03.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Şinasi Barutçu Kupası Baskı Fotoğraf Yarışması

Şinasi Barutçu Kupası Baskı Fotoğraf Yarışması

Şinasi Barutçu Kupası Baskı Fotoğraf Yarışması

Fotogen Fotoğraf Sanatı Derneği 32. Şinasi Barutçu Kupası Baskı Fotoğraf Yarışması Başvuruları Başladı.

Amaç
Şinasi Barutçu Kupası üç yıl süren bir baskı fotoğraf yarışmasıdır. Fotoğrafçılarımızı tek fotoğrafın olası rastlantısallığından uzaklaştırarak, bir konu bütününü düşünmeye yöneltmeyi, ayrıca üç yıl boyunca sürekli ve düzenli bir çalışmayı teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Konu
Katılımcılar istedikleri konuyu, istedikleri teknikte işlemekte özgürdürler.

Kategori ve Bölümler
“FOTOGEN 32.Şinasi Barutçu Kupası Baskı Fotoğraf Yarışması”; Baskı kategorisinde ve Renkli veya Siyah-Beyaz Fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür. Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

Özel Koşullar
Yarışmaya katılım ücretsizdir.
Çalışmalar aşağıda belirtilen boyutlarda baskı olarak yollanacaktır.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Yarışma çağrılı yarışma olup amatör veya profesyonel, 18 yaş üstü fotoğrafçılar Düzenleme Kurulu tarafından davet edilir. TFSF temsilcisi, Jüri ve Düzenleme Kurulu üyeleri ile birinci dereceden yakınları (akrabaları) yarışmaya katılamazlar.

Haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.
TFSF onaylı/patronajlı bir yarışmaya katılmakla yarışmacı, TFSF üyesi federe dernek üyesi olsun veya olmasın, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde TFSF kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır; TFSF elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik TFSF ile iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile TFSF tarafından yasaklanır ve adı her şekilde teşhir edilir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.
Düzenleme Kurulu ve TFSF, ödül ve/veya başarılı fotoğrafların, üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıt(lar)ın tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

Kural ihlali yaptığı belirlenen katılımcıya “TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi” (www.tfsf.org.tr/indir/yarismalar/TFSF_Yarisma_Duzenleme_Standartlari_Yonergesi-YG_002-10-03_06_2017.pdf) 13. Madde’deki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının ödül ve/veya başarısı iptal edilir; ödül ve/veya başarı yeri boş bırakılır; ödül, başarı unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül ve/veya başarı almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül ve/veya başarısını katılımcının iade etmesi gerekir.
Yarışma sonuçları FOTOGEN’in www.fotogen.org.tr ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu -TFSF’nin www.tfsf.org.tr web sitesinde ilan edilecek; ayrıca tüm katılımcılara telefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 17 Ekim 2020. Yarışma Sonuçları 26 Kasım 2020 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ