<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Stoneline Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması

Stoneline Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması

Stoneline Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması

Stoneline Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 6 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 4 Bin Türk Lirası
5 Adet Mansiyon Ödülü 2.000 Türk Lirası (5 Adet)
Ayrıca Uygun Görülen Sayıda Teşvik Ödülü

Stoneline, dünyanın her yerinden tedarik ettiği farklı görsel ve yüzey dokularıyla tabloyu andıran 400’ü aşkın doğal taşı, yaşam alanlarıyla buluşturarak, mimarların ve tasarımcıların projelerinin birer baş yapıta dönüşmesi için olanak sunmaktadır. 1997 yılında İstanbul’da kurulan Stoneline, mimarinin vazgeçilmez unsurlarından; mermer, granit, onyx ve diğer tüm doğal taş çeşitlerinin ithalat ve ihracatını yapmaktadır. 20 yılı aşkın birikim ve tecrübesiyle tasarım, projelendirme, üretim, montaj, yüzey koruma ve satış sonrası hizmetlerinin yanı sıra plaka, bundle veya konteyner bazında satış hizmeti de vermektedir.

Yarışmanın Konusu Ve Amacı
Yarışmanın konusu; doğal taş ve mermer alanında dünyada ve Türkiye’de önemli bir konuma sahip olan “Stoneline”nın ürünlerinin sergileneceği fuar standının tasarlanmasıdır. Yarışma kapsamında, mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencilerinin yaratıcı, yeni ve yenilikçi fikirler üretmelerini teşvik etmesi amaçlanmaktadır.

Yarışma, 01 – 04 Nisan 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan MARBLE İZMİR Fuar’ında yer alacak olan Stoneline fuar standının oluşturulmasında, kurumsal imajın en etkin biçimde sergilendiği fonksiyonel, özgün, ziyaretçilerin ürün deneyimini yaşamalarına olanak veren ve uygulanabilir tasarımlar elde etmek ve birinci ödüle değer bulunan tasarımın uygulanması amacı ile düzenlenmektedir.

Ads

Yarışmanın Türü Ve Şekli
Yarışma; TMMOB Mimarlar Odası Yarışmaları Yönetmeliği uyarınca serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş ortakçıl proje yarışmasıdır. Yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir.

Yarışmaya Katılım Koşulları

• Yarışma, Yükseköğretim Kurulu’na bağlı (TC ve KKTC’de yer alan) üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı ve endüstri ürünleri tasarımı lisans programlarında öğrenim gören öğrencilere açıktır. Diğer tasarım ve sanat disiplinlerinden öğrenciler, yukarıda belirtilen disiplinlerden oluşan ekiplerde yer alabilirler.
• Yarışma sürecinde, birlikte çalışmanın önemli olduğu, disiplinler arası ilişkiyi güçlendirecek bir deneyim yaratacağı öngörüsüyle, yarışmaya ekip olarak girilmesi önerilmektedir.
• Mimarlık ve İç Mimarlık/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencilerinin, Mimarlar Odası ve İç Mimarlar Odası öğrenci üyesi olması gerekmektedir, diğer disiplinlerden olan öğrencilerin ise okullarından alacakları onaylı öğrenci belgesi ile katılmaları beklenmektedir.
• Yarışma Seçici Kurul asil ve danışman üyeleri ile yarışmayı açan kurum birimi yöneticilerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz. Çıkabilecek sorunlarda Mimarlar Odası Yarışma Yönetmeliğinin, yarışmalara katılım esaslarını tanımlayan Madde 17(2) hükümleri geçerlidir.
• Yarışmaya katılan öğrenciler, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
Katılımcıların ogrenciyarismasi@stoneline.com.tr adresine e-posta adresi aracılığı ile öğrenci üye sicil no.su, isim, adres ve okulunu bildirerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. (Ekip olarak katılanlardan bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir)

Yarışma İletişim Bilgileri
Stoneline Ayazağa Showroom*
Mimarsinan Mah. Sarı Lale Sk. No: 4/A 34075 Eyüp / İstanbul
www.stoneline.com.tr
ogrenciyarismasi@stoneline.com.tr

* Yarışmacılar taş örneklerini Stoneline Showroom adresinde haftaiçi ve Cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arasında görebilirler.

Yarışmacılardan İstenenler

• Tasarım düşüncesini, temel yaklaşımları ortaya koyan grafiksel anlatımlar,
• 1/20 ölçekte, tasarımın temel ilkelerini açık olarak tanımlayan ve uygulamalarını anlatan plan, kesit ve görünüşler,
• Tasarımın özellikli nokta/noktalarından (tasarımın ifadesini kuvvetlendirecek biçimde 1/10, 1/5, 1/1 ölçeklerde) sistem, nokta detayları,
• Maket fotoğrafları ve/veya 3 boyutlu çizim, perspektif, canlandırma, şema ve eskizler,
• Projeye/proje konusuna olan yaklaşımlarını ortaya koyan açıklama raporu, tasarımın kavramsal ve teknik açıklamalarını içerecek şekilde paftalar üzerinde yer alacaktır. Ayrıca projenin genel yaklaşım ve kararlarını Türkçe olarak açıklayan en fazla 500 sözcükten oluşan Word formatında kaydedilmiş bir A4 rapor sunulmalıdır.

Teslim Şekli Ve Sunum Tekniği
Yarışmanın teslimi dijital ortamda gerçekleştirilecektir.
• Sunum tekniğine ilişkin herhangi bir kısıtlama yoktur. Her türlü anlatım (çizim, yazı, renk) serbesttir.
• Tüm sunuşlar en fazla 2 adet dikey A1 (59,4 x 84 cm) boyutlarında 300 ppi çözünürlükte CMYK – PSD olarak kaydedilmelidir.
• Her proje bir rumuzla tanımlanacaktır. Bu rumuz, 5 rakamdan oluşacak ve teslim edilen her pafta, CD, kağıt ve zarfın sağ üst köşesinde yer alacaktır. Paftalarda rumuz 1 cm x 5 cm boyutunda sağ üst köşede yer alacaktır. Yüklenecek dijital dosyaların ismi yalnızca rumuzdan oluşmalıdır.
• Sergileme kolaylığı bakımından paftalarda, sağ alt köşede paftanın asılma şemasındaki yeri çizilecektir.
• Yarışmaya katılacak tüm ekipler, projelerinin tüm belge ve paftalarını, klasör adı rumuz rakamlarından oluşacak tek bir dosya içerisinde “zip” veya “rar” formatlarında, ogrenciyarismasi@stoneline.com.tr adresine wetransfer aracılığı ile mail olarak göndereceklerdir.
Son gönderim günü 02 Şubat 2020 Pazar günü saat 23.59’a kadardır. Belirtilen teslim saatinden sonra sistem kapanacak ve dosya kabulü yapılmayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ