<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Taşköprü Kaymakamlığı Logo Tasarım Yarışması

Taşköprü Kaymakamlığı Logo Tasarım Yarışması

Taşköprü Kaymakamlığı Logo Tasarım Yarışması

Taşköprü Kaymakamlığı Logo Tasarım Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya 18 Yaşını Doldurmuş Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Yarım Altın
İkincilik Ödülü Çeyrek Altın
Üçüncülük Ödülü Gram Altın
Mansiyon Ödülü Coğrafi İşaretli Taşköprü Sarımsağı
Ayrıca; Ödül Alan Yarışmacılara ‘Başarı Belgesi’ , Ödül Alamayan Yarışmacılara İse ‘Katılım Belgesi’ Verilecektir.

Yarışma Teması
T.C. Taşköprü Kaymakamlığı Logo Tasarımı

Yarışma Konu Ve Amacı
Yarışma; Kastamonu İli, Taşköprü İlçe Kaymakamlığı için, ilçenin temsil ettiği manevi ve kültürel değerleri ile doğal zenginliklerini ifade edebilecek, Taşköprü ilçesinin; tarihi, sosyolojik, fiziksel ve kültürel yapısıyla ilişki kuracak, akılda kalıcı, farklı büyüklükte tanıtım uygulamalarına uygun ve işlevsel bir şekilde imkân sağlayacak, ilçenin vizyon ve misyonunu yansıtacak, yaratıcı, özgün bir Kaymakamlık amblemin / logosunun oluşturulması ve hayata geçirilmesidir.

Yarışmanın Duyurulması
Tasarım yarışması duyurusu; Taşköprü Kaymakamlığı Web sitesi (http://www.taskopru.gov.tr/), Taşköprü kamu kurum ve kuruluşları ile yapılacak yazışmalar ile yapılacaktır.

Ads

Yarışma Koşulları
• Yarışma 18 yaşını doldurmuş amatör, profesyonel tüm katılımcılara açıktır.

• Yarışmaya jüri üyeleri ve birinci derece yakınları ile yarışmayı düzenleyen organizasyon üyeleri katılamazlar.

• Yarışmaya katılım bedelsizdir.

• Logo, Taşköprü’müzü en iyi ve özgün şekilde temsil etmeli; içerik ve görsellik açısından ayırt edici nitelikte olmalıdır.

• Her katılımcı en fazla 2 (iki) adet çalışma ile yarışmaya katılabilir.

• Her bir tasarımın; A4 boyutlu beyaz kâğıdın üst bölümünde ortalanmış biçimde ve uzun kenarı 15 cm’yi geçmeyecek şekilde büyük hali, kâğıdın alt orta kısmında tasarımın kısa kenarı 25 mm’den büyük olmayacak şekilde, küçültülmüş hali, siyah-beyaz ve renkli olarak yerleştirilecektir.

• Çalışmalar aşağıda belirtilen teslimat adresine; FreeHand, Illustrator, Corel Draw, vb. gibi vektörel çizim tabanlı tasarım programlarından birinde hazırlanmış şekilde orijinal dosyası ve vektörel hali ile birlikte, 300 dpi CMYK renk formatında, JPEG ve PDF olarak CD’ye kaydedilmiş olarak teslim edilecektir. (Çalışmaların CD’nin içerisinde kayıtlı olup-olmaması, eksik hatalı kayıtlar, CD’nin okunamaması vb. hususlar organizasyon sorumluluğunda değildir).

• Ekte (EK-1) yer alan Katılım formu eksiksiz olarak doldurulup bir zarfa konacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine altı rakamdan oluşan rumuz (Örnek; 349721.jpg) yazılacaktır. Birden fazla eser gönderenler aynı rumuzun son bölümüne alt tire 1, alt tire 2 olarak kayıt etmelidir (Örnek; 349721_1.jpg – 349721_2.jpg).

• Yapılan çalışmanın hikâyesi ve kullanılan sembollerin anlamları ayrı bir A4 sayfasına yazılarak başvuru evrakları ile birlikte gönderilmelidir. Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. (Ancak çalışma tüm yüzeylerde uygulanabilir olacak şekilde, baskı süreçleri de düşünülerek tasarlanmalıdır).

• Çalışmalar, TV ekranlarında, basılı materyallerde, farklı tanıtım malzeme ve uygulamalarında, renkli ve/veya siyah-beyaz olarak kullanılabilecek nitelikte değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir bir tasarım özelliğine sahip olmalıdır.

• Logonun çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (antetli kağıt, faks, dergiler, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta vb.) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde fonksiyonelliğini yitirmemesi gerekmektedir

• Hazırlanacak logo üzerinde “T.C. TAŞKÖPRÜ KAYMAKAMLIĞI” VEYA “TÜRKİYE CUMHURİYETİ TAŞKÖPRÜ KAYMAKAMLIĞI” ibaresinin bulunması zorunludur.

• Yarışmaya gönderilen Logo tasarımlarının üzerinde katılımcının tanınmasına neden olabilecek; isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.

• Teslim edilen çalışmalar, başka alanlarda kullanılmamış, kopya edilmemiş, Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış ve tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Taşköprü Kaymakamlığı, katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

• Yarışmacı yarışmaya katılarak ve imzalayarak yollayacağı “Yarışma Katılım Formu” ile tasarımların telif hakkının Taşköprü Kaymakamlığı’na ait olacağını kabul etmiş ve onaylamış olacaktır.

• Ödüle değer görülen eserin yüksek çözünürlükteki kopyası seçici kurul tarafından katılımcıdan talep edilebilir. Seçici kurul, seçilen eserin sahibinden eser üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir. Bunun için Taşköprü Kaymakamlığı tarafından ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz.

• Eserler, seçici kurul tarafından; temsil niteliği, yaratıcılık, özgünlük, uygulamadaki başarı vb. ölçütler üzerinden değerlendirilecektir.

• Kopya olduğu anlaşılan eserler seçici kurul tarafından değerlendirilmeye alınmayacaktır.

• Yarışmada kazanan çalışmanın daha sonradan, başka çalışmalarda esinlenildiği-çağrıştırdığı, taklit ya da kopya olduğunun tespit edilmesi durumunda verilen ödül iptal edilecek, katılımcıdan ödülü iade etmesi istenecek ve yarışma için yapılmış tüm giderler ve sonrasında Kaymakamlığın logoyu kullanarak yaptığı tüm giderler ilgiliden talep edilebilecektir. (Böyle bir durum, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılar bakımından, hiçbir anlamda talep hakkı doğurmaz).

• Yarışma sonunda birinci seçilen eser Kaymakamlık logosu olarak belirlenecek olup, herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın Kaymakamlık tasarrufundaki tüm etkinlik ve yazışmalarında kullanılacaktır.

Çalışmaların Gönderilmesi
Teslim Zarfı İçerisinde:
1- Katılım formunun (EK-1) yer aldığı üzerinde rumuz yazılı kapalı zarf,
2- 300 DPİ çözünürlük ve CMYK renk formatında oluşturulan çalışmanın; Vektörel hali, PDF ve JPEG olarak kayıt edildiği, üzerinde rumuz yazılı CD,
3- Logonun baskısının yapıldığı beyaz zeminli A4 kâğıdı,
4- Logo ile ilgili açıklama metni

A4 logo çıktısı, katılım formu ve CD hasar görmeyecek şekilde paketlenip, 1 Mart 2023 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Taşköprü Kaymakamlığı, Üstatlar Mah. Fevzi Çakmak Cad. Hükümet Konağı No:15, 37100 Taşköprü / Kastamonu adresine, şahsen veya iadeli taahhütlü olarak posta veya kargo ile teslim edilecektir. Yarışma sekretaryası Taşköprü Kaymakamlığı (Proje Ofisi) tarafından yapılacaktır. Kargo ve Postada oluşabilecek kayıp, hasar ve gecikmelerden Kaymakamlığımız sorumlu değildir. 1 Mart 2023 tarihi mesai bitiminden sonra gelen eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

Çalışmaların Değerlendirilmesi
Gönderilen eserler rumuzlarıyla beraber oluşturulan seçici kurula sunulacaktır. Seçici kurul üyelerinin verdiği puanlar, her bir eser için, ayrı ayrı toplanıp aritmetik ortalaması alınarak o eserin puanını oluşturacaktır. Böylece en yüksek puana sahip eser yarışmayı kazanacaktır.

Sonuçların Açıklanması
Yarışma sonuçları son başvuru tarihinden sonra seçici kurulun toplanmasının ardından 06 Mart 2023 tarihinde Taşköprü Kaymakamlığı resmi internet sitesi (http://www.taskopru.gov.tr ) üzerinden açıklanacaktır.

Yarışma Takvimi
Yarışmanın Duyurulması: 01 Aralık 2022
Son Başvuru Tarihi: 01 Mart 2023
Seçici Kurulun Değerlendirmesi: 02-04 Mart 2023
Sonuçların İlan Edilmesi: 06. Mart 2023

Ayrıntılı Bilgi Ve İletişim
Taşköprü Kaymakamlığı, Üstatlar Mah. Fevzi Çakmak Cad. Hükümet Konağı No:15, 37100 Taşköprü / Kastamonu
Tel: (0366) 417 10 09
Web: http://www.taskopru.gov.tr

Detaylar Ve Katılım Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ