<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Su Ve Yaşam Ve Longoz Ve Yaşam Afiş Tasarım Yarışması

Su Ve Yaşam Ve Longoz Ve Yaşam Afiş Tasarım Yarışması

Su Ve Yaşam Ve Longoz Ve Yaşam Afiş Tasarım Yarışması

Sakarya Belediyesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ve Saski Su Ve Yaşam Ve Longoz Ve Yaşam Afiş Tasarım Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Ve Dünya Geneli Tüm Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
3 Adet Su Ve Yaşam Başarı Ödülü 1.000 Türk Lirası
3 Adet Longoz Ve Yaşam Başarı Ödülü 1.000 Türk Lirası
Satın Alma Ve Sergileme Ödülü 250 Türk Lirası (Eser Sayısı Seçici Kurul Değerlendirmesi Sonrası Belirlenecek)

Konu, Amaç Ve Kapsam
Yarışmanın temel amacı suyun yaşamımızdaki önemine tasarımlar aracılığıyla vurgu yapmaktır. Yarışması iki kategoriden oluşmaktadır. Yarışmanın birinci kategorisi ‘Su ve Yaşam’dır. Yarışmacılardan bu konu başlığı ile uyumlu; “su tasarrufu, suyun ulaşılabilirliği, doğal su kaynaklarının önemini vs” ortaya koyacak çalışmalar beklenmektedir. Yarışmanın diğer kategorisi ise “Longoz ve Yaşam” olarak belirlenmiştir. Yarışmacıların tasarımlar aracılığıyla Türkiye’de sınırlı sayıda bulunan longoz ormanlarının önemine dikkat çekecek çalışmalar istenmektedir. Yarışmanın aynı zamanda Sakarya’nın önemli bir doğal zenginliği olan Acarlar Longozu’nun muhafaza edilmesine ve gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

Yarışmaya Katılım Koşulları

– Yarışma; seçici kurul üyeleri, birinci derece yakınları ve yarışmayı düzenleyen kurum çalışanları dışında Türkiye ve Dünya’daki amatör ve profesyonel herkese açıktır.
– Tasarımların üzerinde herhangi bir logo, kurum adı veya işaret olmamalıdır.
– Yarışma “Su ve Yaşam” ve “Longoz ve Yaşam” olmak üzere iki kategoriden oluşmaktadır. Sanatçı/tasarımcılar her iki kategoriye birden katılabileceği gibi yarışmanın yalnızca tek bir kategorisine katılmakta da özgürdür.
– Yarışmacılar her kategoriye daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış, sergilenmemiş (sosyal medya, youtube v.b dâhil) yalnızca bir ( 1 ) adet tasarım ile katılabilir.
– Başvuru tasarımının daha önce sergilendiğinin ve/veya herhangi bir yarışmaya katılmış olduğunun tespiti halinde ilgili eserin adaylığı / başvurusu derhal iptal edilecektir. Bu hususun ödül kazanıldıktan sonra tespiti halinde aday kazandığı para ödülünü (yasal faizi ile) ve başarı/katılım belgesini iade ile mükellef olacaktır.
– Yarışmada, sadece belirtilen konularda yapılacak olan afiş tasarımları değerlendirmeye alınacaktır.
– Yarışmaya katılan tasarımların üzerinde kullanılacak mesajların dili, Türkçe veya katılımcıların yerel dillerinden biri olabilir. Ancak yerel dillerden biri kullanıldığı takdirde
mutlaka İngilizcesinin de olması gerekmektedir. Aksi durumda bu tarz tasarımlar değerlendirme dışı tutulacaktır.
– Afişlerde görsel tasarımı destekleyen sözel bir mesaj (başlık, slogan, vb.) kullanılabilir.
– Afiş tasarımı için sponsor, içerisinde ticari amaçlı logo veya görsel kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra siyasi, insan haklarına aykırı, cinsellik içeren sembol ve görsel içermemelidir.
– Düzenleme Kurulu gerekli gördüğü takdirde, yarışma takvimi üzerinde değişiklik yapabilir veya yarışmayı herhangi bir aşamasında iptal edebilir.
– Yarışmaya katılan ve tasarımları sergilenmeye değer bulunan tüm sanatçılar/tasarımcılar, bu şartnamenin hükümlerini peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Ads

Tasarımların Gönderilmesi

– Her tasarımcı (toplamda) en fazla iki ( 2 ) eser ile yarışmaya katılabilecektir.
– Yarışmaya gönderilecek tasarımlar, insankaynaklari@sakarya-saski.gov.tr e-posta adresine gönderilecek olup kargo veya elden teslim kabul edilmeyecektir.
– Afiş çalışmalarında renk ve teknik kullanımında herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak dört renkli (CMYK) ofset baskı teknolojisi ile elde edilebilen renklerin dışına kesinlikle çıkılmamalıdır.
– Afişler, 70 x 100 cm boyutunda, 300 dpi çözünürlükte, dikey çalışılmış olmalıdır ve baskıya hazır bir formatta (.pdf veya .jpeg) gönderilmelidir.
– Ölçüleri ve formatı uygun olmayan tasarımlar elenmiş kabul edilecektir.
– Gerek görüldüğü taktirde afişlerin baskı hazırlığı da düşünülerek tasarımların orjinalleri, Adobe Illustrator (.ai) veya Photoshop (.eps) veya Photoshop (.psd) veya Photoshop (.tiff) versiyonlarından biri ile program uzantısı belli olacak şekilde çalışılmalıdır. Orijinaller CMYK modunda en az 300 dpi çözünürlükte bir sıkıştırma yapılmadan, fontlar convertlenerek istenecektir.
– Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için SASKİ sorumlu olmayacaktır.
– Yarışmacı web sitesinde bulunan ‘Katılım Formu’nu yapmış olduğu tasarımla birlikte -dijital olarak- doldurduktan sonra insankaynaklari@sakarya-saski.gov.tr e-posta adresine iletmesi gerekmektedir. Katılım formu gönderilmediği takdirde yarışmaya katılım sağlanmamış sayılacaktır.

Dosyaların İsimlendirilmesi
1. Adım : Eser sahibi tasarımın başına T koymalı ve 5 rakamdan oluşan “Rumuz” yazmalı ve sonra alt çizgi eklemelidir.
Örneğin; “T13450_” gibi.

2. Adım : Rumuz ve alt çizgiden sonra fotoğrafın sıra numarası rakamla yazılmalı (1’den 2’e kadar) Örneğin; T13450_1, T13450_2,

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 11 Mart 2020. Yarışma Sonuçları 16 Mart 2020’de Açıklanacak.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ