17.09.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Tasarıma Değer Tasarım Yarışması

Tasarıma Değer Tasarım Yarışması

Tasarıma Değer Tasarım Yarışması

Tasarıma Değer Tasarım Yarışması Başvuruları. Sümaş Tekstil San. Tic. A.Ş bünyesinde yer alan Cotton Box’ın düzenlediği “Tasarıma Değer” yarışmasının amacı; ev tekstili sektöründe yeni tasarımcıların yetiştirilmesinin desteklenmesi, ev tekstilinde tasarım kavramını ön plana çıkarılmasına öncülük edilmesi, hem tasarıma hem de tasarımcıya değer verilen bir anlayışın oluşmasına ön ayak olunması, yenilikçi ve özgün tasarımcı kimliğinin güçlenmesine destek olunmasıdır.

Tema
“Yeni Dünya”

Değişen dünya düzlemiyle birlikte daima kendini yenileyen tasarım kavramı her geçen gün sınırlarını genişletmeye devam ediyor. Hayal gücümüzün ve bakış açımızın farklı bir boyut kazandığı şu günlerde, tasarımın ve tasarımcının ruhu da yeniden şekilleniyor. Toplumların izlenimlerini ve duygulanımlarını yansıtmak açısından güçlü bir araç niteliği taşıyan tasarımlar, şüphesiz ki bu değişimin en iyi örneklerini gözler önüne seriyor. Toplumdaki bireyleri ve tüm toplumları bir araya getirme gücüne sahip olan tasarımcılar ise değişen dünya düzeniyle birlikte yeniden düşünmeye, hayallerini tazelemeye ve kendi “Yeni Dünya”larını tasarımlarına yansıtmaya yöneliyor. Peki genç tasarımcıların Yeni Dünya’dan beklentileri nasıl şekilleniyor? Geleceğin tasarım ruhu içinde neler saklıyor? Ve sen yenilikçi ruhunla kendi Yeni Dünya’nı tasarlamaya ve sınırları ortadan kaldırarak “Tasarıma Değer” katmaya hazır mısın?

Teknik Koşullar
• Tasarımlar A3 boyutunda metraj ya da pano komposizyonlu çizim ve beraberinde giydirme veya simülasyon paftası şeklinde hazırlanmalıdır.
• Pafta bilgisayar ortamında hazırlanmış ise yüksek çözünürlüklü (maksimum 10 mb.) jpeg ya da pdf formatında web sitesine yüklenecektir.
• Pafta elde hazırlanmışsa yüksek çözünürlüklü (maksimum 10 mb.) fotoğrafı çekilerek jpeg ya da pdf hali web sitesine yüklenecektir.
• Ratosyon (metraj) baskı için hazırlanacak olan tasarımın ölçüleri 64 x 240 cm ya da 82 x 240 olmalıdır.
• Pano baskı için ölçüler çift kişilik nevresim takımında 220 x 238 cm, tek kişilik nevresim takımında ise 180 x 238 cm olmalıdır.
• Rotasyon ve pona baskı için renk sınırı 10’dur. Desenin bir raport içerisinde tekrarı olmalıdır.
• Tasarımda uygulanacak olan tasarım formatı tif ya da psd olmalıdır.
• Tasarımın çözünürlüğü 250-300 dpi aralığı olmalıdır.

Yarışma Organizatörü
Yarışma Sümaş Tekstil San. Tic. A.Ş bünyesinde yer alan Cotton Box tarafından düzenlenmektedir.

Sponsorlu

Katılım Koşulları

• Yarışma katılımı için ön şart üniversitelerin Moda Tasarımı, Geleneksel Türk El Sanatları, Grafik Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, Endüstriyel Ürünleri Tasarım ve İç Mimarlık bölümlerinde eğitim gören öğrenci olmaktır.
• Yarışmaya katılacak olan öğrencilerden öğrenci belgesi istenecektir.
• Yarışma başvuru sürecinin www.tasarimadeger.com web sayfası üzerinden tamamlanması gerekmektedir.
• Yarışmanın teknik koşullarına uygun olarak hazırlanmayan tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
• Hazırlanan tasarımın nevresim desenine dönüştürülebilir nitelikte olması gerekmektedir.
• Sümaş Tekstil San. Tic. A.Ş bünyesinde yer alan Cotton Box çalışanları, çalışanların birinci dereceden akrabası ya da jüri üyelerinin birinci dereceden akrabası olanlar yarışmaya katılamazlar.
• Yarışmaya katılan her tasarım için özgünlük, tasarımın başka bir kişi tarafından üretilmemiş, kopya edilmemiş veya benzer bir başka yarışmaya katılmamış ve tamamen özgün nitelikte olması şartları aranmaktadır. Bu koşulların aksinin tespiti durumunda, ilgili yarışmacı diskalifiye edilecektir. Böyle bir durumda olduğu saptanan ödül almış yarışmacının ödülü geri alınır ve derecesi iptal edilir. Yarışmaya gönderilen tasarımların özgün olmaması halinde hukuki ve cezai sorumluluk yarışmacıya aittir. Ayrıca üçüncü kişilerin söz konusu tasarımla ilgili hak iddia etmeleri durumunda tüm sorumluluk yarışmacıya aittir.
• Katılan eserlere ait çalıntı, intihal, kopya şikayetlerinde tüm sorumluluk eseri yarışmaya gönderen kişidedir. Coton Box’ın bu konuda hiçbir cezai, hukuki ve ekonomik sorumluluğu yoktur.
• Yarışmacılar hazırladıkları tasarımlarla “Tasarıma Değer” yarışmasından önce ya da sonra başka bir yarışmaya katılamaz.
• Yarışmacılar yarışmaya katılarak, tüm yarışma koşullarını baştan kabul etmiş sayılırlar.

Katılım Şekli
Yarışma başvuruları www.tasarimdeger.com web sitesi üzerinden online olacaktır. Online başvuru katılımcıların yarışma şartnamesini kabul etmesi (dijital onay) ve aşağıda listelenen başvuru maddelerinin web sitesi üzerinden doldurulması suretiyle yapılır.

Başvurunun yapılması
www.tasarimadeger.com web sitesinde yer alan başvuru formu doldurularak, yarışmaya başvuru yapılabilir.

Tasarımların Teslimi
Hazırlanan tasarıma dair görseller; moodboard, tasarımın hikayesi ve tasarımın teknik özelliklerini anlatan yazılı metin ile birlikte zip dosyası şeklinde dijital olarak web sitesine yüklenecektir.

Tasarım çalışmasında ve yazılı açıklamada;
Yarışmaya katılan yarışmacının kimliğini belirtecek herhangi bir ibare, işaret ya da imza bulunmamalıdır. Aksi tespit edilen durumlarda yarışmacı yarışma kapsamından çıkartılacaktır.

Ödüller
Yarışmaya başvuranlar arasında yarışma jürisinin oylaması ve dijital halk oylaması sonuçları olmak üzere iki farklı kategoride ödül verilecektir.

Ödül Kategorisi

Jüri Oylaması
Yarışma jürisinin oylamaları sonucunda belirlenen birincilik, ikincilik ve üçüncülük dereceleri olmak üzere toplamda 3 adet ödül verilecektir.
Birincilik Ödülü: 2021 Milano Tasarım Bienali’ne 3 günlük katılım hakkı (Birinci olan yarışmacı seçtiği 1 kişiyi de yanına alabilecek. 2 kişilik ulaşım, konaklama, sabah ve akşam yemeği bedelleri ödüle dahildir.)
İkincilik Ödülü: Apple Macbook Pro
Üçüncülük Ödülü: İstanbul Moda Akademisi & Eğitim Programı
Mansiyon Ödülü: Jüri oylamasına göre ilk 10’a giren yarışmacılara Cotton Box’tan hediye paketi

Dijital Halk Oylaması
Dijital halk oylaması sonucunda belirlenen birincilik, ikincilik ve üçüncülük dereceleri olmak üzere toplamda 3 adet ödül verilecektir.
Birincilik Ödülü: Cotton Box’tan 1.000 TL’lik hediye çeki İkincilik Ödülü: Cotton Box’tan 750 liralık hediye çeki Üçüncülük Ödülü: Cotton Box’tan 500 liralık hediye çeki

Yarışmada ödül kazanan tüm yarışmacıların ödülleri Cotton Box tarafından verilecektir.

Yarışma Takvimi
Başvuru Tarihi:10 Ekim 2020
Son Başvuru Tarihi:5 Şubat 2021
Jüri Ön Elemesi: 8– 15 Şubat 2021
Dijital Halk Oylaması: 18 Şubat – 1 Mart 2021
Jüri Değerlendirmesi: 4 – 11 Mart 2021
Sonuçların Açıklanması: 15 Mart 2021
Sonuçlar yarışmanın web sitesi üzerinden ilan edilecektir. Ayrıca dereceye giren proje sahiplerine elektronik posta yoluyla bilgi verilecektir.
Cotton Box yarışma takviminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Takvimde bir değişiklik olması durumunda güncel bilgiler yarışmanın internet sayfası aracılığıyla ilan edilecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Web Sitesi: https://tasarimadeger.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ