<style>.lazy{display:none}</style>

Sürdürülebilir Gelecek Yeşil Fikirler Yarışması

Sürdürülebilir Gelecek Yeşil Fikirler Yarışması

Sürdürülebilir Gelecek Yeşil Fikirler Yarışması

Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Sürdürülebilir Gelecek Yeşil Fikirler Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Başvurular Online Olarak Yapılacak.
Yarışma Ortaokul Öğrencileri Arasında Yapılacak.

Yarışmayı Düzenleyen Kurum: Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Tarafından Bilim Sende İşbirliği İle Düzenlenmektedir.
Yarışma Türü: Fikir Yarışması
Yarışmanın Kapsamı: Türkiye Geneli
Kimler Katılabilir: Ortaokul Öğrencileri
Başvuru Şekli: Online

Amaç
Yeşil Fikirler Yarışması öğrencilerin toplumlarını etkileyen çevre sorunlarına dahil olmalarını, eleştirel düşünme ve araştırma becerilerini kullanarak yaratıcı ve sürdürülebilir çözümler bulmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlenmektedir.

Yarışma Ödülleri
Değerlendirme Sonucu Seçilen 3 Fikrin Sahiplerine
Tablet Bilgisayar Ve 1 Yıllık Vitamin Eğitim Okul Destek Paketi Hediye Edilecektir.

Yarışmaya katılmak için evinde, okulunda veya etrafında gördüğün bir çevre sorununu çözmeye dair bir sistem, düzenek veya topluluk hareketi fikri geliştirebilirsin. Bunun için aşağıdaki başlıklardan birini seç ve üzerine düşünmeye başla. Geliştireceğin fikir basit de olabilir, karmaşık da olabilir. Önemli olan, fikrin tamamen sana ait olması.

Ads

Fikir Üretilebilecek Başlıklar
İleri Dönüşüm

Etrafındaki ömrü tükenmiş eşyalardan ileri dönüşümü kullanarak bambaşka işlevli yeni eşyalar üretmeye ne dersin? Yeni tasarladığın eşyanın fotoğrafını çekip göndermen ve işlevini yazman yeterli.
İleri dönüşüm; eskimiş ve ömrünü tamamlamış malzemeleri onararak, yenileyerek veya başka bir amaçla kullanarak yeni bir şey yaratmaktır. Aynı zamanda bir şeyi orijinal nesnenin değerini artıracak şekilde geri dönüştürmek veya yeniden kullanmak anlamına gelir.

Sürdürülebilir Okul Kavramı
Okul gün içinde vaktini en çok geçirdiğin yer. Peki okulunda fikirlerinle bir fark yaratmak ister misin? Okulunu daha çevreci, daha verimli, daha sürdürülebilir hale getirecek her türden fikirlerini merak ediyoruz! Kendini sınırlama, sadece düşün, tasarla ve fikrini bir proje haline getirmeye çalış.

İklim Kampanyası

İklim değişiyor, dünya giderek ısınıyor. Yeryüzündeki kaynaklar her gün artan nüfus ve tüketim miktarı karşısında yetersiz kalmak üzere. Uzmanlar uyarıyor; alışkanlıklarımızı değiştirmezsek yakın bir gelecekte yeni bir gezegen aramak zorunda kalacağız.
İklim Değişimi ve sürdürülebilirlik konusunda insanları bilinçlendirmek, etrafını harekete geçirmek için bir proje fikri tasarla! Bu fikir bir sosyal medya kampanyası yapmak, bir konferans düzenlemek, bir şarkı, bir tiyatro oyunu veya başka bir şey olabilir. İnsanları bir araya getir ve değişime yön ver!

Başvuru Koşulları
Yarışma Ortaokul 5. 6. 7. Ve 8.Sınıf Öğrencilerine Yöneliktir.
Yarışmaya Her Öğrenci Bireysel Olarak Başvurabilecektir.
Her Öğrenci Birden Fazla Fikirle Yarışmaya Başvurabilir.

Değerlendirme

Yarışmanın jürisi tarafından yapılacak değerlendirme ile her başlık için bir “en iyi fikir” seçilecektir. Böylece toplam 3 fikir seçilmiş olacaktır. Aynı zamanda seçilecek en iyi 20 fikir sahibi, alanında uzman eğitmenler eşliğinde “Fikirden Projeye” atölye çalışmasına katılacaktır. Finalist olan 20 fikir daha sonra belirlenecek bir alanda halka açık bir şekilde sergilenecektir.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru Tarihi: 3 Mayıs 2024
Finalistlerin Açıklanması: 13 Mayıs 2024
Kazananların İlanı Ve Ödül Töreni: 11 – 14 Haziran 2024

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ