<style>.lazy{display:none}</style>Sille Sanat Sarayı Ulusal Fotoğraf Yarışması Başvurusu
22.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Sille Sanat Sarayı Ulusal Fotoğraf Yarışması

Sille Sanat Sarayı Ulusal Fotoğraf Yarışması

Sille Sanat Sarayı Ulusal Fotoğraf Yarışması

Sille Sanat Sarayı Ulusal Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışma Dijital Olarak İki Kategoride ( Serbest, Annemi Seviyorum) Yapılacaktır.

Yarışma Adı
Sille Sanat Sarayı Ulusal Fotoğraf Yarışması

Organizasyon
Sille Sanat Sarayı Ulusal Fotoğraf Yarışması, Sille Sanat Sarayı tarafından düzenlenmektedir ve yarışmanın yürütücülüğü Sille Sanat Sarayı tarafından gerçekleştirilecektir.

Yarışma Kategorileri
Yarışma dijital olarak iki kategoride yapılacaktır.

A-SERBEST
B-ANNEMİ SEVİYORUM
Kim annesini sevmez ki? Anne ve yavrusu arasındaki yüce sevgiyi anlatan fotoğraflar bekliyoruz. Sadece insanoğlunda değil, hayvanlardaki anne ve yavru ilişkisini yansıtan fotoğraflarla da yarışmamıza renk katabilirsiniz. Yarışmamızın bu kategorisi canımıza can katan, dünyaya geldiğimiz anda sıcacık kucağıyla bizleri ısıtan, hayatımıza ışık olan, bizlere sevgilerini hiç esirgemeyen, ömürlerini yavrularına adayan ve haklarını hiçbir zaman ödeyeceğimiz tüm annelerimiz içindir.

Ads

Fotoğraf Boyutu
Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar jpg/JPEG formatında, en yüksek sıkıştırılmış kalite ve 300dpi çözünürlükte, büyük boy baskıya elverecek şekilde, uzun kenarı en az 1920 piksel ve 4Mb’den büyük olmayacak boyutta internet sitesine yüklenecektir. Sisteme yüklenecek fotoğraflar hangi isimde yüklenirse yüklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile jüri değerlendirmesine girer. Jüri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

Katılım Koşulları
Yarışma Türkiye genelinde herkesin katılımına açıktır.

a. Katılımcılar her kategoriye en fazla 4(dört) eser ile katılabilir. Her eser tek tek değerlendirilir. Aynı fotoğrafın renkli ve/veya siyah-Beyaz versiyonları gönderilemez.Eserler renkli, siyah-beyaz veya karışık olabilir.

b. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların herhangi bir program aracılığı ile düzenlenmesine (örneğin Photoshop), manipülasyonuna yönelik sınırlayıcı bir şart bulunmamaktadır.

c. Jüri Üyeleri ile 1. dereceden akrabaları yarışmaya katılamaz.

d. Yarışmaya sadece http://ulusal.sillesanat.com/ adresinden sunulan eserler kabul edilecektir. Baskı, CD/DVD veya mail (e-posta) ile katılım kabul edilmeyecektir.

e. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

f. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır.

g. Fotoğrafta nesne olarak kullanılmış olan mimari yapı, sanat eseri, insan yüzü vb gibi şeylerin telif sorumluluğu yarışmacıya aittir. Eser gönderenler bu konuda gereken izinlerin kendileri tarafından alınmış olduğunu, doğabilecek anlaşmazlıklarda tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektedirler. Sille Sanat Sarayı bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

h. Jüri, üye sayısının yarısından bir fazlası ile toplanabilir.

i. Fotoğraflar yüklenirken sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde yarisma@sillesanat.com adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecektir. Bu e-mail adresi sadece fotoğraf yükleme problemiyle ilgili kullanılabilecektir; bu mail adresine fotoğraf
gönderilmesi yarışmaya katılmış olunması anlamında değerlendirilmez ve katılım kesinlikle kabul edilmez.

j. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Sille Sanat Sarayı sorumlu olmayacaktır.

k. Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası anlaşmazlıklarda Sille Sanat Sarayı kararları geçerlidir.

l. Tüm katılımcılara ödül almış ve sergilemeye değer bulunmuş eserlerin yer aldığı bir dijital albüm/gösteri, sonuçların açıklanmasının ardından 6 ay boyunca https://sillesanat.com/ adresinden dijital olarak indirilmeye hazır tutulacaktır.

Ödüller
Sille Sanat Sarayı Özel Ödülü (İki kategori toplamında en fazla kabul (sergileme) +ödül alan fotoğrafçıya verilecektir.)
Her kategori için;
Sille Sanat Sarayı Altın Madalya
Sille Sanat Sarayı Gümüş Madalya
Sille Sanat Sarayı Bronz Madalya
Sille Sanat Sarayı Mansiyon ( 6 Adet)
Ozan Sağdıç Özel Ödülü

Yarışma Takvimi
Son gönderim tarihi : 11 Nisan 2021, saat 23:59
Jürinin toplanması : 17–18 Nisan 2021
Sonuçların açıklanması: 25 Nisan 2021
Sergi ve Ödül Töreni : 9 Mayıs 2021–Anneler Gününde Covid-19 koşullarının uygun olması durumunda Sille Sanat Sarayında yapılacaktır, uygun olmadığı durumda çevrimiçi olarak yapılacaktır.
Yarışma Sonuçları https://sillesanat.com/adresinde 25 Nisan2021tarihinde duyurulacaktır.

Yarışma Sekreteri:
Şadiye YILMAZBİLİR
sillesanat@sillesanat.com +90.542.7342 888
Yarışma websitesi: http://ulusal.sillesanat.com/

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ