<style>.lazy{display:none}</style>Sümela Kültür Yolu Festivali Trabzon Fotomaraton
23.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Sümela Kültür Yolu Festivali Trabzon Fotomaraton

Sümela Kültür Yolu Festivali Trabzon Fotomaraton

Sümela Kültür Yolu Festivali Trabzon Fotomaraton

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Foton Derneği Sümela Kültür Yolu Festivali Trabzon Fotomaraton Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Amatör Ve Profesyonel Tüm Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Yarışmada Toplam 156 Bin Türk Lirası Ödül Verilecek

• 6 Tema (3 Dijital Ve 3 Cep) Birincisine 15 Bin Türk Lirası
• 6 Tema (3 Dijital Ve 3 Cep) İkincisine 7 Bin Türk Lirası
• 6 Tema (3 Dijital Ve 3 Cep) Üçüncüsüne 4 Bin Türk Lirası

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının düzenlediği Sümela Kültür Yolu Festivali kapsamında 26 Ağustos 2023 (Cumartesi) tarihinde FOTON Derneği tarafından gerçekleştirilecek FotoMaraton Trabzon etkinliği, amatör ve profesyonel tüm fotoğraf severlere açıktır. Etkinliğe herhangi bir fotoğraf makinesi, akıllı cep telefonu ve tablet ile ücretsiz katılım sağlanabilir.

Kayıt Masası: Fiziki kayıt işlemleri 26 Ağustos 2023’te saat 10.00’da Atatürk meydanında başlayacaktır. (Biletinial.com) üzerinden kayıt yapıldığı için, bilgileriniz önceden tanımlı olacaktır. Yaka kartınız ve T-shirtünüz kayıt masalarından teslim edilecektir.

Ads

Fotoğraf Teslimleri: Tüm fotoğrafların teslimi www.fotondernegi.com üzerinden 26 Ağustos 2023’te saat 23.59’a kadar gerçekleşecektir. Cep telefonu ile katılan katılımcılar fotoğraflarını ayrıca #SümelaKültürYolu #FotoMaratonTrabzon hashtagleri ile herkese açık Instagram hesapları üzerinden paylaşırlar. Tüm fotoğrafların orijinal halleri (adı bile değiştirilmeden) internet sitesine yüklenir.

Önemli Bilgiler

Fotoğrafların Photoshop vb. programlarla manipüle edilmesi kurallara aykırıdır. Fotoğraf makinasının ve akıllı telefonlarınızın izin verdiği kırpma, fotoğrafı döndürme vb. işlemler kurallara aykırı değildir. Üst üste fotoğraf çekim tekniği ile üretilen fotoğraflar kural dışı sayılacaktır. Drone ile çekimler kabul edilmeyecektir.

Toplamda 3 tema fotoğraf makinesiyle, 3 tema da cep telefonu ile çekilecektir. Aynı katılımcı her iki kategoride de yarışmaya katılabilir. Bu durumu kayıt sırasında bildirmesi gerekmektedir.

Fotoğraf çekmek için bir güzergâh yoktur. Etkinlik süresinde katılımcılar Sümela Kültür Yolu Festivali etkinlikleri bölgesinde olmak üzere çok sayıda fotoğraf çekebilirler. Teslim anında, açıklanan her tema için en az bir adet fotoğraf teslim edilmesi gerekmektedir.

Fotoğrafların, tema açıklama sıralamasına göre çekilmesi gerekmektedir. Örneğin; 2.temanın açıklanmasından itibaren ilk tema için fotoğraf çekilemez.

Fotoğraf temalarının açıklanacağı istasyonlar, etkinlik gününde lanse edilecektir. 2. istasyonun lokasyonu, ilk istasyonda; 3. istasyonun lokasyonu ikinci istasyonda açıklanacaktır.

Katılımcılar istasyonlarda olduklarını kanıtlayabilmek üzere istasyonlarda açıklanacak FotoMaraton’un gösterdiği ikonları fotoğraflamak zorundadırlar. Fotoğraf tesliminde ilgili istasyon fotoğrafları talep edilecektir.

İstasyonlara en fazla 30 dakika geç kalınabilir. Aksi halde yeni tema kartları (istasyon kanıt) fotoğraflanamaz ve etkinliğe devam edilemez.

Etkinlik öncesinde fotoğraf makinasının ve cep telefonlarınızın tarih ve saat ayarları kontrol edilmelidir. Geçmiş dönemde işlenen fotoğraflar diskalifiye olacaktır.

Fotoğraf makinesiyle katılan katılımcılar fotoğraflarını JPG (JPEG) formatında teslim etmelidirler. Sadece JPG özelliği olmayan yarışmalar RAW/JPG olarak çekim yapabilir.

Tüm temalara ait fotoğrafları teslim eden katılımcılara katılım sertifikaları mail adreslerine gönderilecektir.

Katılımcılar ilan edilen ödül sahiplerine 15 gün içinde itiraz edilebileceklerdir ve 15 gün sonra ödüller kesinleşecektir.

Fotoğrafların telif hakkı katılımcılara aittir. Çekimlerde her türlü ekipman ve araç kullanımı serbesttir.

Tema belirleyicileri jüri değildir. Katılımcılar tema belirleyicilere istedikleri soruları sorabilirler ve yardım talep edebilirler.

Elemeye gönderilen fotoğraflar, sonuçlar açıklanana kadar hiçbir şekilde sosyal medyada paylaşılamaz, duyurusu yapılamaz veya jüri üyelerine gönderilemez.

Yarışmaya Kayıt Olmak İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ