28.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Şiir Yarışması

Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Şiir Yarışması

Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Şiir Yarışması

VI. Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Şiir Yarışması Başvuruları Başladı. Yedincisi Düzenlenen Ödüllü Yarışmanın Konusu “Yol”. Yarışmaya Yurt İçi Ve Yurt Dışından Seçici Kurul Üyeleri Yakınları Dışında Herkes Katılabilir.

Şiir Yarışması 2021: Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri tarafından şiir meraklılarını yazmaya özendirmek amacıyla 7.si düzenlenen “yol” konulu Şiir Yarışması 2021 başlıyor. Ödüllü şiir yarışmaları içerisinde süreklilik arz eden nadir güncel yarışmalardan olan Simit Çay Şiir Yarışmaları 2021 yılında da sizlerle. Yarışma bilgileri aşağıda detaylandırılmıştır.

Ödüller
• Birinciye: 400 lira + e-başarı belgesi (.pdf formatında)
• İkinciye: 250 lira + e-başarı belgesi (.pdf formatında)
• Üçüncüye: 100 lira + e-başarı belgesi (.pdf formatında)
• 4, 5, 6 ve 7.ye: 2’li Kitap Seti

Ödül Töreni
• Fiziki ortamda herhangi bir ödül töreni yapılmayacaktır. Bu sebeple ödüller aşağıdaki belirtilen biçimlerde sahiplerine ulaştırılacaktır.
• Belgeler posta ile gönderilmeyecek olup sadece belirtilen e-posta adreslerine 20 Mart 2021 tarihine kadar aktarılacaktır.
• Kazanılan para ödülleri Türkiye’de hizmet veren bir banka şubesindeki -bizzat kazanan kişiye ait- IBAN numarasına 20 Mart 2021 tarihine kadar yatırılacaktır. Nitekim ödül kazanılması durumunda yonetici@simitcay.com’a gönderilen IBAN beyanları dikkate alınacaktır. Beyan hususunda yaşanan herhangi bir aksaklıktan yarışma kurulu sorumlu değildir.

• Yarışmanın Konusu: Konu yoldur. Nitekim yarışmada “yol”u temel alan tüm konular ele alınacaktır. Bununla birlikte şiirlerin başlıklarında “yol” kelimesinin geçmesi zorunlu değildir. Yani önemli olan şiirin içerisinde yol temasının işlenmesidir. Bu yolun ayrılıkla ilişkisi de olabilir insanları birbirine kavuşturması da. (Bakınız: İyi bir başlık için nelere dikkat edilmelidir?)
• Biçim: Herhangi bir biçimsel kısıtlama bulunmamaktadır.
• Yarışmanın son başvuru tarihi, saati: 1 Ocak 2022, 20.00
• Sonuçların açıklanması: 20 Ocak 2022, saat 20.00
• Instagram hesabımız ile bizimle iletişim kurun: @simitcayedebiyat

Sponsorlu

Yarışma Hakkında Bilgi Ve Amacımız
Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri olarak düzenlediğimiz bu şiir yarışması, şiir ile ilgilenen kişilere kendilerini gösterecekleri bir ortam yaratma gayesi taşımaktayız.

Şiir yarışmamız her yaştan ve her uyruktan şiirseverlere açıktır. Kısacası katılımcılar için herhangi bir şehir veya bölge sınırlaması yoktur. Yurt içi ve yurt dışından katılımlar mümkündür. Ancak yurt dışında belirtilen adres ve banka hesaplarına ödül gönderimi yapılmaz. Seçici kurul ve seçici kurula dâhil olan kişilerin yakınları yarışmaya katılamazlar.
YERİ: Simitcay.com Genel Ağ Sayfası.

Yarışma Koşulları
1. Yarışmaya katılan şiirin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir süreli yayında veya şiir sitesinde* yayımlanmamış olması gerekir. Bunun yanında, kısmen veya tamamen alıntılanmış şiirler de değerlendirme dışı bırakılacaktır.
2. Her yarışmacı, yarışmaya en fazla iki (2) şiirle katılabilir. Şiirlerin dili, Türkiye Türkçesi ile anlaşılabilmesi kaydıyla herhangi bir Türk lehçesi (Azerbaycan Türkçesi vb.) olabilir. Yarışmada konu “yol” olup tarz sınırlaması yoktur. Ayrıca katılımcılardan hiçbir ücret talep edilmeyecektir.
3. Yarışma genel ağ (internet) üzerinden gerçekleştirilecektir. Kesinlikle elden dosya teslimi yapılmayacaktır. Formdaki (*) ile işaretlenen ad, soyad, adres gibi tüm bilgilerin doğru biçimde doldurulması zorunludur. Ayrıca yarışmada tüm katılımcılar kendi bilgilerini doğru bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde kazanılan ödül iptal edilecektir.
4. Yarışmaya katılan şiirler yapıt sahibine geri verilmeyecektir. Eserlerden uygun görülenler, herhangi bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, yapıt sahibinin ismi zikredilmek koşuluyla yarışmayı düzenleyicileri tarafından bir kitapta toplanabilir, dergi, gazete, e-yayın, sosyal medya veya genel ağ sayfasında yayımlanabilir.
5. Yarışmaya katılan eserler üzerinde Seçici Kurul tarafından dil bilgisine ilişkin düzenleme yapılabilir. (Ki ve de bağlacının yanlış yazılması, “herkes”in “herkez” biçiminde bilinçli olmayarak yazılması vb. durumlarda yazım düzeltmesi yapılabilir; estetik kaygılarla yapılan özgün imlaya karışılmaz.)
6. Covid-19 salgını nedeniyle ödül töreni yapılmayacaktır. Bu husustaki işlemler yukarıdaki “ödül töreni” başlıklı bölüm uyarınca yapılacaktır.
7. Etkinlik düzenleyicileri gereken hâllerde yarışma koşullarında değişiklik yapabilir, yarışmayı iptal edebilir, belirli bir sırayı paylaştırabilir [iki birinci seçme gibi (bu durumda bir sonraki sıra belirlenmez)] ya da iptal edebilir. Ayrıca düzenleyiciler yarışma takviminde her türlü değişikliği yapmaya yetkilidir.
8. Şiir yarışması düzenleme biçimi ve şiirlerin değerlendirilmesindeki tüm yetki seçici kurula aittir.
9. Şiirlerin içeriği ile ilgili bütün sorumluluk eser sahibine aittir. Nitekim yarışmaya katılan toplumun genel hassasiyetlerine ve yasalara aykırı eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
10. Yarışma sonucu açıklandıktan itibaren 10 gün içerisinde katılım esnasında beyan edilen e-postaya yonetici@simitcay.com e-posta adresinden gönderilen bildirime yanıt vermeyen -ulaşılamayan- kişilerin ödülleri iptal edilecektir. Bu ödüller bir başkasına devredilmeyecektir.
11. Yarışmaya şiir gönderen şairler bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.
* Şiir sitelerinde yayımlanan şiirler, sonuçların açıklanmasının ardından 2 saat içerisinde mevcut siteden kaldırılmalıdır. Şiirin yayımlandığı yer ile oluşabilecek her türlü uzlaşmazlıktan şiirin sahibi sorumludur.

Yarışma Detayları İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ