21.09.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması

Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması

Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması-3

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Seçici Kurul Üyelerinin Birinci Derecedeki Yakınları Dışında Herkes Katılabilir.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, TMMOB 18., 19., 20., 21., 22., 23., 24. Dönem Başkanı Mimar Teoman Öztürk’ü 3. kez MEKÂN ÖYKÜLERİ yarışmasıyla anıyoruz.
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nde (tmmob) 1973-1980 yılları arasında Başkan olarak görev yapan ve 11 Temmuz 1994 tarihinde aramızdan ayrılan Mimar Teoman Öztürk’ü, ölümünün 25. yılında yeniden “TEOMAN ÖZTÜRK MEKÂN ÖYKÜLERİ YARIŞMASI / 3 ” başlığı altında üçüncü kez düzenlenen öykü yarışması ile anıyoruz.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası

Amaç
TMMOB Başkanı olan Mimar Teoman Öztürk’ ün TMMOB’ a ve topluma getirdiği birikimin, bugünün kentsel ve mekansal mücadelesinin içerisinde yeni bir bakış ve yorum ile yazmaya yönelenlerin potansiyellerini açığa çıkartarak sanat yoluyla yeni bir mücadele farkındalığı yaratmak.

Kapsam
“Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması” Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenmekte olup, tek kademeli ve ulusaldır. Yarışmanın organizasyon ve başvuru sürecinden Mimarlar Odası Ankara Şubesi sorumludur.

Sponsorlu

Yarışma Konusu: ÖÖykünün Konuları, Meslek Odalarının İşbirliği İçerisinde Yürütülen Kentsel Mekanlar Ve Alanlardır.

Katılım Koşulları

Yarışmaya dosya halinde en çok iki öykü ile başvurulur, bu öyküler daha önce basılmamış ve ödül almamış olmalıdır.

Seçici kurulu üyelerinin birince derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

Yarışma herkese açıktır.

Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru sahipleri dereceye giren öyküler ve basılması uygun görülen öyküler üzerindeki dijital ve basılı tüm kullanım haklarını bedelsiz olarak Mimarlar Odası Ankara Şubesine devrettiğini kabul eder.

Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda öykü sahibi uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.

Başvuru sahibi yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. Seçici kurulun yayımlamaya değer bulduğu öyküler kitap haline getirilir.

Yarışmaya Gönderilecek Eserlerde Aranacak Şartlar

Öykü konusu başta Mimarlar Odası olmak üzere, TMMOB’a bağlı odaların mücadele verdiği mekânlar ve alanlara ilişkin olacaktır. Hangi alanın seçileceği yazara bırakılmıştır.

Öyküler Türkçe olmalıdır, çeviri öyküler yarışma dışı bırakılacaktır.

Özgün, sade bir dille, 5.000 ile 15.000 karakter(600-2000 sözcük) arasında yazılmış öyküler değerlendirmeye alınacaktır.

Yarışmaya katılacak öyküler normal sayfa(A4) boyutunda, arial 12 punto,1.5 aralık bilgisayarla hazırlanarak 5 kopya halinde çıktı alınmalı, ayrıca bir cd ye kaydedilip üzerine isim yazmadan zarfa konularak teslim edilmelidir.

Yarışmacılar, yarışmaya internet üzerinden kayıt yaptıracak ve yarışma başvuru formunu doldurarak imzalayarak eserle birlikte teslim edecektir.

Eserlerin teslim edileceği zarfın sol üst köşesinde yarışmacının rumuzu yer almalıdır. (yarışma rumuzu 4 harf ile 3 rakamdan mevcuttur. Örn:ZTRK006, TEON234
Zarfın içerisinde teslim edilecek, yarışmacıya ait özgeçmiş times new roman 12 punto 800 karakteri geçmemelidir.

Yarışmacılar doldurdukları başvuru formunu özgeçmişi adres ve isimlerin olmadığı bir zarfa koymalıdır.

Yarışmaya katılacak 7 nüsha -üzerinde yazarına ait rumuzundan başka herhangi bir emare bulunmayan- başvuru formlu ve özgeçmişli zarf bir büyük zarf içerisine koyularak kargoyla yada elden teslim edilecektir

Yarışma Takvimi

Yarışmaya kayıt yaptırmak için Son Başvuru Tarihi: 17.09.2021

Eserlerin Teslim Tarihi: 19.11.2021

Kazananların açıklanması: 10.12.2021

Ödül töreni: 17.12.2021

Başvuru: Tmmob Mimarlar Odası Ankara Şubesi Konur Sokak 4/3 Kızılay Ankara

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ