23.07.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Şiir Yarışması

Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Şiir Yarışması

Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Şiir Yarışması

VI. Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Şiir Yarışması Başvuruları Başladı. Altıncısı Düzenlenen Ödüllü Yarışmanın Konusu “İnsan”. Yarışmaya Yurt İçi Ve Yurt Dışından Seçici Kurul Üyeleri Yakınları Dışında Herkes Katılabilir.

Başlangıç Konulu Daha Önceki Yarışmanın Sonuçları İçin Tıklayın. (Bağlantı Henüz Aktif Değildir. Sonuç Değerlendirmesi Henüz Tamamlanmamıştır. (Şu Anlık Öngörülen Sonuç Açıklama Tarihi: 1 Ocak 2021; Yarışmaya Katılan 1500 Civarındaki Şiirin Değerlendirmesi Bittiğinde Sonuç Açıklanacaktır.)

Yeni Yarışmamızın Konusu: İnsan *
(Başlangıç konulu yarışma sona ermiştir. “İnsan” konulu yeni yarışmaya katılabilirsiniz.)

* Yarışmada “insan”ı temel alan tüm konular ele alınacaktır. Şiirlerin başlıklarında “insan” kelimesinin geçmesi zorunlu değildir. Önemli olan şiirin içerisinde insan temasının işlenmesidir. Bu insanın acizliği de olabilir, insanın bir kişiye duyduğu tutku da. (Bakınız: İyi bir başlık için nelere dikkat edilmelidir?)

Biçim: Herhangi bir biçimsel kısıtlama bulunmamaktadır.
Yarışmanın son başvuru tarihi, saati: 1 Temmuz 2021, 20.00
Sonuçların açıklanması: 10 Temmuz 2021, saat 20.00 (Sonuçlar “Betik Kültür ve Edebiyat Yayını“nın 10 Temmuz 2021 “İnsan Şiirleri” özel sayısında ve Instagram sayfamızda açıklanacaktır.)

Sponsorlu

Ödüller
Birinciye: 400 lira + e-başarı belgesi (.pdf formatında)
İkinciye: 250 lira + e-başarı belgesi (.pdf formatında)
Üçüncüye: 100 lira + e-başarı belgesi (.pdf formatında)
4, 5, 6 ve 7.ye: 2’li Kitap Seti
Bizi Instagram’da takip etmek için: @simitcayedebiyat

Ödül Töreni
• Fiziki ortamda herhangi bir ödül töreni yapılmayacaktır. Ödüller aşağıdaki belirtilen biçimlerde sahiplerine ulaştırılacaktır.
• Belgeler posta ile gönderilmeyecek olup sadece belirtilen e-posta adreslerine 10 Eylül 2021 tarihine kadar aktarılacaktır.
• Kazanılan para ödülleri Türkiye’de hizmet veren bir banka şubesindeki -bizzat kazanan kişiye ait- IBAN numarasına 15 Eylül 2021 tarihine kadar yatırılacaktır. Ödül kazanılması durumunda yonetici@simitcay.com’a gönderilen IBAN beyanları dikkate alınacaktır. Beyan hususunda yaşanan herhangi bir aksaklıktan yarışma kurulu sorumlu değildir.

Yarışma Hakkında Bilgi Ve Amacımız
Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri olarak düzenlediğimiz bu şiir yarışması, şiir ile ilgilenen kişilere kendilerini gösterecekleri bir ortam yaratma gayesi taşımaktayız.

Kapsam
Katılımcılar için herhangi bir şehir veya bölge sınırlaması yoktur. Yurt içi ve yurt dışından katılımlar mümkündür. Ancak yurt dışında belirtilen adres ve banka hesaplarına ödül gönderimi yapılmaz. Seçici kurul ve seçici kurula dâhil olan kişilerin yakınları yarışmaya katılamazlar.
Yeri: Simitcay.com Genel Ağ Sayfası

Yarışma Koşulları
1. Yarışmaya katılan şiirin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir süreli yayında veya şiir sitesinde* yayımlanmamış olması gerekir. Bunun yanında, kısmen veya tamamen alıntılanmış şiirler de değerlendirme dışı bırakılacaktır.

2. Her yarışmacı, yarışmaya en fazla iki (2) şiirle katılabilir. Şiirlerin dili, Türkiye Türkçesi ile anlaşılabilmesi kaydıyla herhangi bir Türk lehçesi (Azerbaycan Türkçesi vb.) olabilir. Yarışmada konu “insan” olup tarz sınırlaması yoktur. Ayrıca katılımcılardan hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

3. Yarışma genel ağ (internet) üzerinden gerçekleştirilecektir. Elden dosya teslimi yapılmayacaktır. Formdaki (*) ile işaretlenen ad, soyad, adres gibi tüm bilgilerin doğru biçimde doldurulması zorunludur. Yarışmada tüm katılımcılar kendi bilgilerini doğru bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde kazanılan ödül iptal edilecektir.

4. Yarışmaya katılan şiirler yapıt sahibine geri verilmeyecektir. Eserlerden uygun görülenler, herhangi bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, yapıt sahibinin ismi zikredilmek koşuluyla yarışmayı düzenleyicileri tarafından bir kitapta toplanabilir, dergi, gazete, e-yayın, sosyal medya veya genel ağ sayfasında yayımlanabilir.

5. Yarışmaya katılan eserler üzerinde Seçici Kurul tarafından dil bilgisine ilişkin düzenleme yapılabilir. (Ki ve de bağlacının yanlış yazılması, “herkes”in “herkez” biçiminde bilinçli olmayarak yazılması vb. durumlarda yazım düzeltmesi yapılabilir; estetik kaygılarla yapılan özgün imlaya karışılmaz.)

6. Covid-19 salgını nedeniyle ödül töreni yapılmayacaktır. Bu husustaki işlemler yukarıdaki “ödül töreni” başlıklı bölüm uyarınca yapılacaktır.

7. Etkinlik düzenleyicileri gereken hâllerde yarışma koşullarında değişiklik yapabilir, yarışmayı iptal edebilir, belirli bir sırayı paylaştırabilir [iki birinci seçme gibi (bu durumda bir sonraki sıra belirlenmez)] ya da iptal edebilir. Düzenleyiciler yarışma takviminde her türlü değişikliği yapmaya yetkilidir.

8. Şiir yarışması düzenleme biçimi ve şiirlerin değerlendirilmesindeki tüm yetki seçici kurula aittir.

9. Şiirlerin içeriği ile ilgili bütün sorumluluk eser sahibine aittir. Yarışmaya katılan toplumun genel hassasiyetlerine ve yasalara aykırı eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

10. Yarışma sonucu açıklandıktan itibaren 10 gün içerisinde katılım esnasında beyan edilen e-postaya yonetici@simitcay.com e-posta adresinden gönderilen bildirime yanıt vermeyen -ulaşılamayan- kişilerin ödülleri iptal edilecektir. Bu ödüller bir başkasına devredilmeyecektir.

11. Yarışmaya şiir gönderen şairler bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.
* Şiir sitelerinde yayımlanan şiirler, sonuçların açıklanmasının ardından 2 saat içerisinde mevcut siteden kaldırılmalıdır. Şiirin yayımlandığı yer ile oluşabilecek her türlü uzlaşmazlıktan şiirin sahibi sorumludur.

Yarışma Detayları İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ