fotoğraf Yarışması

Tepebaşı Belediyesi INSTAGRAM Fotoğraf Yarışması

Tepebaşı Belediyesi INSTAGRAM Fotoğraf Yarışması

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi INSTAGRAM Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışma 3 Kategoride Düzenlenmektedir. Yarışmaya 18 Yaşının Doldurmuş Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Kent Yaşamı Ve Bisiklet Kategorisi Ödülü 1.000 Türk Lirası
En Az 15 Sergilenme

Kent Ve Pişmiş Toprak Kategorisi Ödülü 1.000 Türk Lirası
En Az 15 Sergilenme

Tepebaşı Kırsalda Yaşam Kategorisi Ödülü 1.000 Türk Lirası
En Üz 15 Sergilenme

Tepebaşı Belediyesi ile Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği (EFSAD) işbirliğinde düzenlenen, Instagram Fotoğraf Yarışması başlıyor.

Ads

Yarışmanın Konusu: Yarışma üç kategoride düzenlenecek ve ayrı ayrı değerlendirilecektir.

1-Kent yaşamı ve bisiklet: Tepebaşı’nda bisikletli ulaşıma dikkat çekmek, bisikletin şehir hayatıyla aynı zamanda doğayla uyumlu bir ulaşım aracı olduğunu ortaya koymak, otomobil yerine bisiklet kullanımını özendirmeyi amaçlıyoruz. Bu kapsamdaki tüm fotoğraflar yarışmanın konusu içindedir.

2-Kent ve pişmiş toprak kültürü: Eskişehir’in en uzun soluklu kültür ve sanat etkinliklerinden olan Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu bu yıl 13. kez yurttaşlarımızla buluşuyor. Sanat çalışmaları, bildiri sunumları, atölye çalışmaları, torna ve yemek yarışmaları, yerli üreticilerin satış alanları ve ilginç pişirim teknikleri ile Eskişehir 15 gün boyunca yepyeni bir soluk kazanıyor. Kent ve pişmiş toprak kültürü kategorisi de bu önemli buluşmaya ve kente kazandırılan eserlere dikkat çekmek için karelerinizi bekliyor. Sempozyum, 2-14 Eylül tarihleri arasında Eski Eti Fabrika alanında düzenlenecek.

3-Tepebaşı kırsalda yaşam: Yarışmanın bu kategorisi, Tepebaşı İlçesi sınırlarında bulunan ancak kırsal özellikler taşıyan mahallelerimiz kapsıyor. Buradaki yaşam her yönüyle Tepebaşı kırsalda yaşam kategorisinin konusu içinde yer alıyor. (Taycılar, Kozlubel, Beyazaltın, Yakakayı, Gündüzler, Kızılcaören, Danişment, Ahiler, Gökdere, Kızılinler, Musaözü, Takmak, Aşağı Kartal, Nemli, Mollaoğlu, Çanakkıran, Gökçekısık, Yeni İncesu, Karagözler, Boyacıoğlu, Satılmışoğlu, Yusuflar, Turgutlar, Yeni Akçayır, Yörük Akçayır, Yukarı Kartal, Cumhuriyet, Tandır, Yarımca, Karadere, Bozdağ, Hekimdağ, Bektaşpınar, Atalantekke, Atalan, Tekeciler, Çalkara, Behçetiye, Karaçoban Pınarı, Avlamış, Buldukpınarı, Sulukaraağaç, Kavacık, Emirceoğlu, Alınca, Sakintepe, Kozkayı, Eğriöz, Uludere, Keskin, Y.Söğütönü)

Katılım Koşulları:
• Yarışma; Sayısal (Dijital). Renkli veya Siyah-Beyaz Fotoğraf dalındadır.
• Yarışmaya katılım ücretsizdir.
• Yarışma Instagram platformu üzerinde düzenlenmektedir.
• Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş herkes katılabilir.
• Yarışmaya her yarışmacı en fazla 5 fotoğraf ile katılabilir. Daha fazla fotoğraf yüklenmesi halinde ilk 5 fotoğraf geçerli sayılacaktır. Bir kişi birden fazla hediye kazanamaz.
• Yarışma, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, EFSAD Yönetim Kurulu üyeleri ve Seçici Kurul ile birinci dereceden yakınları dışında tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır.
• Yarışmaya gönderilen fotoğrafların Eskişehir Tepebaşı İlçesi’ne ait olduğunun anlaşılması ve Tepebaşı Belediyesi’nin görev ve sorumluluk alanında bulunduğunun kanıtlanabilir olması gerekmektedir. Bu nedenle mevki, cadde, sokak gibi belirleyici isimlerin fotoğraf adlandırması kullanılması tavsiye edilir. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların 1 yıldan daha eski olmaması gerekmektedir.
• Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları EFSAD ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi editörleri tarafından değerlendirilerek seçici kurula sunulacak ve kazananlar belirlenecektir.
• Ön elemeyi geçen katılımcılar özel mesaj ile bilgilendirilecektir ve fotoğraflarının orijinallerini belirtilen süre zarfında tepebasifotograf@gmail.com e-mail adresine ulaştırması gerekmektedir. Fotoğrafları ulaşmayan katılımcıların fotoğrafları seçici kurula sunulmayacaktır.
• Yüklenen fotoğraflarda; istenilen filtre, efekt ve görüntü işleme yazılımı kullanılabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur.
• Yarışmaya katılım için, @efsad ve @tepebasibeltr Instagram hesaplarının takip edilmesi, ilgili kategori için belirtilen etiket ile zorunlu etiketin kullanılması gerekmektedir. Yüklemeler tek tek yapılmalı, çoklu yükleme yapılmamalıdır.

Tüm kategoriler için zorunlu etiket: #HayatTepebaşında
Kent yaşamı ve bisiklet: #TepebaşıBisiklet
Kent ve pişmiş toprak kültürü: #TepebaşıPişmişToprak
Tepebaşı kırsalda yaşam: #TepebaşıKırsal

• Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanana kadar Instagram kullanıcı/hesap isimlerini değiştirmemeleri gerekmektedir. Instagram hesaplarının açık hesap olması gerekmektedir.
• Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.
• Katılımcılar, değerlendirmeye alınan bütün eserlerin, EFSAD ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin sosyal medya üzerinde kullandığı (facebook, instagram, twitter ve benzeri her türlü sosyal medya mecraları) hesaplarının tamamı veya bir kısmında EFSAD ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından tek taraflı olarak belirlenecek her türlü mecrada kullanılmasına muvafakat ettiğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. Katılımcı, bu tür kullanımlar için herhangi bir telif ücreti başkaca bir hak talebinde bulunmayacaktır.
• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve gerekli tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Şu kadar ki; Katılımcı, üçüncü şahısların Eser üzerinde herhangi bir hakkı olmadığını, üçüncü kişilerden gelebilecek her türlü talebin doğrudan muhatabı olduğunu ve üçüncü kişilere karşı sorumlu olduğunu/olacağını; EFSAD ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin bu sebeple herhangi bir sorumluluk altında kalması, herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalması, eseri kullanması sebebiyle herhangi bir şekilde zarara uğraması durumunda, EFSAD ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin tüm zararını derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini işbu şartnameyi okuyup kabul ederek yarışmaya katılmak suretiyle gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. Bu konuda oluşabilecek anlaşmazlıklarda EFSAD ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi sorumlu olmayacaktır.
• Yarışma sonuçları açıklanmadan önce kazananlara Instagram profilleri üzerinden DM ile ulaşılacak, iletişim ve fotoğraf bilgileri kontrol edilecektir. Bu süreçte cevap alınamayan kullanıcıların yerine yedek kazananlar alınacaktır.
• EFSAD ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.
• Ödül alan fotoğraflar EFSAD ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi koleksiyonuna alınacak ve fotoğrafçının adı belirtilerek gerekli görüldüğü zaman çeşitli basılı ve görsel materyallerde tanıtım amaçlı kullanılabilecektir. Bu durumda ayrıca bir telif ödenmeyecektir.
• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
• Bu yarışmanın Instagram platformu ile direkt bir ilgilisi bulunmamaktadır. Instagram’ın yapacağı değişiklikler ve düzenlemeler yarışmanın seyrini değiştirebilir. Bu sebeplerle düzenleyici firmalar sorumlu tutulamaz.
• Yarışmayı düzenleyen EFSAD ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.
• Bu şartnamenin uygulanmasından doğabilecek her türlü anlaşmazlığın çözümünde Eskişehir mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir. Tüm yarışmacılar, yarışma koşullarını ve Seçici Kurul Kararları’nı kabul etmiş sayılır.

Başvuru Tarihi: 19 Ağustos 2019 Pazartesi – 18 Ekim 2019 Cuma

Not: Ön eleme ve yarışma sonuçları daha sonra yarışmacılara bildirilecektir.

Seçici Kurul: Başvuru süresinin ardından açıklanacaktır.

Ödüller:
1-Kent yaşamı ve bisiklet Kategorisi :1.000 TL
En az 15 sergileme
2-Kent ve pişmiş toprak Kategorisi :1.000 TL
En az 15 sergileme
3-Tepebaşı kırsalda yaşam Kategorisi :1.000 TL
En az 15 sergileme

Son Başvuru Tarihi 18 Ekim 2019.

İletişim: Eskişehir Tepebaşı Belediyesi-Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Özgür Çamurlu 0507 255 26 42 0 222 211 40 00 / 25 55
E-posta: tepebasifotograf@gmail.com
Detaylar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ